ucet je uz dlhsie roky a vytvoreny nie mnou... druha vec platby su evidovane vysvietene budu neskor nebojte sa:-)) vsetko okay. system neovladam ja ani nejde automaticky z banky! ludia snazimsa tu komunikovat ale zacinam mat pocit ze nakoniec som idiot ja ze vobec nieco robim...:)


zial pan sato nie je v teame a menit ucet teraz by bolo asi nezmyselne..sme ludia co aj pracuju a toto robia po veceroch a vikendoch...o rok to bude lepsie. zial je tazke akceptovat podmienky?? vsetky platby evidovane nebojte sa...:-)zial ucet je aky je nedovoluje modifikacie.
05.05.2009 - 01:21:53
00
tomu ja rozumiem že to ľudia robia len z dobrej vôle a zase aj by to tak malo byť. V momente keď by to niekto chcel robiť pre peniaze sa to celé zvrtne a nebude to mať ten efekt. Nikto nemá toľko času koľko by chcel mať... a preto keď sa mám zdržať pri takej veci ako je platba tak ma to vytočí. Bohužiaľ ani na takú časovo krátku činnosť ako je platba cez e-bank nemám dosť času. Verím tomu že v piatok si to všetci užijeme až sa nám hlava zatočí z toľkých kolečiek. btw, kto bude v okolí ZV-BB vo štvrtok večer? okrem domácich samozrejme... nespravíme nejakú "beer party"? Teším sa,
05.05.2009 - 07:16:55
00
nespravíme nejakú "beer party"? Teším sa,


dal by som sa ukecat 8)
05.05.2009 - 07:25:41
00
ja by som tiez mal byt ;-]
05.05.2009 - 07:49:23
00
Debata o pomlcke ma zaujala, nedalo a mi pozrel som sa do vypisu z uctu. Samozrejme ze som ju nedal.

Nedalo mi a zacal som to skusat znova v internet bankingu Tatrabanky. A NEJDE TO!
Ak je uvedena pomlcka, tak zmizne posledne cislo uctu.

Samozrejme hadzat sa o zem nebudem, kludne doplatim ten rozdiel 1-2 Eur, ale bol som prekvapeny tym, ze sa ta platba nedala zrealizovat podla zelania organizatora. Asi by bolo nutne navstivit banku osobne, ale to je v priamom rozpore s tym preco mam internet banking :shock:

Uz sa tu asi ludia pytali, ale platby nie su uvedene na startovej listine - moze to byt aj pre tento dovod? chybajuca pomlcka? platil som (27.4.09)
05.05.2009 - 08:35:39
00
kazda banka ma vlastny system IB ... kazdopadne este som nepocul, zeby bolo nutne pisat predcislie ... je to len pre zjednodusenie vnutrobankovych operacii nie nutnost pre zauctovanie medzibankovych

aha a este cosi by som chcel doplnit .. cislo uctu ma podla nariadenia NBS v domacom platobnom styku 16 znakov ;-] ak zadas to cistlo uctu ako je napisane aj s pomlckou (ak spravne ratam) tak ma 17 znakov ... a nie som si isty ci IB dovoluje tolko znakov napisat
05.05.2009 - 08:43:40
00
suhlasim kazda banka ma svoj vlastny IB system taka sporitelna dopna predcislie a pomlcku automaticky, nedas to prec ani ked sa poondies. Preto som si radsej nehal platenie na mieste maratonu. Tie 3€ naviac kludne dam organizatorom za namahu pri organizacii maratonu.
05.05.2009 - 09:00:38
00
No hlavne ze sa o probleme vie, ak bude potrebne, tak dolozime potrebnu minimalnu sumu a vsetko pojde ako po masle.

Nie je dovod znepokojovat sa :-)
05.05.2009 - 10:10:13
00
Flinker; TB ma na predcislie uctu specialnu kolonku takze problem s pomlckou odpada

Prílohy:

prikaz.jpg
prikaz.jpg 34.19 KiB thumb_up0thumb_down

05.05.2009 - 10:40:55
00
No teraz uz to viem, ale ked som to platil tak som vychadzal z tychto info

Účet:
PRIVÁT BANKA
2137-569010/8120
KS:008
VS:datum narodenia
DDMMYYYY

POZOR! Pri platbe v čísle účtu musí byť uvedená pomlčka (-)!!!

A ked niekde najdes vysvetlenie, ze cislo pred pomlckou je v skutocnosti PREDCISLIE uctu, tak mas lepsie oci ako ja.

Som toho nazoru, ze popis mohol byt blbuvzdornejsi - napriklad uviest pre neznalych ako ja moznost rozdelit to na predcislie a cislo uctu.

Treba si uvedomit ze cyklisti travia vela casu v kyslikovom dlhu a to sa predsa len musi nejako odrazit na funkcnosti mozgu :lol:
05.05.2009 - 10:49:48
00
napriklad - http://www.csob.sk/velka-korporatna-klientela-predcislie-bezneho-uctu.aspx
05.05.2009 - 10:53:33
00
Asi ma nechapes.

Ak niekto dava nestandardne cislo uctu, ktore sa neda zaplatit tym najprimitivnejsim sposobom, tak by mohol napisat navod na dva riadky ako to zaplatit bezkonfliktne.

Napr:
POZOR, moze sa vyskytnut problem s zadavanim cisla uctu do inet bankingu, v pripade ze na to narazite, pozrite si prosim vas tuto stranku, bod 4.
http://www.csob.sk/velka-korporatna-klientela-predcislie-bezneho-uctu.aspx


A bolo by po snad po problemoch.
05.05.2009 - 11:09:31
00
ale ked sa hovori o nizkom pravnom/ekonomickom/politickom/etc povedomy ... tak sa len smejeme
05.05.2009 - 11:13:46
00
Tento problem s predcislim vyriesila VUB uz davno tak, ze jednoducho ciarky zrusili. Je ale neseriozne od banky, ked si za opravu predcislia uctuje poplatky a nepouziva standardne cisla uctov ako väcsina bank. Co je to vobec za banka ? Okrem tohto pripadu som sa z ich pobockou nikde nestretol. Verim ,ze aj napriek tomuto problemu a nedorozumeniu nesposobeneho organizatorom a ani ucastnikmi maratonu, registracia prebehne rychlo a hladko.
05.05.2009 - 11:19:16
00
ale ked sa hovori o nizkom pravnom/ekonomickom/politickom/etc povedomy ... tak sa len smejeme


A este aj ta gramatika za nic nestoji :lol:
05.05.2009 - 11:19:55
00
keyboard_arrow_up