ako nastavit tachometer ked nan nemam manual nasiel som ze lahko zistim obvod ked si :Ja si myslím, že na bežné informačné účely stačí klasické zmeranie kolesa a to nasledovne. Na rovnej podlahe si urobíte značku. Tak isto si urobíte značku aj na kolese. Tieto značky spojíte a rovnomerne pôjdete dopredu (dozadu), až kým sa značka na kolese nedotkne opät podlahy. Tu si na podlahe spravíte ďalšiu značku. Vzdialenosť medzi značkami na podlahe odmerajte a zadajte do tachometra. ale neviem ze ci mam merat obvod s plastom alebo len obvod rafiku ?
alebo mi poradte nejaku lepsiu metodu odmeriat polomer a vypocitat obvod neviem ci by bolo velmi presne alebo mi prosim vas poslite manual na tachometer longus beta3 dakujem za kazdu dobru radu
01.01.2006 - 14:47:14
00
Napisal si: "ale neviem ze ci mam merat obvod s plastom alebo len obvod rafiku ?"
to by ti ukazalo taku istu vzdialenost na podlahe... Inac podla mna je tato metoda dost nepresna

Najlepsi sposob je ze napises rozmer kolesa a ja ti napisem obvod (teda ak mam este tu tabulku) :)
01.01.2006 - 15:22:50
00
a kde ten rozmer najdem ? mam bike giant yugiana discMTBtak neviem asi "26"
01.01.2006 - 15:31:57
00
podla mna das 2*pí*r(ten si odmeras) a mas to hotovo...
01.01.2006 - 16:58:13
00
noo neviem ci by to bola ta ista vzdialenost s plastom a bez plasta - ja by som si na tvojom pre istotu presiel este raz matiku - ale inac v pohode. Ma sa to merat s plastom - najlepsie s nafukanym niektore tachometre maju aj moznost zadania výšky kolesa - ja mam sigma sport a tam to ide aj tak aj tak.
01.01.2006 - 17:03:43
01
to Gabco: no ja myslim ze mliec kvoli meraniu nechcel davat dole plaste, ale iba urobit znacku na rafiku alebo na plasti alebo co... no asi som to nepochopil... a v matike som dobry :) peace
01.01.2006 - 20:28:58
00
no schvalne. kolko je odmocnina z 2????
01.01.2006 - 21:40:37
01
Ťažko takto z hlavy bez kalkulačky a bez na naštartovania Excelu - ale tretia odmocnina z 27 by mohlo byť napríklad 3.
A je rozdiel, či meriaš obvod ráfika, alebo obvod plášťa. Dokonca by mala byť guma nafúkaná na bežný tlak a aj zaťažená. Napr. postup - dáš čiaru kriedou na plášť, sadneš na kolo a prejdeš tak, aby si mal dve značky z kredy na zemy. Odmeriaš a máš obvod kolesa. Pre istotu to párkrát zopakuješ a priemer meraní je ešte presnejší obvod.
Chyba merania 1 cm je asi 0,5% odchyľka.
01.01.2006 - 22:39:27
01
JoKo sam by som to lepsie nenapisal - respect
vlado - peace
01.01.2006 - 22:44:19
00
Je to davno ale zda sa mi ze este stale plati, ze obvod je 2*pi*r. R je polomer, ten sa meni podla toho ako mas nafukane a ako si zatazil, takze snaha o presne nastavenie je len taka hra, pretoze sa ti meni aj tlak a obvykle sa zabudnes a merias na nezatazenom biku. Bezne sa ti stane, ze na 50km trase budu mat spolujazdci trocha odlisne udaje. Takze by som sa s tym netrapil.

PF 2006 a vela peknych kilometrov (aj ked nie presne zmeranych).
02.01.2006 - 09:02:45
00
tento problem som uz vyriesil ale teraz sa vas chcem spytat ze kde mam umiestnit snimac hned pod celuste alebo v strede alebo cim blizsie k naboju? lebo ked by som ho dal hned pod celust tak vzdialenost medzi vidlou a spicom je dost velka a snimac nejde ked som ho chitil rukou a dal blizsie na vzdialenost 1cm uz to islo je to normalne ? co ho mam vypodlozit?alebo co s tym moze byt? snimac je cisty nieje zaneseny poradte
02.01.2006 - 14:51:53
00
daj ho co najblizsie ku magnetu najlepsie na menej ako 1 Cm.jednoducho co najblizsie a pojde to.
02.01.2006 - 16:10:08
00
1.mas jedno (teoreticky) ci snimac das k naboju alebo k celustiam (ci kde) - stale ti bude ukazovat zhodnu rychlost, lebo snimac meria pocet otacok za cas...to sa potom vynasobi obvodom kolesa a mas vyslednu rychlost....
2.ale nie je to jedno z hladiska vzdialenosti snimaca od magnetu. ked ho mas hore tak su velmi vzdialene a snimac to nedokaze zaznamenat, a uplne k neboju ho asi tazko das...
Vsedko zavisi od konkretnej znacky a typu tacha, ale myslim ze max. je dajakych 0,5cm, cize musis snimac dat do takej vysky aby vzdialenost snimac-magnet bol max cca 0,5cm, pripadne menej...
(P.S: ty asi nebudes velmo technicky typ, ze?)
02.01.2006 - 16:19:33
00
som technicky tip aj som si myslel ze to mam spravit takto ale ste mi nenapisali ze ci to mozem vypodlozit alebo nie
02.01.2006 - 17:10:54
00
nie nemal by si to vypodlozit jedina ak nejakou gumou aby sa to nesmykalo po vidle.
02.01.2006 - 17:13:37
00
keyboard_arrow_up