To pochybujem, aj na Ukrajine maju zakaz vyvoza dreva do zahranicia a tot nedavno chytili paserakov dreva (organizovali to samozrejme Slovaci). U nas je to TOP biznis . Narodne parky si chrania daleko viac. Ten problem nie je orientacia na mocnost, ani svetova strana. Ten problem sa vola blby neprajny zavistlivy (ktory si nevidi ani na koniec nosa) Slovak :( Ohradit, posypat a 100 rokov nevstupovat...
12.08.2016 - 20:04:53
02
Tych "zažitkov" je viac. Napr.Bežkari boli za nami že ci si možu trochu upravit trať.Je to blizko Červenej studne v BS. A my že ok. A oni tam nabehli s buldozerom a singel ***** na 3m širku. Podotýkam,že je to v CHKO. Altanok z dreva pre turistov rozbili nejaki blazni. Co dodat.Ved keby mali rakušania niečo ako tajchy v BS tak by z toho urobili mega turisticky magnet. A u nas? Des. Vsetko pracne upravili ludia z nasho klubu. Klobuk dole pred nimi čo dokazali na tratiach bajkomktajchom.sk Za vlastne peniaze. Pozrite si ceske a rakuske bikove kalendare kazdy vikend 5-10 akcii a aj viac. Mrzi ma,že u nas sa riesia take hluposti,zakazy povolenia,rozne prekazky.nezmyselne. Co by mali byt radi ze ludia sportuju a su ochotni minat peniaze na aktivity tak to nie. Preznacovanie trare individiuami.prieky organizatorov maratonov.Co by si mali priat ,pretoze presne to zvysuje zaujem o ucast a zvysuje ucast a kvalitu.Obdivujem kazdeho kto sa podujme organizovat pretek a riesit rozne peripetie s pozemkami. Priklad z Rakuska .Trasa isla cez sukromny pozemok a my ze ty vole bude problem.A majitel vysiel von a že kom kom a dal nam mlieko a syr na ochutnanie. Cudzim ludom co ich uz nikdy neuvidi... Snad sa kompenentni ludia zobudia a budu zmyslat inak
12.08.2016 - 20:23:57
04
...ale veď ten GB išiel od 10 k 5 už dlhšiu dobu,minimálne odkedy sa osamostatnili,lebo mali velké oči.Ja som to osobne čakal,lebo to bolo už len o kšefte.Chceli vlastnú sériu ktorá nikoho nezaujímala a takto to skončilo.policajti sú len výhovorka.V lesoparku žiadna doprava fakticky nie je.
13.08.2016 - 23:09:49
03
triki napísal:
V lesoparku žiadna doprava fakticky nie je.

Na vysvetlenie: Povolenie od policajtov treba keď sa ide po verejných komunikáciách.
GreenBike išiel po verejných komunikáciách cez Limbach (áno, dalo by sa to obísť, ale k tomu by sa muselo zmeniť aj viac už schválených povolení) a aj cesta na Železnú je cesta tretej triedy.
14.08.2016 - 16:27:43
00
Takéto povolenia sa predsa nevybavujú ani mesiac ani dva pred pretekmi.Nerobia to prvý rok.A práve preto,že cesta mládeže je cesta 3 triedy nie je s tým problém na pár minút ju odstaviť....takže asi tak.
14.08.2016 - 17:04:14
00
Pravidlá sa ovšem zmenili oproti vlaňajšku. Tiež sme to zistili a riešili to isté dva týždne pred maratónom.. takže asi tak.
14.08.2016 - 17:35:29
00
milsu napísal:
Na vysvetlenie: Povolenie od policajtov treba keď sa ide po verejných komunikáciách.
GreenBike išiel po verejných komunikáciách cez Limbach (áno, dalo by sa to obísť, ale k tomu by sa muselo zmeniť aj viac už schválených povolení) a aj cesta na Železnú je cesta tretej triedy.

