na stranke su pravidla - http://www.enduroxrace.cz/pravidla/, teda co sa tyka CZ-SK serie... neviem, ako to bolo trebars v Kalnici.
K chranicom kukni bod 8:
• Je nutné nosit přilbu po celou dobu závodu, a to jak během přejezdů, tak i při RZ.
• Při jízdě v měřených RZ je povinné nosit schválenou celoobličejovou helmu (integrálku), rukavice, chrániče kolen a schválený chránič páteře (páteřák) nebo batoh s integrovaným chráničem páteře.

ja som sa pytal na bajk, lebo specialne k nejakym zdvihom alebo podobne sa tam nic nespomina :-) ale ako mi bolo tu na fore povedane, dam to aj na 120 mm trailaku
05.06.2015 - 10:55:38
00
na stranke su pravidla - http://www.enduroxrace.cz/pravidla/, teda co sa tyka CZ-SK serie... neviem, ako to bolo trebars v Kalnici.
K chranicom kukni bod 8:
• Je nutné nosit přilbu po celou dobu závodu, a to jak během přejezdů, tak i při RZ.
• Při jízdě v měřených RZ je povinné nosit schválenou celoobličejovou helmu (integrálku), rukavice, chrániče kolen a schválený chránič páteře (páteřák) nebo batoh s integrovaným chráničem páteře.

ja som sa pytal na bajk, lebo specialne k nejakym zdvihom alebo podobne sa tam nic nespomina :-) ale ako mi bolo tu na fore povedane, dam to aj na 120 mm trailaku


Ved to som cital prave dnes - ten chranic chrbta bude pre mna problem. Integralu si viem pozicat. No uvidim este napíšem priamo organizatorovi. Skoda lebo takto odradia zopar zaujemcov. Mozno pre hobby jazdcov by nebolo zle dat ine podmienky alebo to nehrotit a nedat tam nieco extremne
05.06.2015 - 10:59:37
00
Nech ich zopar kupia a potom ich vypoziciavaju za symbolicku cenu.
05.06.2015 - 14:23:48
00
ja myslim, ze je to prave preto, aby sa hobby jazci nezrakvili. Ja mam chranic chrbta taky, co pouzivam na snowboard. Na bajk ho nosim len do bikeparkov, nie je to velmi pohodlne pri slapani... stoji ale par euro, na rozdiel od tych integrovanych v ruksakoch
05.06.2015 - 15:02:30
00
To ze integralu a chranic treba inak ta nepustia na rs. Zevraj to bude viacej kontrolovane. Ide o bezpecnost. Len XC svetak sa jazdi na rovnakych terenoch a staci obycajna prilba. Ale info je aj take ze v bachledovej sa bude dat pozicat aj chranic aj prilba. Len si neviem predstavit to slapanie do kopva:(
05.06.2015 - 17:30:47
00
No ak bude 30 stupnov tak dakujem pekne.
05.06.2015 - 17:32:52
00
Len XC svetak sa jazdi na rovnakych terenoch a staci obycajna prilba.(

Smiem sa len tak nesmelo spýtať, aký veľký je rozdiel medzi xc maratónmi a bežnými enduro pretekmi? mám na mysli technickú náročnosť zjazdov..
16.06.2015 - 12:32:28
00
Podla toho ako su organizatori mentalne nastaveny :)
16.06.2015 - 12:59:22
04
urcite casti su technicke(kamene korene strmy teren) a niektore maju zase flow cize s malými dropmi, klopenkami, vlnkami. Nic pre 80% ucasnikov Maratonov. Ale ten co jazdi napr v Malej Fatre ci v Nizkých Tatrach alebo skusil nejaky ten bikepark by s enduro pretekmi nemal mat problem. Kazdopadne idealny bike je celodpruženy so zdvihom 140 a viac s teleskopickou sedlovkou kedze musíš niekedy v RS aj sliapnut do pedalov nieje to len dolekopcom. taktiež na endure nenajdes ziadne skoky resp ak hej daju sa pohodlne obíst narozdiel od DH. A ako citas vyssie treba mat na pretekoch integralu kolenacky, dlhe rukavice a chranic chrbta co takých ako ja odrádza kedze musíš si tak 1500 výskových k jednotlivým RS vyslapat.
16.06.2015 - 13:12:25
00
enduristi nevládzu tak si vymysleli novú disciplínu :D
16.06.2015 - 13:13:01
01
Mimo srandiciek, velky rozdiel je v tom, ze ak v ramci maratonu narazis na tazky usek tak zlezies a zides ho peso. Nic sa nedeje, dobehnes to niekde hore kopcom :)
U endura sa rata s tym, ze jazdci maju integraly, poriadne plaste, sedlovky dole a siroke rajdy a obcas nejaky chranic. Takze si menej lames hlavu nad strmostou kopca a velkostou kamenov cez ktore trat posles.
16.06.2015 - 13:19:59
00
enduristi nevládzu tak si vymysleli novú disciplínu :D


Ako moderator by si mal na fore udrziavat poriadok a nie sa snazit o flame, pan chytry.
16.06.2015 - 14:23:56
03
och och...však si robím srandu...neberte tu všetko tak vážne :D asi jediný ju pochopil Flinker a aj jemu bola smerovaná ;) ale ako vidím Enduro je nedotknuteľné :D
16.06.2015 - 14:25:58
03
ok. dík za odpovede. mňa to len tak zaujalo, keď som v inej diskusii čítal, že po enduro trati šli aj xc a aj tu, že na niektoré xc stačí len prilba a na enduro aj zvyšok. radšej sa už nebudem pýtať, nech nedôjde ku konfliktu a nepobijete sa:-)
16.06.2015 - 14:31:11
00
ano je pravda, ze enduristi a maratonci maju par spolocnych usekov, no useky mimo maratonu su vyrazne "ostrejsie" ako spolocne. hlavny rozdiel je vo forme a rychlosti prejazdu. preto je pre enduro povinna "plna zbroj" pre maraton robí vysledok +- 6 hodin bicyklovania, kde enduro useky tvoria par minut. pre enduristov su merane rs jedinym parametrom vysledku, cize prejazd enduristov je uplne inom nasadeni ako prejazd maratoncov.
16.06.2015 - 14:50:17
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up