mam hydrauliky HFX9 s 203mm kotucmi, platnicky su este povodne, mam ich len par mesiacov.. problem je v tom, ze pri brzdeni vydavaju divny zvuk, ako ked bucha zelezo o zelezo :? zda sa, ze je to tym, ze platnicky su uzsie ako priestor v prasati a ked zabrzdim, piesty pevne zovru kotuc, platnicky sa pritom posunu v prasati v smere jazdy, buchnu o prasa, a ked odbrzdim ako keby sa vratili nazad a opat buchnu o prasa a to vydava ten zvuk
alebo aj ked zabrzdim a posuvam bikom dopredu, dozadu tak to tiez robi, platnicky sa v prasati pohybuju..
je to normalne?
30.05.2008 - 13:53:30
00
neni...mas tam originalne platnicky na Hayes hfx-9-ny??? ak nie tak tam je pes zakopany...musi to byt presne ten rozmer..
30.05.2008 - 13:56:47
00
asi nie, ved nato by mal sluzit taky vystupok z piestu teda spon u avid
30.05.2008 - 13:57:26
00
neni...mas tam originalne platnicky na Hayes hfx-9-ny??? ak nie tak tam je pes zakopany...musi to byt presne ten rozmer..

mali by tam byt original, brzdy som kupoval komplet, nove. ale skusim to kuknut, pre istotu..
30.05.2008 - 15:48:04
00
Skontroluj aj ci mas dostatocne dotiahnutu celust k vidlici, taktiez skus vytiahnut a vratit dosticky... dosticky by sa za jazdy posunut nemali, ak to robia tak reklamuj.
30.05.2008 - 17:23:15
00
skusal som ich aj vybrat a vratit, aj tu medzeru vymedzit tenkym plieskom, no vtedy sa zasekavali, nevracali sa..
dosticky neviem ci su original, nie je na nich vyrobca, tu su:
img516.imageshack.us

meral som to aj sublerou, sirka dosticiek je 32,0 a sirka prasata vo vnutri je 32,5mm. toho pol milimetra sa dosticky hybu dopredu/dozadu a to vydava ten zvuk :?
img231.imageshack.us img231.imageshack.us
30.05.2008 - 19:49:33
00
:roll: Ťažko ti poradiť, keď to človek na vlastné oči nevidí a nepočuje. Ja vozím už tretí rok Hayes HFX9 DH s origo Hayes kotúčmi 180 mm a zatiaľ som s nimi spokojný. Brzdí to v pohode, sem-tam si po zjazde zarezonujú kotúče, ozvívajú kadejaké zvuky, ale keď kotúče vychladnú tak stíchnu. Vôbec to neriešim. Asi raz za rok poriadne očistím a poriadne rozhybem piestiky v strmeňoch a to je asi tak celá údržba bŕzd HAYES, ak nepočítam výmenu platničiek.
Vôlu platničiek v strmeni mám aj ja, ale je malička.Nejaké divné zvuky som si nevšimol.

Inak tie platničky, čo si odfotil sú origo HAYES semi-metalické. Mám ich aj ja a sú podľa mňa O.K. Len keď sú brzdy mokré, tak trochu pískaju, ale keď vyschnú tak stíchnu. Používal som aj origo HAYES metalické platničky, tie síce fantasticky brzdia, ale dosť derú kotúč..........
31.05.2008 - 00:01:49
00
ferooo, prosim, oprav nadpis "problem s hydrami" nahrad "problem s hayes-brzdami", teraz to moze kdekoho zmiast :twisted: :lol: :P
31.05.2008 - 00:08:42
00
hmm, zaujimave...zeby ten pol milimeter robil taky problem?!? to sa mi nezda...ja mam Hayes mag a nic take mi to nerobi...ak mas moznost tak skus ist do nejakeho obchodu a popros ich nech ti zmeraju ine platnicky na hayesy....
ake su tie brzdy stare???? mozno su uz tak opotrebovane ze tie platnicky v nich lietaju.. :roll:
31.05.2008 - 09:51:09
00
brzdy su stare asi 4 mesiace, z toho vozene su max 2. reklamacia nehrozi, lebo su kupovane v usa a kvoli tomu tam nepobezim :)
bude to jedine tou medzerou mezdi prasatom a platnickou, nic ine ma nenapada.. robi to ale len ked trocha pribrzdim, teda ked zabrzdim len zlahka a pohybem bike dopredu/dozadu tak to vydava ten hrozny zvuk(je vidiet ako sa koleso pohne a kusok), adapter aj prasa je upevnene poriadne, to sa nehybe ale ked zabrzdim riadne tak sa ani nehne.. a nic nie je pocut, vtedy to nerobi..
31.05.2008 - 10:08:16
00
neviem kedy ti to presne robi, pri normalnom brzdeni ? Mne to pri normal brzdeni nerobi celkom nic, len ked je mokro tak piskaju. Ked idem dole kopcom a zrovna nie je ziaden zaujimavy zjazd a v ramci nudy tukam jednym prstom do przdovej packy rychlejsim tempom tak myslim ze tento zvuk to vydava aj mne. Aspon neviem o co ine by sa mohlo jednat. Je to tlmeny a malo vyrazny kovovy zvuk a robi mi to len na zadnej brzde. Dosticky vozim koolstopy tusim cervene ale nie som si isty ci len napredu kde mi to nerobi alebo na oboch koelsach. Kazdopadne to nie je nic co by som chcel niekedy riesit :-)
01.06.2008 - 22:41:02
00
robi to hlavne pri streete, napr ked skacem na mieste, vtedy to bucha ako sproste, strasny zvuk, ako bike z tesca za 2000,- :?
skusim to vecer nahrat a upnut na net..
02.06.2008 - 14:38:22
00
natocil som to, prednu aj zadnu, zvuk nie je cisty, ale brzdy je pocut dobre, sak kuknite a poradte :?
predna a zadna
03.06.2008 - 15:08:33
00
Podobný zvuk, len trochu tichšie, mi vydáva zadná Hayes Stroker Ryde (160), ale robí to len zadná, predná je v pohode.
Chvíľu ma to sralo, ale už to nerieším. Ale ak má niekto nápad ako to vyriešiť, tak sem s ním :)
03.06.2008 - 15:13:35
00
skus dotiahnut kotuce..
03.06.2008 - 15:19:26
00
keyboard_arrow_up