Intersport Stupava Trophy 2010

31.07.2010
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (30)
alibernetCraObsdzajrofixskaivodrnojaro180johhhnyjurajko1975KamikubaskukyLakynoLazilovi92magic7mamrecekmartin190milsuMisqa12nufkooborPeto02richardlesejbouSmejotmaxtomitoTrancevankes
Ale že jaký si hustý :o ...... tak skús jazdiť časovky do vrchu tam ťa nikto dole brehom neobehne..... :@
a inak Milan Barény je aký haj.. ten ma na pár maratónoch, keď sa napájala dlhá s krátkou, obehol takou rýchlosťou ( dole kopcom!!!), že wawww....... a aj tak si myslím že je to pán pretekár a nie haj.... :y:
neviem, ja som bol vždy v tom, že akékolvek xc sa jazdí aj hore aj dole....
samozrejme, keď niekoho obieham, tak neohrozím či jeho či, seba....kúšem si do pery, striedam prednú, potom zase zadnú brzdu, ale keď je príležitosť idem..... tak mi ešte prezraď logiku bikera ktorého 3x v zjazde obehnem, hore kopcom ma opäť dobieha a 5-10m pred koncom stúpania ma s blaženým úsmevom na tváry "dá" aj keď vie že v zjazde ma bude zase len brzdiť a on sa bude rozčulovať sa nad zjazdármi.......vodka
07.08.2010 - 20:10:51
00
to biker78: trochu sa kroť vo výrazoch.
Presne taký istý môže byť pohľad z druhej strany: prečo sa ten "zjazdár" šarpe predo mňa v zjazde, keď v najbližšom stúpaní na to NEMÁ a budem ho musieť opäť obiehať.
(tak mi ešte prezraď logiku bikera ktorého pri stúpaní obehnem, dole kopcom ma opäť dobieha a 5-10m pred koncom klesania ma s blaženým úsmevom na tváry "dá" aj keď vie že v stúpaní ma bude zase len brzdiť a on sa bude rozčulovať)
Výrazy ako "batôžkári", "teniskáči" a podobné svedčia o povýšenosti, nedostatku úcty k súperom a chýbajúcej pokore (toto sa netýka len bikera78).
Pretek je vypísaný usporiadateľom pre všetkých, ktorý sú schopný popasovať sa v rámci svojich možností a schopností s traťou. Každý pretekár (aj ten posledný) si zaslúži úctu a ohľaduplnosť.
Mnohí sa tu sťažujú na "zápchu" po štarte. To idete páni prvý maratón? Podobná situácia je na každom maratóne na Slovensku.
Keď nechcem byť na začiatku v tlačenici, tak sa postavím na štart skôr dopredu. Keď štartujem zo zadu, tak je jasné, že "pretekať" začnem neskôr a musím s tým počítať.
to stax: :clap:
07.08.2010 - 21:00:59
00
súhlasím MILSU....

Myslím, že STAX je biker, ktorého keď požiadaš na zjazde, tak ťa pustí. Tak sa nenavážaj do neho.
Ja som tiež jeden s tých, ktorým to lepšie ide do kopca ako z kopca a nemyslím, že by som bol človek bez logického myslenia.
Keď v zjazde cítim, že niekto na mňa zo zadu tlačí, tak ho na najbližšom bezpečnom mieste pustím pred seba aj bez požiadania. Určite sa nevysypem, len kvôli tomu, aby som uhol za každú cenu.
A ak ti my pomalší jazdci na zjazdoch tak vadíme pán biker78, tak začni jazdiť len zjazdy, tam sa štartuje po jednom v časových intervaloch a máš pokoj od pomalších jazdcov.
07.08.2010 - 22:48:38
00
Sice neviem co to znamena nezodpovedny zjazdar (ze ta predbehne a zabrzdi pred tebou, ci ako...) ale s nejakymy problemami som sa ja osobne nestretol, mozno aj preto ze som bol na kratkej trati niekde v polovici pola. Co nemam rad je zly teren a zjazdy :-)
Napriklad z Kacina som siel v trojclennej skupinke az po zjazd na Zeleznu. Tak som pred seba pustil dvoch cyklsitov. V zjazde som sa drzal jedneho starsieho pana a zistil som ze dokonca spomaloval viac ako ja. ASpon vsak isiel bezpecne a tak som nemal potrebu ho predbiehat.
Pre mna je starsne demotivujuce, ked 3 ludi predbehnem v stupani a oni mi to potom vratia v zjazde. NAstastie som sa s tym zmieril a beriem to ako fakt. Jedneho cyklistu som na cervenej takto 3x dobehol (ked tlacil do kopca) a 3x sa mi potom stratil v zjazde :-(
Ak ma niekto predbiehal (ci uz v zjade, na rovine ci kopci), vzdy povedal po akej strane ide a tak som mu tam nevliezol. Ale ze by som zase kvoli nemu uhol do zlej stopy tak to nie. Ja ked som do kopca priedbiehal, tak som tiez musel predbiehat cez vymletu stopu. Ked je niekto rychlejsi tak musi mat nato aj cloveka predbehnut. Jasne je vsak to, ze mu v tom nebudem branit alebo ho blokovat, bezpecnost predovsetkym. Jedine na singli som jednemu borcovi uhol, tazko by ma predbiehal, mal som mensiu krizu a on to fakt valil... Inak neviem preco mam taky hlupy zvyk ale stale som sa pozeral dozadu, ze kto ma dobieha, aby som vedel ci ma niekto nebude predbiehat ;-)
Este poznamocka ku startu. Pol hodinu pred startom som sa postavil ku kostolu a nakoniec som bol asi v tretom rade, mozno tak v prvej 30tke. Podla mna je tlacenica na starte uplne bezna. Pri behoch na dlhe trate, typu maraton ci Devin-BA sa tomu proste nevyhnete. Osobne by mi viacej vyhovovali intervalove starty, mozno v dvojiciach kazdych 15s kazda, ale to by bolo asi na dlho...