GB zacinal s 10E startovnym a kopec darcekov v taske/gely, dusa, a pod/. Podobne je teraz na tom Kalnicky MTB. GB casom zdrazel skoro o 100%. Ale trat pre mna srdcovka. Tak som startovne neriesil. Dufam ze Kalnici to vydrzi.
14.08.2016 - 23:35:34
00
milsu napísal:
Pravidlá sa ovšem zmenili oproti vlaňajšku. Tiež sme to zistili a riešili to isté dva týždne pred maratónom.. takže asi tak.


pravidlá sa,ale nezmenili pred dvoma týždňami,nie?Pokial si pamätám tak sa o tom hovorilo minimálne rok dozadu.
15.08.2016 - 13:31:18
01
triki presne, pravidlá sa nezmenili zo dňa na deň.... ani z mesiaca na mesiac..a za ďalšie.. kedže sa poznám z organizátorom iných pretekov (stefaniktrafil/ST140) tak viem že povolenia sa dajú vybaviť aj na 5 rokov dopredu a nie len jednorázovo na daný ročník len o tom vela ludí nevie) a hlavne povolenia rieši aspoň rok dopredu...

nechápem ako si mohol organizátor nechať vybavovanie povolenia na poslednú chvílu.. začínam mať silný pocit že problém bude niekde úplne inde a nie v povoleniach...
15.08.2016 - 19:36:01
00
Možno by bolo dobré, keby sa tu vyjadril niekto kompetentný od organizátorov. Predišlo by sa zbytočným dohadom a konšpiráciam. Nielen strohé ničnehovoriace vyjadrenie na FB,či info v maili...
15.08.2016 - 19:56:36
00
luky64 a misopetrovic, to čo som písal, písal som na základe toho, že som organizoval tohto roku mtb maratón v Bratislave. Oproti vlaňajšku sa riešenie vybavovania policajného povolenia pri použití verejných komunikácií zmenilo. Tiež som zistil a riešil tento istý problém dva týždne pred maratónom.
15.08.2016 - 20:33:49
00
ešte raz, je taký problém vybaviť povolenie aspoň pol roka vopred? a keď už sme pritom..nieje rozumnejšie vybaviť povolenie na 5 rokov dopredu?

btw vidíš.. ty si ho riešil dva týždne vopred a podarilo sa oni to zabalili... hovorím že tu nieje hlavný problém v tom povolení... ale niekde inde..
15.08.2016 - 20:54:50
01
ten kto pozná bližšie org,týchto pretekov nepotrebuje žiadnu ďalšiu odpoveď.Odišli zo župného pohára,chceli vlastnú sériu z ktorej je totálne fiasko a keďže z toho žiadne prachy netečú,sponzori nemajú záujem tak možno už žiadne ďalšie ročníky nebudú.
15.08.2016 - 23:21:04
02
Mišo, zase si raz najmúdrejší...
Nechcem tu teraz nikomu držať stranu, no faktom je, že tých povolení je treba x druhov od x rôznych úradov, na niektoré sa samozrejme čaká aj dlhšiu dobu a stačí ak sa ti štorcne jeden úradník s pečiatkou a máš problém. Naozaj nie je jednoduché všetky tie povolenia získať. A vôbec, zorganizovať MTB maratón či akúkoľvek inú verejnú športovú akciu vôbec nie je taká brnkačka, ako sa množstvo ľudí nazdáva.
16.08.2016 - 11:27:57
00
tomáš niesom najmúdrejší ale príde mi blbosť vybavovať povolenie na tak velkú akciu mesiac pred jej uskutočnením... hovorím ti že osobne poznám a svojou troškou som sa podielal na ST140 a to je pretek zasahujúci podstatne vačšiu časť karpát ako greenbike...a podstatne vačšiu časť verejných komunikácií

ja hovorím o tom že prečo povolenie nevybavovali aspoň pol roka dopredu? to je taký problém? aj na stránke píšu že je tam 30dňová lehota....kebyže to vybavujú pol roka vopred majú dosť času... príde mi dosť nezodpovednosť od organizátora nechávať takú dôležitú vec ako povolenie na poslednú chvílu a potom sa čudovať že pri prípadnej zmene zákonov už zrazu nemá dosť času na vybavovanie..... -_-
16.08.2016 - 12:18:06
01
keyboard_arrow_up