....ale ked mam kolesa mavic a kazetu shimano potrebujem stahovak na shimano, nie?

Jasne na sh.
06.06.2007 - 07:01:26
00
2badrado takto to vyzera
www.kupkolo.cz
kupoval som nedavno za 90 Sk
06.06.2007 - 09:07:07
00
Prosim Vas, ako by som mohol odstranit tento problem:
Mam 9 pastorkovu kazetu, každy pastorok je uvolneny, nie su dobre ani zoradene, volou sa poposuvali, mozno max. o 1 cm. Pomoze mi ked celu kazetu dotiahnem stahovakom? mozno to je dosledkom toho, ze som kupil pred asi 2 tyzdnami novu retaz, a uz mi aj zacina preskakovat miestami na niektorych prevodoch :cry:


nie je mi celkom jasne, , ako mas tie pastorky posunute o 1 cm a ako je myslene, ze nie su dobre zoradene? mozes to nejako popisat blizsie?
06.06.2007 - 10:06:07
00
K uvolnenej kazete: sliapanim na spodnych pastorkoch sa kazeta praveze dotahuje, takze nevidim dovod preco by sa mala na novom biku uvolnit...preto to vidim tiez na ten orech..

K posunutym pastorkom: Ako mozu byt navzajom zle natocene, ked su na orechu nasunute v drazkach? nehovoriac o tom, ze pri beznych kazetach su pastorky napevno na unasaci, ktory sa nastrci na orech, ale mozno som to zle pochopil.
06.06.2007 - 10:11:32
00
Nove kazety sa isto sliapanim nedotahuju, ved celu kazetu na orechu drzi len ta matka so zubkami proti povoleniu. Stare kazety (7kolo a menej) sa dotahovali sliapanim.

A zle zoradene pastorky? To je ako mozne, sak kazeta je cela v kope, akurat najmensie dva su samostatne. Teda aspon ja to tak mam. Centimetrovy vakel si ani neviem predstavit, ved to by musela byt uplne vysrobovana ta matka co drzi kazetu na orechu. Inak vlastne nic ine tam povolene byt nemoze, lebo keby bol povoleny cely orech od naboja tak ho stale drzi lozisko naboja a urcite by to nelietalo 1cm.

Ved zbehni do servisu nech sa ti na to kukne a ak je len povolena kazeta tak ti to za par sekund dotiahne.
06.06.2007 - 10:23:41
01
Nove kazety sa isto sliapanim nedotahuju, ved celu kazetu na orechu drzi len ta matka so zubkami proti povoleniu. Stare kazety (7kolo a menej) sa dotahovali sliapanim...


Ano, beriem spat, aj tie najmensie pastorky su nasunute v drazkach na orechu...Nejak som si to neuvedomil...Ale vsetko ostatne hadam plati :D
06.06.2007 - 13:14:24
00
Prosim Vas, ako by som mohol odstranit tento problem:
Mam 9 pastorkovu kazetu, každy pastorok je uvolneny, nie su dobre ani zoradene, volou sa poposuvali, mozno max. o 1 cm. Pomoze mi ked celu kazetu dotiahnem stahovakom? mozno to je dosledkom toho, ze som kupil pred asi 2 tyzdnami novu retaz, a uz mi aj zacina preskakovat miestami na niektorych prevodoch :cry:


nie je mi celkom jasne, , ako mas tie pastorky posunute o 1 cm a ako je myslene, ze nie su dobre zoradene? mozes to nejako popisat blizsie?


Cauko dotm, diky za odpoved :P no uz som bol snim v servise, mi dotahol len kazetu a uz je to v pohode, ale aj tak asi budem musiet kupist novu, pretoze toho jezka - tie ozubene kolieksa, tak na nich mi preskakuje miestami ratza, pretoze asi pred 2 tyzdnami som ju vymenil za novu, a asi som ju menil velmi neskoro :wink:
06.06.2007 - 20:33:19
00
vcera som teda kupil ten stahovak, pri dotahovani som ale nemal dojem, ze by tam bolo nieco uvolnene resp. velmi to dotiahnut neslo...je tam stale vola asi tak 1-2mm, ale zda sa mi ze menej, ako predtym.
no kazdopadne, myslite ze by pomohlo cele to rozobrat a zlozit naspat?
08.06.2007 - 09:27:42
00
Ja mam kazetu shimano(8) a posledne dva(najmensie) su mierne volne nema to ziaden vpliv na jazdu ale vadi mi to. Staci teda len dotiahnut tu matku na konci? dik za odpoved
08.07.2007 - 23:07:07
00
Ano staci to dotiahnut, tie dva posledne pastorky nie su s ostatnymi koleckami napevno spojene tak preto su volne len tie.
09.07.2007 - 09:02:29
00
vcera som teda kupil ten stahovak, pri dotahovani som ale nemal dojem, ze by tam bolo nieco uvolnene resp. velmi to dotiahnut neslo...je tam stale vola asi tak 1-2mm, ale zda sa mi ze menej, ako predtym.
no kazdopadne, myslite ze by pomohlo cele to rozobrat a zlozit naspat?


Ta vola bude skor v orechu...
09.07.2007 - 09:22:49
00
vcera som teda kupil ten stahovak, pri dotahovani som ale nemal dojem, ze by tam bolo nieco uvolnene resp. velmi to dotiahnut neslo...je tam stale vola asi tak 1-2mm, ale zda sa mi ze menej, ako predtym.
no kazdopadne, myslite ze by pomohlo cele to rozobrat a zlozit naspat?


Ta vola bude skor v orechu...


No tak zhod kazetu z orechu a skus aku volu ma orech. Ak ma velku, tak ho rozober a vyber odtial jednu podlozku. Navod je tu
09.07.2007 - 09:30:59
00
obnovim staru temu

mam mierne uvolnenu kazetu..chcem kupit kluc na to..len neviem aky..
mozete mi poradit ? kazetu mam Shimano HG 50/10 11-36
02.09.2017 - 11:20:44
00
Na utiahnutie Ti staci toto
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-kazety/kovys-stahovak-na-kazetu-shimano-hg-kaleny-17891.html
+ kluc 24ka.

Ak by si chcel povolit,potrebujes aj

https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/stahovaky-na-kazety/force-stahovak-pastorkov-packa-s-retazou.html
02.09.2017 - 12:18:46
00
to pasuje na kazdu kazetu?
02.09.2017 - 13:12:51
00
keyboard_arrow_up