AUTHOR bikemaratón Súľovské skaly

23.06.2012
MTB maratón
Súľov (Slovensko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (48)
_Biker__pali_8peto88andyapobamaribasebataganbenitobmartinbukocarloscarreDanoxdocentik19Dracikjames9jarko22jarkozecjohhhnyjohny691joziCCKaskajaKockakocnereLukas_h22Maco__marohcmaxxspmilsumirecpdMrawecobororvaqpalec83patresyRockstarRebelRoman_ZilinasyskaTomino115tomy89unigenavulpeculawaldoyoyozmato25
chcem sa podakovat usporiadatelom za skvely maraton :y:
z mojej strany niet co vytknut.jedine co ma prekvapilo bol ten kamenolom do pastinej zavady.islo sa mi vyborne aj napriek tomu obcasne blatu.
kratku trat 25 som nikdy nejazdil ,v minulom roku som mal na 45 celkom dobry cas ,tak som si povedal ze je cas prejst dlhu.je mi jasne ze to jazdia borci s najazdenymi km a moj celkovy cas bude o niecom inom.ale uz viem ze sa to da.
inac tiez mi pride divne vidiet nadupanych mladych chalaov stat na 25 :|
24.06.2012 - 22:16:31
00
Ale tu su samí profíci :muscle:
24.06.2012 - 22:21:58
00
Tak to je jasne, preto sa aj vsetci vozia sami na maratony aj si to sami zaplatia, aj si kupia dresy s reklamami aby tak vyzerali :D btw tie dresy ma najviac bavia :D
24.06.2012 - 22:50:14
00
Neviem teda, čo je na team replica dresoch také zábavné - každý kto si platí sám štartovné a ostatné výdaje na maratón má chodiť v červených trenkách a tielku, nech nerobí zo seba šaša alebo čo? Ono sa to posunulo mimo hlavne prehliadnutím faktu, že účasť niektorých borcov na 25-ke (s prízvukom na slovo borec, tentoraz vôbec nemyslené ironicky) sa rozhodne netýka každého účastníka, rodičov s malými deťmi, začiatočníkov a pod. Týka sa mnohých medailistov z maratónov a polmaratónov, pravidelných účastníkov pretekov elite v XC a pod. Je to rovnaký folklór, ako "tiráci" s parametrami 198 cm/100,1 kg, príp. vizážou súťažiaceho v Mr. Fitness, opakujúci sa v podstate na každom maratóne, takže debata o tom (aj keď podľa mňa úplne zbytočná a nikam nevedúca) by si zaslúžila skôr samostatnú tému.
25.06.2012 - 08:16:17
00
Konecne niekto kto to pochopil...vdaka. Co tu pisete o 13 rocnych detoch a profikoch??? Kde som take nieco napisal??
25.06.2012 - 08:28:07
00
neda mi neragovat na "profikov" v hobby kategegoriach... sice sa to netyka Sulovskeho maratonu... ale minulorocneho HOBBY maratonu v Kalnici, kde sa vitazom stal clovek, ktory bol tento rok v Sulove na 3. mieste v kategorii ELITE na 48km!!!
na drzovku sa stavaju do prvej lajny pred amaterov v teniskach a bavlnenych trickach... ale sak ked uz to nejde na bednu vo velkych pretkoch s poriadnou konkurenciou, tak preco by neprisli osklbat o vyhru uplnych hobikov???

ale aby som len nekritizoval. Sulovsky maraton som si uzil a nemam jedinej vyhrady na organizaciu.. ani na trat :)
25.06.2012 - 08:55:31
00
to je ale večný boj a ja nato pindám už dávno.. sú proste experti ktorí 6. miesto na dlhej/strednej radšej vymenia za 1. na strednej/krátkej
25.06.2012 - 09:07:51
00
Este pre upresnenie...ved ja nevravim nech nepretekaju alebo nejazdia na maratonoch. To ze maju licenciu neznamena,ze su "profi". Ide mi skor o to, ze sa radsej pojdu hranit na 1 alebo 2 hodky namiesto skutocneho maratonu. To mozu rovno jazdit XC...tam pomaly ten pretek trva dlhsie. Zaver je ten, ze je kopec ludi co na to fyzicky ma, len sa im nechce potrapit na skutocnej maratonskej trati pripadne vedia ze v tej kategorii nebude bedna tak nejdu...


