bud to takto nechaj alebo ak je retaz este pomerne nova tak kup dalsiu z ktorej odnitujes 2 clanky a das na tuto roztrhnutu a budes mat este nahradnu retaz ktoru zalozis ked vytahas tuto
25.04.2008 - 15:04:33
00
to by bolo asi lepsie tam dat tu novu a odlozit tuto , ňe?
25.04.2008 - 15:06:26
00
Kupit novu retaz a nechat znitovat v servise,aby sa ti zas neroztrhla.
25.04.2008 - 15:24:17
00
to by bolo asi lepsie tam dat tu novu a odlozit tuto , ňe?

nie je to jedno ci dojazdi tuto a potom nahodi novu alebo teraz nahodi novu a potom dojazdi tuto?
25.04.2008 - 16:59:51
00
nie, lebo by daval nove clanky na zjazdenu retaz
25.04.2008 - 17:09:38
00
tiez pravda...ale tak chceme zachranit staru retaz :)
25.04.2008 - 17:15:16
00
Vsetko je raz po prvy krat.
Roztrhol som retaz a vzhladom na to ze technicka pomoc momentalne pracuje prosim Vas o radu.
Na obrazku je modrou farbou znazornene co som pri nitovani vyhodil - cervenou kde som to spojil.
Mam otazky teraz je retaz kratsia:
- nevadi to a mozem pokojne jazdit dalej ?
- vadi to a mal by som tam vlozit clanok v podobe napr. Sram rychlospojky ?
- kupit novu retaz aj ked tato je dost nova ?


Už to poradili, ale prípadne si môžes pozrieť spôsob zistenia optimálnej dlžky reťaze + ďalšie rady.
http://www.ivelo.cz/domaci-dilna/demontaz-montaz-retezu

Cink.
25.04.2008 - 19:27:34
00
Ahojte, vcera sa mi podarilo roztrhnut PC951, ktora mala najazdenych asi 150km. Chcem sa opytat, moze vzniknut nejaky problem ak budu dlhodobo na retazi dve sram spojky?
08.06.2008 - 12:07:43
00
Tak to zanituj. A máš po probléme s dvomi spojkami. Dve spojky by som si nedaval.
Inak by to bolo asi jedno. Spojka ma sluziť asi hlavne na to , aby si dal retaz rýchlo dole a späť ( bez nitovačky).
08.06.2008 - 12:18:43
00
Mne ta retaz od vyriesenia mojho "problemu" sluzi bez vyhrad 8)
08.06.2008 - 15:14:45
00
No krásne, Shimano HG93 dnes dva krát trhnutá, oba razy na asfalte v kopci, prvý krát od železničnej stanice hore na internáty. Dva články som vyhodil, zvyšné vyzerali v pohode, znitoval som a spravil značku ako vždy. Druhý krát to bolo úplne nečakané, prdlo mi to na jednej lávke cez cestu pri Inchebe, tam som sa i luxusne vytrieskal. Doma som to pozrel a nebolo to na nite so značkou ale na nikdy nenitovanom mieste :-(. Reťaz má max 2000 km, pred každou jazdou, prípadne každou druhou, ju poutieram a namažem teflónovým Finish Line, občas ju komplet vyčistím. Trhnutá bola už 4 krát, takže teraz neviem či je chyba vo mne alebo v reťazi, každopádne skúsim SRAM.
08.05.2009 - 21:22:15
00
Reťaz má max 2000 km...

pri jazdení v správnych podmienkach môže byť už dávno po životnosti...
08.05.2009 - 21:32:53
00
Nové články do ani len čiastočne vyťahanej reťaze neodporúčam dávať.

Mám s tým vlastnú negatívnu skúsenosť. Tiež som podobne reťaz roztrhol, amputoval som dva poškodené články a nahradil ich novými (tými, ktoré som si odložil po skrátení reťaze, keď som ju nasadzoval ako novú). Všetko bolo fajn, normálne som jazdil a bol som spokojný. Ale len dovtedy, kým som tú opravovanú reťaz nemenil po opotrebovaní (podľa merania mierkou ešte tesne v norme) za novú. Vtedy som zistil, že môžem meniť aj kazetu (už na nej nová reťaz tak strieľala, že sa nedalo jazdiť) a malý a stredný prevodník (tie už začali reťaz ťahať hore - samozrejme hocijakú, starú aj novú).

Za všetko mohli tie dva vložené nové články! Treba si uvedomiť, že tie dva nové články boli kratšie ako ostatné, už vyťahané. Takže pri zábere bola všetka sila prenášaná na pastorky a prevodníky hlavne práve cez tie dva články. Keď iba dva články tlačia na dva zuby 34 zubového pastorku namiesto napríklad 10-tich, potom sila pôsobiaca na zub pastorku je cca 5x väčšia. Z toho vyplýva to rýchle opotrebovanie zubov. Podobne a ešte v horšom pomere je to na prevodníku.

NOVÉ ČLÁNKY DO VYŤAHANEJ REŤAZE NEDÁVAŤ!! (Samozrejme to platí aj pre rýchlospojky.)

Mňa tie dva články pripravili o cca 4 tisícky (bolo to asi 5 rokov "tamu nazád").
08.05.2009 - 21:52:04
00
nové som tam dával len raz, to mala 53 km takže by si to malo ešte sadnúť, potom som už radšej dva články oželel a reťaz držala, prdla len dnes. Prvý krát šli dva články preč, ale radilo to v pohode, len na najmenšie to trošku trvalo, reťaz nebola nejako extra krátka, o 4 články menej ako keby mali byť kladky pod sebou. Pred prvým trhnutím o dva články (viem radiť).
Fúú ale som čo to poštudoval a podozvedal som sa že na Shimano kazetu radšej Shimano reťaz, radenie bude potom predsa len presnejšie ... je to pravda ?
08.05.2009 - 23:03:04
00
... a podozvedal som sa že na Shimano kazetu radšej Shimano reťaz, radenie bude potom predsa len presnejšie ... je to pravda ?


Ani nie.
08.05.2009 - 23:10:12
00
keyboard_arrow_up