Pri príležitosti svetového dňa (27.5.) Sklerózy multiplex organizuje Združenie SM Nádej a BERNARD CYKLOKLUB SLOVAKIA 1. ročník cyklotúry nádeje.

Z popisov na uvedených stránkach je jasné, že sa bude jednať len o pohodové prevezenie charitatívneho charakteru.

Pre záujemcov, rozpis cyklotúry sa nachádza TU.
21.04.2009 - 14:02:10
00
Neviem či nevidím ale kam sa akože ide? alebo len krúžkovať v sade?
21.04.2009 - 14:27:44
00
sak to je v stredu ... hehe a pracovat bude kto
21.04.2009 - 14:31:24
00
Ono celkovo tie informácie nie sú moc dobré, ale netreba to zrovnávať s profesionálnym maratónom. :wink:
Ak sa nemýlim, malo by sa ísť po hrádzi až po obrátku a späť.

A áno, je to streda, takže len pre tých, ktorí majú voľno alebo sú ochotní si zobrať dovolenku...
21.04.2009 - 15:34:31
00
Napísala som bernarďákom maila, kam sa to vlastne ide, keď príde odpoveď, hodím sem čo najrýchlejšie. :?
22.04.2009 - 09:34:59
00
Mail zatiaľ mlčí, ale na stánke www.roska.eu som našla "trochu bližší" popis, že cyklisti, sa vydajú zo Sadu Janka Kráľa smerom na Maďarsko a Rakúsko...
27.04.2009 - 10:11:21
00
co znamena "plne cyklisticke prilby" ?? si mam ist kupit akoze BMX kokosku?
27.04.2009 - 11:18:22
00
Ono je to celé akési zmätočné... :shock: Bernarďáci ako spoluorganizátori nemajú na stránke nič, a mňa osobne dosť odrázajú akcie, ktoré majú zmätočný alebo príliš "skromný" popis. Z propozícií má byť z fleku jasné, o čom to celé je - v tomto konkrétnom prípade som presedela hodinu na gúgli, aby som našla niečo viac (čo v podstate nikomu ani viac nepovedalo...) Ani miesto ukončenia akcie nikde nefiguruje, zrejme sa to "rozpustí" Niekde, kam sa príde - lebo ak sa vyštartuje v Sade Janka Kráľa o nejakých 15,30 a ukončenie by malo byť o 18tej, a pôjde sa smer Rakúsko a Maďarsko, asi by sa to akôr malo volať Cyklošprint... Chcela som ísť, je to pre dobrú vec, ale ak ani do dvoch týždňov nedoplnia propozície, ja osobne na akciu nepôjdem. :roll:
27.04.2009 - 12:00:07
00
Neviem ako moc je do tohto zainvolvovaný Bernard, ale osobne tipujem, že skôr len ako partner a hlavná organizačná úlohe je na spomínanom klube SM.
Hlavným motívom toho dňa je svetový deň SM a táto cyklotúra je len jedným z bodov programu. Navyše, je to prvý ročník a teda skúseností je minimum.
Ale hlavne, nejde o žiadny pretek (myslím) - zmysel je niekde inde. A preto niet prečo stresovať - prídeš tam kde píšu a viac sa dozvieš na mieste.

Mimochodom, ako som už písal vyššie, malo by sa ísť po hrádzi až po Čuňovo a naspäť. Ak by boli ešte nejaké otázky, skúsim zistiť viac...
27.04.2009 - 18:01:53
00
Zucastnit sa sice neplanujem a znevazovat snahu nechcem, ale fakt, ze sa nieco kona prvy raz neznamena, ze to ma byt urobene zle. A myslim, ze ked chybaju zakladne udaje v propoziciach ako dlzka trasy a jej blizsi popis, tak to urcite dobre nie je...
28.04.2009 - 19:38:23
00
zdar
kto ma zaujem podporit tu je www:

http://www.sclerosis-multiplex.sk/
14.05.2009 - 23:33:12
00
No konečne, super. :D Ak sa mi podarí všetko si zabezpečiť a nebude pršivo,prídem. :)
15.05.2009 - 09:14:53
00
Tak dnes sa to koná! 8) Ak dovtedy nespadne nebo v podobe ľadu alebo prívalových vôd, srnka sa chystá (snáď ju vietor nezmetie aj so žiletkou :mrgreen: ).
27.05.2009 - 11:24:08
00
no ono je to fakt fajn .. ale myslim si ze vacsina ludi je v tom case v praci ... ako som tu uz raz pisal .. kazdopadne zani zabav sa a potom porozpravaj ako bolo
27.05.2009 - 11:26:51
00
Tak - absolvované. :P Veľmi vydarené podujatie. V sade Janka Kráľa vládla pohodová, takmer rodinná atmosféra, počasie nijak nezaštrajkovalo, všetko sľubovalo vydarenú akciu. Bol síce veľmi silný vietor, ale vietor k cyklistike predsa patrí. :wink: Pri registrácii sme dostali číslo, ktoré sa po skončení akcie vracalo organizátorom, občerstvenie pred akciou bolo viac než bohaté + taška plná pekných prezentov - cyklofľaša Kona, čokoláda, sexi reflexné, také sieťkované tričko s logami sponzorov, šiltovka, pero, materiály...Tie som tam bohužiaľ musela nechať, mala som len ferdovku, materiály sa mi už nevošli. Hrala skupina Atak (country kapelka), akcie (okrem bicyklovania samozrejme) boli účastní aj samotní pacienti (v priloženom fote), pre ktorých sme jazdili. Boli prítomní aj viacerí fotografi z médií a starosta Petržalky Milan Ftáčnik. Cyklistov bolo okolo 40. Prevahu v účasti malo Cykloapollo, nasledovali Bernarďáci a potom my - sóloví, neregistrovaní. Štart tesne po 16tej. Vďaka veternému počasiu a pod mrakom bola luxusne prázdna hrádza - ako pre nás. :mrgreen: Smerom tam sa šlo po vetre (vetrisku), časť balíka, v ktorom som bola ja, jachal okolo 30, prvá časť balíka nad 40. Na Obrátke sme posedeli zo pol hodinky, bolo pivo, kofola, párky. Potom sme sa po skupinkách vracali do cieľa. Vietor späť bol parádny, ale však sme nejakí chlapi predsa... :twisted: Môj osobný čas ma samu potešil - tam 38 minút, späť 56, vďaka žiletke. 8) V cieli opäť veľa fajného občerstvenia, a rozdávanie diplomov.

Bola to krásna a vydarená akcia. Teším sa, že je možné svojím koníčkom niekomu pomôcť. Bola som v kútiku duše taká spolupyšná - však aj môj veľký vzor Lance jazdí pre chorých...A takýmito akciami sa dá veľmi pomôcť - nielen finančnou zbierkou, ale hlavne upútaním pozornosti na ochorenie a celkovú osvetu. Bolo mi cťou sa zúčastniť. :oops:
28.05.2009 - 08:43:32
00
keyboard_arrow_up