to palkovic: Podobne som bol na tom aj ja, registroval som a platil az 27.7., prisiel som v piatok presne o 12tej do Stupavy, akurat vybalovali stany s vecami. Ani som presne nevedel co ma by v tom balicku ale bolo na nom moje meno a Cyklostar tam bol.
08.08.2010 - 10:47:03
00
súhlasím MILSU....
Myslím, že STAX je biker, ktorého keď požiadaš na zjazde, tak ťa pustí. Tak sa nenavážaj do neho.
A ak ti my pomalší jazdci na zjazdoch tak vadíme pán biker78, tak začni jazdiť len zjazdy, tam sa štartuje po jednom v časových intervaloch a máš pokoj od pomalších jazdcov.

Ak to bolo pochopené ako navážanie na Staxa, tak sa ospravedlňujem. So Staxovým príspevkom súhlasím a tlieskanie mal byť znak súhlasu.
08.08.2010 - 10:50:17
00
teraz na STV3 záznam... ;) hmmm ale rok 2009 :tmi:
08.08.2010 - 13:55:07
00
Čo sa týka zjazdov, tiež idem radšej na istotu ako by som sa mal niekde prejaviť.V Stupave bol tiež jeden taký a to dokonca jeden padol predo mnou a za mnou sa tlačil chalanisko a som rád že mi len kričal nebrzdi neboj sa lebo tiež padneš.Ja viem mal pravdu ,že keď to pusťíš smelšie takým blatovým,štrkovým terénom tak to ide lepšie.Nuž to sú ale skúsenosti a odvaha.A pri tom vždy skončím v mojej vekovej na dobrom mieste teraz 12.No musím ešte čo to potrénovať. :muscle:
08.08.2010 - 14:38:03
00
ako tak citam diskusiu ...
bol som rad ze sa ide len 1 okruh a ze sa nemiesaju kratki a dlhi. Vacsinou sa po 1. obcerstvovacke prepracujem medzi mne rovnych superov a velkou rychlostou obiehajuci jazdci z dlhej posobia demotivujuco. Navyse su ovela technicky zdatnejsi a v zjazdoch na nich treba davat pozor. Medzi "svojimi" je to vyrovnanejsie a da sa "pretekat" - niekomu idu lepsie dole, niekomu hore, ale aspon je zabava.
08.08.2010 - 21:25:35
00
Pri takych hromadnych maratonoch treba brat do uvahy, ze sa tam najde kde kto, taky co sa nabudia ze idu na preteky, hoci nevedia jazdit v baliku a podobne. Ten kto chce pretekat, tak musi chytit predne pozicie na starte, alebo potom predbiehat v zavode, a aj cez horsiu stopu. Ten predomnou hoc pomalsi nie je povinny mi pustit lepsiu stopu, skratka ked ho chcem predbehnut, musim to dokazat ja, nie on.
To ze niekto lepsie ide dole, iny zas hore nie je chyba. ja mam HT a kamos fulla, a je to ten isty pripad, on sa hore trapi a ja ho smerom dole brzdim. Ked to niekomu vadi v pretekoch tak nech zamaka viac aby mu usiel (je jedno ci hore alebo dole).
09.08.2010 - 07:25:31
00
Report by VG Bike Team :)
http://www.bikeri.sk/aktualne/310710.php

Ve Stupavě to bylo super. Report by Galaxy Team - Desáté místo.
http://www.galaxyteamhranice.cz/zavody/932-ve-stupave-to-bylo-super.html
30.08.2010 - 04:58:59
00


jej môj report :sun:
31.08.2010 - 21:37:06
00
8) otázka – kedy, kde a ako bude možné získať DVD z tohto ročníka maratónu ???
01.09.2010 - 22:42:36
00
bude mozne si ich vyzdvihnut v predajniach Intersportu

znamy co robi v IS vravel ze az zaciatkom oktobra
02.09.2010 - 09:16:48
00
Nemalo by byť teraz niekedy losovanie o štartovné na Salzku???? :P
02.09.2010 - 11:13:08
00
Hm... už som sa dočítal :lol: , že príde mail a mne nič neprišlo, takže som nevyhral :lol:
02.09.2010 - 11:25:16
00
keyboard_arrow_up