ono dost casto byva, ze ti, ktori su spokojni to nepisu, resp. povacsine najdes na forach rozoberanie problemov. pri autach je to na forach podobne. napr ks900i/950i su teraz uz vyladene. na skusenosti s novymi ks treba pockat, podobne nove crank brothers. gravity dropper su zas mrzke. povodne som chcel maverick speedball. pozeral som aj po jopline, avsak aj tam som nasiel dost prispevkov s problemami. z nejakeho dovodu som chcel plynulo nastavitelnu sedlovku, nie polohovu, takze z vyberu vypadli specialized, gravity atd. tiez je dobre prihliadnut na to, ze reverb sa nacas stala najoblubenejsou sedlovkou a bola nasadzovana na mnohe nove bajky.
01.12.2012 - 08:26:54
00
ja som si kupil teleskopicku sedlovku Crank Brothers a spokojnost velika..:)
07.12.2012 - 18:15:19
00
s tymi reverbmi je to presne tak ako zo vsetkym, prva verzie to je test za peniaze zakaznikov, preto som aj cakal a kupil som si az model 2012. Mam ho rok aj nieco, a zatial velka spokojnost. Udrzbu robim len taku ako aj na vidlici alebo tlmici cize utriem vnutronu nohu a streknem silikonovym olejom. Chod to ma dobry, rychlost vysuvania sa da regulovat v prijatelnych medziach na packe koleckom, vakel to ma minimalny presne ako ked bola nova. Zatial je to totalne bezudrzbove, nemusel som ani vzduch dofukovat. Spominane presakovanie oleja na packe sa u mna zatial neprejavilo (mozno sa to tykalo prvych verzii) jedine co by som odporucil vyrobcovi keby v dalsej verzii hadicku vyviedol z nepohyblivej casti sedlovky ako to ma napr. nova KS so 150mm. ci to ale budu riesit tazko povedat ked maju Stealth.
07.12.2012 - 19:12:38
00
aj ja som cakal na dalsi rocnik. prvy bol 2010 a 2011 uz mala cosi vychytane. zrejme jej nesvedci taky uhol ako mam ja na mavericku, alebo proste mala slabu chvilku, pretoze inak fungovala pekne, bez udrzby. uvidim ako ju daju v nemecku do poriadku. stealth je najlepsie riesenie, len na to treba dierku v rame :)
07.12.2012 - 20:36:18
00
Rock Shox Reverb 30,9 - 420mm
Kde kupit za dobru cenu ?????
04.01.2013 - 18:22:57
00
Ako to dopadlo? Ja som nedávno zase dofukoval. A asi by som si mal poriešiť niečo také ako popisuješ len treba ten závit narezať aj do otvoru v sedlovke. Ak sa ti to úspešne podarilo mohol by si sem hodiť nejaké tie fotky a postupy? ďakujem :-)

Az teraz mi prislo upozornenie na novy prispevok k teme, takze so spozdenim: Ihla je hotova a funguje, jednu sedlovku som uz fukal. Do otvoru v sedlovke kde je "ventil" je treba narezat zavit M3, zvysok je malina. Snad hodim foto, ked budem mat cas.

P.S.1 Sedlovku i950 som predal koncom sezony, lebo som mal na nu kupca, a kupil tigra :) (citaj LEVa). Lepsi zamok, pevny bowden a moznost uzivatelskeho fukania. Na druhej strane skareda objimka a prevod ku ventilu na spodku sedlovky je komplikovanejsi - kevlarove lanko sa mi prave teraz v nedelu uvolnilo z horneho valceka a kedze je v zaruke, nebudem to riesit DIY, ale pojde na reklamaciu. Inak funguje OK ako vsetky KS, ktore som mal.
P.S.2 Prisiel som do styku s 3 fungl novymi Reverbami u kamaratov/znamych: 1 sfukoval (retail nakup/reklamacia), 1 zadrhaval pri spustani (vybava Canyon/reklamacia), treti bol OK (vybava Canyon)). Sice malo na statistiku, ale predsa.
04.01.2013 - 19:56:03
00
Ahojte, uz dlhšie rozmyslam nad kupou teleskopickej sedlovky a chcel by som sa poradiť.Rozhodujem sa medzi rock shox reverb a ks supernatural (i950 myslim). Ktora je natom lepsie ?
12.03.2013 - 17:17:43
00
Ako to dopadlo? Ja som nedávno zase dofukoval. A asi by som si mal poriešiť niečo také ako popisuješ len treba ten závit narezať aj do otvoru v sedlovke. Ak sa ti to úspešne podarilo mohol by si sem hodiť nejaké tie fotky a postupy? ďakujem :-)