Naposledy upravil Imroman dňa 25.06.2012 - 09:20:25, celkovo upravené 1 krát.

25.06.2012 - 09:08:37
00
neda mi neragovat na "profikov" v hobby kategegoriach... sice sa to netyka Sulovskeho maratonu... ale minulorocneho HOBBY maratonu v Kalnici, kde sa vitazom stal clovek, ktory bol tento rok v Sulove na 3. mieste v kategorii ELITE na 48km!!!
na drzovku sa stavaju do prvej lajny pred amaterov v teniskach a bavlnenych trickach... ale sak ked uz to nejde na bednu vo velkych pretkoch s poriadnou konkurenciou, tak preco by neprisli osklbat o vyhru uplnych hobikov???

ale aby som len nekritizoval. Sulovsky maraton som si uzil a nemam jedinej vyhrady na organizaciu.. ani na trat :)

Uz si mohol napisat rovno aj meno toho zavodnika ale co ma zostat doma sediet ak v tom case nema iny zavod? Aspon dobry trening v tempach..ja by som to na jeho mieste riesil rovnako asi. To ako ked idem Kulhavy na lokal maraton a druhemu nadeli 8.5 minuty..a co, aspon mame sa moznost porovnat na rovnakej trati s makacmi.
Ad. stavanie sa dopredu pred hobikov v teniskach - to si robis srandu? Co by bolo lepsie ak by boli vzadu alebo niekde roztruseni? Pri obiehani hobikov by vznikali same napate situacie a uplne zbytocne. Chjo...

Inak Sulovsky toho roku pre mna dost pohroma - od rana som uz v ramci pripravy vsetko zmrskal, na prvych 5-10 km na 2x zmotana retaz a strata, ktoru som nevedel dobehnut a stratil moc sil, trat mi vobec nesedi som zistil a Imroman sa musel dost "bavit" ked ma pocul otrasne nadavat na konci potoka na dlhej - podla mna ten potok stoji fakt za prd - zabava nula a zaujimave je to akurat ohavnostou. Bol som tu naposledy pred 4 rokmi a potok sa este ako tak dal ale teraz mi prisiel s tymi sutrami uz uplne vylagrovany .. ako pisem - dla mna total ***** a je mi jasne, ze ma cela komunita tuna asi sfukne ako babovku no ale aspon sa vyjadrim. Inak organizacne fajn maraton ale Fatran sa mi zdal este lepsi - znacenim isto tak o 20 %, zato Sulovske rizoto je famozne! WAPky fakt ficali na paradu, sprchy v pohode posluzili - fajn akcia ale trat sa mi ako taka ozaj moc nelubi - isto to bude aj tym, ze mi takyto profil nevyhovuje ale ..
25.06.2012 - 09:10:28
00
Ale to najdolezitejsie som nespomenul. Slavo, bol to super pretek!! Od znacenia po umyvanie bikov... Vdaka :y: :y:
25.06.2012 - 09:12:03
00
orvaq: Imroman to vystihol a pochopil spravne... k zbytku toho co pises ty sa mi nechce ani vyjadrovat...
25.06.2012 - 09:13:42
00
Uz si mohol napisat rovno aj meno toho zavodnika ale co ma zostat doma sediet ak v tom case nema iny zavod? Aspon dobry trening v tempach..ja by som to na jeho mieste riesil rovnako asi. To ako ked idem Kulhavy na lokal maraton a druhemu nadeli 8.5 minuty..a co, aspon mame sa moznost porovnat na rovnakej trati s makacmi.
Ad. stavanie sa dopredu pred hobikov v teniskach - to si robis srandu? Co by bolo lepsie ak by boli vzadu alebo niekde roztruseni? Pri obiehani hobikov by vznikali same napate situacie a uplne zbytocne. Chjo...

