Mam na vaz otazku: da sa vymenit napriklad ked mam na biku V ckove brzdy za kotucovu na zadnom kolese? Ak ano zaujimalo by ma ze kolko by to asi tak stalo....
Za odpovede vopred dakujem.
04.05.2010 - 18:49:38
00
Kam pripevnit kotuc? Mas raf na diskove?
Preco na zadne? Vacsinu sa dava na predne, tam su ucinejsie
04.05.2010 - 18:55:08
00
hej mam raf :D njn myslel som si ze to bude problematicke :) pytal som sa len teoreticky ci by to bolo mozne
04.05.2010 - 19:00:10
00
Ráfiku je to jedno - náboj musí mať uchytenie na kotúč. Skôr ako na toto by som sa pýtal na úchyty kotúčovej brzdy na ráme :!: ak ich tam nemáš, tak potom môžeš meniť doslova celý bike. A druhá vec - máš tam dať mechanickú kotúčovku, tak to radšej zostaň pri V-Brakeoch :!:
04.05.2010 - 19:11:19
00
Ale v-rafik vyzera na diskoch :puke: ...
Sudiac podla druhej jeho temy, je to dalsi z lahkych downhillistov...
Chlapec si chce kupit lacny full s Vckami a prerobit ho na DH special xD...
04.05.2010 - 19:44:50
00
Myslím si, že chlapcov ktorý sa snažia bicyklovat a to je jedno ktoré z odvetví by trebalo skor podporit a poradit a vyložene tých ktorý o to majú záujem a financujú si to aj z vlastného vrecka. Pretože cyklistov je pomerne málo oproti iným krajinám, a mali by si skor pomoct ako sa urážat že má bike len na véčka a podobné prípady.
Len moj skromný názor ;)
04.05.2010 - 19:59:34
04
Sam som student,kotucovku mam len v predu,moj bike je sice taky zmixovany,rafik je v-brake a naboj je centerlock ale nie stale su financie na hope2 naboj a dt swiss rafik ;)
04.05.2010 - 20:02:38
00
Trošku OT ja síce niesom študent - bike mám na véčkach a nehanbím sa za to - nikoho neurážam. PS: Na véčkach tu odrástlo možno aj polovica fóra ;) a bikovať budem aj bez bŕzd :D
04.05.2010 - 20:29:18
01
Ale v-rafik vyzera na diskoch :puke: ...
Sudiac podla druhej jeho temy, je to dalsi z lahkych downhillistov...
Chlapec si chce kupit lacny full s Vckami a prerobit ho na DH special xD...


trocha zabijem OT :) mas pravdu davno som nebol na biku a teraz sa vraciam chytam formu :D ale s novou formou som dostal aj chut na novy bike :) a najviac sa mi zapacil downhill xD ale ako mozes usudit z ruhej temy kt som zalozil (nemam vela penazi nazvis tak si nemozem dovolit dat za bike 1500€-nemam stálh prijem a cez leto mam brigady nachystane aby som mal zaco ten bike kupit :) my studenti mame ťažký život) ze uz nebudem musiet doma majstovat na brzdach lebo si asi kupim bike uz s kotucmi :) a to je pre moje zdravie dobre lebo nwm nwm ako by to dopadlo ak by moje majstrovske veldielo zlyhalo pri jednom z mojich lahkych downhilovych pokusov...
04.05.2010 - 20:47:56
00
ja mam tiez kotucove brzdy a veckove rafy :D ked budu peniaze, tak budu aj kolesa, ale zatial nemam potrebu menit kolesa, kedze su aj dost pevne...radsej investujem do inych dielov
04.05.2010 - 21:41:27
00
Najlepsie zmenit bike cely, je to inak zbytocna investicia.
Ja mam tiez rafy aj na vecka. Su sice siroke ako kolajnice, ale to na pouzitie diskovych brzd samozrejme nema ziaden vplyv. :D
04.05.2010 - 21:44:40
00
Mam na vaz otazku: da sa vymenit napriklad ked mam na biku V ckove brzdy za kotucovu na zadnom kolese? Ak ano zaujimalo by ma ze kolko by to asi tak stalo....
Za odpovede vopred dakujem.


- musis mat moznost upevnit zadnu kotucovu brzdu na ram, priamo, cez podporovany adapter, alebo inak
- musis mat naboj na kotuc na zadnom kolese

pri splneni tychto podmienok je najlacnejsia a najlepsia cesta kupa mechanickej kotucovky, cena (nova s kotucom) by sa mohla dat zohnat do 30e (myslim).

Preco na zadne? Vacsinu sa dava na predne, tam su ucinejsie

Ak zanedbam problemy ako voda, nebyva neobvykle, ze Vckova brzda je ucinnejsia ako aj hydraulicka kotucovka. K otazke ale preco .. no lebo vo vacsine pripadov sa pribrzduje a reguluje rychlost zadnou brzdou (okrem tych, co radi padaju ked sa im podsmykne predne :D), a na to je Vckova brzda casto dost naprd, kvoli nekonstantnemu a nepredvidatelnemu brzdnemu ucinku v zavislosti na tlaku brzdy. Ale vyzera to divne, by som tak nemohl jazdit :D .. z hladiska ale funkcneho ak nie su peniaze je to dobra cesta.
05.05.2010 - 08:54:08
01
ja jazdím DH a FR(myslím,že žiaden light/kinder FR/DH) a už skoro 2 roky mám Véčka...nevravím že som najšťastnejší človek na planéte,ale keď sa pohrám s nastavením,dám lepšie gumičky(Jagwire) tak to brzdí fajn....horšie je keď je sneh,vtedy sú véčka nefunkčné aj z toho hľadiska,že okolo pakní sa mi nabije sneh a celé to ztuhne....
05.05.2010 - 15:25:32
00
Mam na vaz otazku: da sa vymenit napriklad ked mam na biku V ckove brzdy za kotucovu na zadnom kolese? Ak ano zaujimalo by ma ze kolko by to asi tak stalo....
Za odpovede vopred dakujem.



no ja momentálne prerábam komplet na hydrauliku a musím priznať,už som aj začal ľutovať,že som sa na to dal.menil som všetko,od komplet kolies,cez prehadzovačky,páčky,radenie(čo sa možno teba netýka)ale len za kolesa bez plášťou a komplet brzdy,predna,zadna plus kotúče ma doteraz vyšli na 250e.a to je mix nových komponentov z jazdenými čo som si zohnal po bazároch.z V-čkami som nemal nikdy problém,všetko som ubrzdil.
05.05.2010 - 18:52:24
00
Nerozumiem, ze preco by som sa mal hanbit za V-ecka, praveze ich aj uprednostnujem, planujem si kupit nove zapletene kolesa a chcem ich na V-ecka..vobec ich neberiem ako nejaky prezitok,ci co.:/
06.05.2010 - 13:08:12
00
keyboard_arrow_up