Vcerajsi maraton som si vybral ako "test" svojej vykonnosti pred Horalom. Teraz po maratone uvazujem ci na Horala vobec pojdem. Vcera som siel dlhu trat . Do cca 27 km bolo vsetko super, islo sa mi dobre, nemal som problemy. Potom som mal po mojej jazdeckej chybe pad ked mi odtiahlo patku plasta od rafku a predne koleso vyfucalo. Mlieko to nazatmelilo. Skusal som to dofukovat, ale bez uspechu. Musel som zalozit dusu. Pocas opravy sa pristavil Root, moralne ma podporil a pockal pokial opravim koleso. Uz vtedy bol vsak rozhodnuty, ze bude DNF. Vdaka Root za podporu, nepockal si na tomolu a vylosovali ta. Ja som pokracoval dalej, ale uz to nebolo ono. Nohy by isli, len hlava nepusila. Nad Malincom v kopci som sa vytrapil az na hranicu unostnosti, ale postupne som sa znova rozbiehal. Zastavili ma krce na lucnom vyslape nad Ozdinom cca 10 km pred cielom. Tak som musel dokonca chvilu tlacit. Nakoniec som dorazil do ciela a bol som rad, ze som cely a zdravy. Bol to "mordor" v tej palave. Cast trate som ciastocne poznal z minulosti, len stupanie nad Malincom bolo nejake "nekonecne"a pribudli nove useky. Hlavne singlovy zjazd nad Bystrickou to bola "pecka". Znacenie az na dva-tri miesta hore na lukach, kde som ostal napochybach ci idem sprave bolo dobre. Gulas v cieli chutil. Nebyt tej horucavy, bol by to krasny maraton. Manzelka isla 55-ku a v Malinci to radsej zabalila, lebo citila, ze to nemusi dopadnut dobre. Do Cinobane ju ochotne vlastnym autom doviezol aj s bikom (asi) starosta, za co mu dakujem. Moj Garmin ukazal v cieli 74,5 km 2136 vyskovych metrov a cas 5:18 hod. Cca 14 minut som podla GPS stratil pri oprave predneho kolesa.
04.08.2013 - 08:41:34
00
ňáké foto?
04.08.2013 - 09:37:12
00
nieco je tu https://www.facebook.com/jana.kirdaj/media_set?set=a.502402866503360.1073741853.100002009542764&type=3
04.08.2013 - 10:15:34
00
Vcerajsi maraton by som nazval cesta peklom lebo pocasie zase nesklamalo ako minuly rok. Trat bola ina ako v minulosti a podla mapiek by som povedal ze toto bude lahsie ale opak bol pravdou aspon pre mna. Testoval som aj novy bike 29" no kopce poslednych 10km som tlacil no moja hanba. Vody na trati bolo dostatocne za to chvalim. 2x som spravil salto cez bike a 3km pred cielom defekt uz sa mi nechcelo nic tak som to dotlacil do ciela. Inak tachometer mi na kratkej v cieli ukazal presne 59km a nie 55 ako bolo v propoziciach ako ste na tom vy?
04.08.2013 - 12:34:34
00
včerajší maraton bol svkelý :) počasie tomu dodalo pekelnú atmosferu :) oragnizačne na výbornú :y: teším sa o rok :)

MOJE veľké ďakujem patrí chalanom(od šoku si nepamätám čísla),ktorý mi pomohli pozbierať sa zo zeme,ked som tvárou orala cestu a skušala príchuť zeme :) ĎAKUJEM VÁM !!!!
04.08.2013 - 13:28:42
02
Mne Garmin ukázal 58,96 km a 1442 m prevýšenie.
Maratón bol fajn, až na to teplo. Po 45 kilometer sa mi išlo dobre, potom to bolo horšie ;)
Značenie bolo dobré, nemal som nikde problém. Hlavne šípky na zemi boli veľmi dobrý nápad.
Organizácia na jednotku.
Nabudúce trochu stiahnuť teplotu :lol:
04.08.2013 - 15:17:09
00
maratón čo sa týka organizácie super....čo sa týka vody tak mohlo byť aj viacej vody hlavne pre dlhú trať,inak keby nie je tak teplo tak by to bolo úplne iné :-)...ale ja som spokojný.Čas 4:31 je celkom prijateľný :D
04.08.2013 - 15:35:20
00
ja mám tiež 59km ...