Inak Sulovsky toho roku pre mna dost pohroma - od rana som uz v ramci pripravy vsetko zmrskal, na prvych 5-10 km na 2x zmotana retaz a strata, ktoru som nevedel dobehnut a stratil moc sil, trat mi vobec nesedi som zistil a Imroman sa musel dost "bavit" ked ma pocul otrasne nadavat na konci potoka na dlhej - podla mna ten potok stoji fakt za prd - zabava nula a zaujimave je to akurat ohavnostou. Bol som tu naposledy pred 4 rokmi a potok sa este ako tak dal ale teraz mi prisiel s tymi sutrami uz uplne vylagrovany .. ako pisem - dla mna total ***** a je mi jasne, ze ma cela komunita tuna asi sfukne ako babovku no ale aspon sa vyjadrim. Inak organizacne fajn maraton ale Fatran sa mi zdal este lepsi - znacenim isto tak o 20 %, zato Sulovske rizoto je famozne! WAPky fakt ficali na paradu, sprchy v pohode posluzili - fajn akcia ale trat sa mi ako taka ozaj moc nelubi - isto to bude aj tym, ze mi takyto profil nevyhovuje ale ..


Tak ono v piatok prisla taka vlna vody ze z toho vznikol kanon. Rozpraval som sa so Slavom a povedal ze to bolo este v piatok rano krasne jazditelne a ja mu verim. Ale tak aj to ku tomu patri...
25.06.2012 - 09:25:24
00
orvaq: Imroman to vystihol a pochopil spravne... k zbytku toho co pises ty sa mi nechce ani vyjadrovat...

No po tych tvojich vykricnikoch mi to prislo, ze to nejak extra moc prezivas. Proste je to ich rozhodnutie, je to v ramci reguli a ostatne su len nase krcmove / diskuzakove debaty.
A vobec nechapem teda ako si to myslel, ze si dovolia ist do prvej rady pred hobikov. Mozes vysvetlit prosim ta?
25.06.2012 - 09:34:16
00
neprezivam, ale tak zaskocilo ma to ked som zistil ze kto to vlastne vtedy vyhral... a dostal vlastne komplet vyzberane startovne :-) ... no co, taka bokovka na vikend slusna... nejaka stovecka mu z toho kvapla :)

ohladom tej prvej lajny... neviem ci si si to vsimol ci nie, ale casto sa stava ze takyto borci si bike par sekund pred startom donesu priamo do prvej lajny a pekne sa tam natlacia... ja osobne nemam problem startovat aj z konca startoveho pola...
startovat z prvej lajny vie kazdy... ci sa tam udrzi je druha vec, no startovat z chvosta alebo zo stredu a predierat sa pocas preteku do predu... to je zas o inom...
a ak sa stavaju do predu len preto, aby im hobbici nezavasdzali, tak potom nechapem vyznam naco tam chodia?
ale inac im prajem pevne zdravie a vela zivotnych uspechov a podiovych umiestneni na miestnych ameterskych hobby maratonoch... aspon im doma policky nezyvaju prazdnotou, ked uz si platia za licenciu :)
25.06.2012 - 09:39:49
00
Ako aby som nezabudol - tiez preferujem dlhe maratony a ked su fekalne podmienky tak skor nenastupim vobec a idem na cestu a pod. Cize ak to, ze borci teraz sli vacsinou strednu kvoli pocasiu moc nechapem - ale nech, ich rozhodnutie a respektujem. No radsej by som ich videl na druhej lebo mame podobny nazor - podla mna o tom maraton, ze sa ide cosi dlhsie ako bezne popracovne treningove objemy.. Elitaci na strednych tratiach - to maju tak asi ako XC parametre.
A k tym prvym lajnam - ja som fakt, za to, ze ked makaci idu do stredne / kratke trate nech su vpredu, vlastne aj na dlhych, kludne nech si bajk donesie predo mna - aspon sa usetria stresy pri predierani sa silnych borcov zo zadnych radov cez babovky ako som ja. Ked napr. viem, ze koncim okolo polovice pola tak na cca. take miesto sa beriem na starte (teda ak nezabudnem a nedojdem ako posledny na start co sa mi tiez casto dari..ale to je o inom).
25.06.2012 - 10:00:09
00
keyboard_arrow_up