Ahoj, mam haibike scream a zadna stavba bicykla ma volu. Zistil som, ze vola je sposobena volou uchytenie tlmica, pravdepodobne je vybita spojovacia skrutka ktora drzi tlmic na rame. Je to vlastne imbusova matica so zavitom M6, vonkajsim priemerom 8mm a dlzkou 41,5mm. Da sa niekde tento srobik zohnat??? alebo nejak zamedzit tej voli na zadnej stavbe? V loziskach to nehrka, jeto isto to uchytenie tlmica...

Dakujem
15.12.2011 - 21:54:13
00
skrutku v pohode zoženieš v železiarstve
15.12.2011 - 21:57:29
00
takze ten srob v obycajnej srobikarni nemaju :( len teraz neviem ci mam vybity reducer, vlozku alebo ten srob co ide skrz... Puzdro v oku tlmica vyzera,ze je v pohode...
16.12.2011 - 12:39:20
00
... skús to len silnejšie dotiahnuť a použiť modrý Loctite na poistenie závitu. Ak nepomôže tak treba zistiť kde tá vôla vzniká ... či je vybitý ten čap - šrób, ako ho nazývaš, ale o tom pochybujem, skôr si myslím že bude zodratá redukčná vložka na tlmiči, tie sa dajú kúpiť a vymeniť.
V prvom rade to rozober a zisti kde je vôľa a čo ju spôsobuje ..
Žiaľ ten šrób/čap asi nekúpiš .. ja som na ňom strhol hrany na tom imbuse a tak som si dal vyrobiť nový .. potrebuješ k tomu najlepšie nerezový imbusový šrób M 8 a dostatočnou dĺžkou a primerane zručného sústružníka, ktorý ti urobí z valcovej hlavičky polovične zapustenú s rovnakým úkosom a do šróbu navŕta dierku a nareže závit M6 ...
16.12.2011 - 14:02:44
00
ked to silnejsie dotiahnem tak chvilku to je v pohode... presne ma to napadlo, ze skusit to zalepit loctitom.. ta redukcna vlozka v oku tlmica volu nema, ale lahko sa otaca, ale to asi ma kedze v oku je klzne puzdro... "lodzgaju" tie vlozky na tom cape co ide skrz.. ale asi ten sustruznik bude jedina moznost :(
16.12.2011 - 15:17:59
00
ked to silnejsie dotiahnem tak chvilku to je v pohode... presne ma to napadlo, ze skusit to zalepit loctitom..


rozober to, očisti závity, odmasti ich a daj tam pár kvapiek toho modrého Loctitu, poriadne to dotiahni a nechaj do druhého dňa postáť ...

"lodzgaju" tie vlozky na tom cape co ide skrz


tu moja predstavivosť končí... foto nemáš?
16.12.2011 - 18:13:26
00
Takze dotiahol som to, na zavity som dal loctitu a uvidim ci to povoli.. zatial je to fajn..
pre orientaciu pridavam foto, neviem presne co mi sposobuje volu, mozno to klzne puzdro, mozno tie vlozky so srobom.. klzne puzdro predpokladam, ze zozenie v obchode s loziskami, ale tie vlozky s tym srobom veru neviem kde zohnat (bol som sa pytat aj v zeleziarstve aj v bicykloch) zostane mi asi jedine, najst niekoho co mi to vysustruzi.. :( Vie niekto ci sa to da kupit, alebo niecim nahradit?

Prílohy:

tlmic_web.jpg
tlmic_web.jpg 578.27 KiB thumb_up0thumb_down

16.12.2011 - 23:20:35
00
reducerom v oku tlmiča by si nemal rukou pohnúť, je to klzné púzdro, takže sa má reducer kĺzať.........
skús nechať tlmič uchytený len na jednom konci a pokývať ním do strán, mal by byť pevný, tak najľahšie zistíš, či je vôľa na spoji tlmič - reducer.
17.12.2011 - 07:40:06
00
ako vidíš na fotke, tak šrób nie je nijako poškodený, takže problém môže byť vo vložke alebo v klznom púzdre ... oboje sa dá kúpiť a vymeniť.
17.12.2011 - 07:51:47
00
keyboard_arrow_up