04.08.2013 - 16:11:31
00
Pretek pekný, časť trate je identická ako v minulosti. Teplo bolo nehorázne. Šiel som 55ku a po 40 km som mal čas 2:15, hovorím si reku fajn za 3:30 to dám, lenže potom nastal Mordor, teplo ma odrovnalo a hlavne ten ionťák na druhej väčšej občerstvovačke, ktorý bol nehorázne sladký a bolo mi z neho nagrc a nebol som ho schopný piť. Takže som sa fajne dehydroval a pod ten veľký lúčny kopec som došiel v mrákotách, ešte pred ním bola tá posledná občerstvovačka s vodou, takže som mohol konečne poriadne napiť. Na konci dediny som dostal slabosť do celého tela a na pár sekúnd som si myslel, že to je môj koniec a nevedel som, ktorým smerom sa mám otočiť :). Našťastie som našiel vo vrecku "Sójové rezy" :D, ktoré mi dodali trochu energie a tak som aspoň ten kopec nejak v tom hnusnom teple vytlačil a do cieľa sa nejak dotackal. Posledných 17km (keďže to nakoniec bol okolo 58km) som šiel za 1:55, takže to hovorí za všetko o mojom trápení. Už som toho pobehal dosť, ale v takom teple som ešte nepretekal. Na Horalovi ak bude pršať, tak si to blato vychutnám :D
Organizácia bola celkom fajn, ale na občerstvovačkách mohol byť aj lepší výber, ale tak asi som náročný....
04.08.2013 - 16:26:19
00
Ja mam 58 km a 1490 m, kedze som nakoniec presiel kratku len tak, aby sa nepovedalo :-)
lakko a co som vyhral? :lol:
04.08.2013 - 16:52:19
00
Ani neviem, len som pocul vyvolavat tvoje meno. Ked si sa nedostavil ani na treti pokus vylosovali ineho.
04.08.2013 - 18:31:01
00
Gratulujem vsetkym ktori dosli do ciela, slnko si vybralo svoju dan :)
514 fotiek zo startu, trate a ciela najdete na stranke Cykloklubu Mýtna
celo maratoncov som za Hrnciarkami asi nestihol, ostatni by sa mohli najst, nejake fotky su este zo stupania nad Ozdinom
04.08.2013 - 19:18:45
00
Super fotky, najmä z toho singla :y:
04.08.2013 - 20:46:35
00
Pridám aj ja svoje postrehy. Bola to moja prvá súťažná trať nad 50 km. Chcel som to vyskúšať, lebo budúci rok by som chcel jazdievať na pretekoch polmaratóny. Nabudený po minulotýždňovom víťaztve v Stupave na 25ke som plánoval udržať tempo aspoň prvých 10km so špicou a potom sa dotrápiť. Ráno som sa ale nejako slabo najedol a už na štarte som bol hladný čo som vedel, že nie je dobré. Štart bol rýchly ale na špici som sa neudržal, hneď som cítil, že to nie je ono. Nakoniec som sa rozbehol a po hodine som mal odjazdených 20km čo som bol celkom spokojný vedel som že nasleduje stúpanie do najvyššieho bodu trasy tak som si bachol gél. Mal som ale taký nový čokoládový a bol fakt hnusný a vôbec žiadnu energiu mi nedodal. Takže tých 5 km stúpania mi trvalo vyše pol hodiny. Potom myslím nasledoval pekný singel a zjazd. Tam sa kilometre posúvali rýchlejšie. Začínal som čím daľej tým viac pociťovať horúčavu. Zjazdy po asfaltkách boli super. Na 38 km som bol na občerstvovačke a myslel som že bude lepšie, ale slniečko pustilo kúrenie naplno a to som sa už trápil až do cieľa. Na tých lúkach pred koncom som aj tlačil a celkom mi to pomohlo trocha si nohy oddýchli. 5 km pred cieľom som prerazil bezdušák, ale naštastie som mal dušu. Tak som si zanadával, založil a pokračoval. Pri oprave mi pomáhal pán, ktorý čakal zrejme syna, začo mu veľmi pekne ďakujem. Bol veľmi ochotný a nápomocný. Opravu to skrátilo hádam o polovicu. Potom som sa už nejako dogúľal do cieľa s časom 3:31. Chcel som to dať pod 3 hodiny ale jednoducho sa nepodarilo. Trati nemám čo vytknúť, perfektné značenie, regulovčíci na správnych miestach, nebezpečné miesta označené aj občerstvovačky boli na dobrých miestach. V môj neprospech hralo teplo, ale to mali všetci rovnaké a hlavne slabé raňajky a krátke tréningy. Nuž čo vyskúšal som a na budúci rok to snáď bude lepšie. Jediné čo som bol prekvapený, že neboli čipy. Keď je pretek zaradený v seriály, myslím, že by to malo byť zabezpečené. Aj mne ukázalo na konci 59,5km :)
05.08.2013 - 07:08:24
00
nebolo tych defektov nejako vela? co som v cieli pocuval tak kazdy druhy defekt. zraneni sa mi tiez zdalo viacej ako na inych maratonoch... cim myslite ze to bolo sposobene?
05.08.2013 - 07:38:23
00
keyboard_arrow_up