Zabudol som, ze mam podlznosti. Dopadlo to dobre. Treba narezat zavit M3 do fukacieho otvoru, v poslednej faze zavitnikom bez nabehu, na tzv. slepe zavity. Pri rucnych zavitnikoch sa vyrobi odbrusenim nabehovej casti u posledneho zavitnika bez pruzkov. Sedlovku treba rozmontovat v stlacenom stave, vtedy sa da zavit rezat aj beznym kratkym zavitnikom. Fotky ihly su v prilohe. Vrchna cast je vyrobena z autoventilu vylupnuteho z duse (len vonkajsie puzdro, ventil nie je treba), spodna na mieru. Rurka je modelarska hlinikova D=4.0mm, vlepena epoxidom (ak by bola po ruke mosadzna, daju sa diely spajkovat). PAD kvader sluzi len na fixovanie hornej casti ihly na zavit sedlovky, aby sa pri fukani nevylomila. Pred fukanim resp. naskrutkovanim ihly sa sedlovka naplno roztiahne. To je vsetko.

Prílohy:

Kind Shock fukacia ihla.JPG
Kind Shock fukacia ihla.JPG 203.67 KiB thumb_up0thumb_down

Kind Shock fukacia ihla_spod.JPG
Kind Shock fukacia ihla_spod.JPG 169.93 KiB thumb_up0thumb_down

Kind Shock fukacia ihla_vrch.JPG
Kind Shock fukacia ihla_vrch.JPG 191.37 KiB thumb_up0thumb_down

12.03.2013 - 22:52:03
00
Ahojte, uz dlhšie rozmyslam nad kupou teleskopickej sedlovky a chcel by som sa poradiť.Rozhodujem sa medzi rock shox reverb a ks supernatural (i950 myslim). Ktora je natom lepsie ?

Lahka otazka, tazka odpoved, obe su dobre, ak nenatrafis na zly kus. RS ma navrch v jemnom stlacani hydraulickej packy, KS zase v jednoduchosti bowdenu.
12.03.2013 - 23:03:21
00
kde nakupujete nahradne diely? na svoju i900r potrebujem DU bushing a tesnenie. zasekava sa v poslednom 1-2cm zdvihu takze ju musim vzdy manualne pozdvihnut aby bola uplne hore a zacina mi to uz prekazat.
08.06.2013 - 14:25:11
00
Alebo nizky tlak vzduchu v komore? Skutocne si skontroloval bushing, ze je vadny? Pri jeho (slabom) namahani a ak ju aspon trochu mazes mi to pripada nerealne...
08.06.2013 - 19:52:39
00
aj v servisnych videach co som pozeral vraveli ze zcasu na cas ho treba kvoli opotrebovaniu vymenit. vcera som to mal rozobrate a je citit ako na zaciatku (dajme tomu 8cm) ide bushing dobre, ale poslednych par cm ide vyrazne tazzsie. nasiel som na jeho vnutornej hrane dve male ryhy, resp zarezy. tie som zbrusil jemnym smirglom ale nepomohlo. uznavam ze to moze byt aj slabym tlakom. pozeral som tvoj navod, vobec sa mi do toho nechce. vymenit bushing by bolo ovela jednoduchsie
09.06.2013 - 10:56:02
00
To klzne puzdro vyzera dost specificky a pochybujem (domnienka), ze sa bude dat standardne zohnat. Ostava Ti Slovkolex. Pre istotu vsak skus hladat na zahranicnych forach (SRN, US).
09.06.2013 - 12:59:19
00
Hodím to aj sem, ak by sa našiel niekto s Reverbom čo potrebuje ľavú páčku a má pravú v bezproblémovom stave, tak mi píšte PM. ;)
Moja je zatiaľ nová ale potrebujem pravú! Ďakujem. ;)
09.06.2013 - 21:26:17
00
Miro konečne si sa dočkal :y:
09.06.2013 - 22:20:19
00
keyboard_arrow_up