ja som tu debatu o inom maratone ani nepostrehol, az teraz...
26.08.2013 - 20:44:35
00
Lechu, nedá mi nezareagovať.
Zhadzovanie iných maratónov je vrcholne nekorektné. Bude prospešnejšie, keď sa bude každý organizátor vo svojom vlákne vyjadrovať LEN k svojim pretekom.
Čo je "ozajstný" mtb maratón a čo nie, treba ponechať na každého jednotlivého pretekára.


Nesuhlasim. Moja poznamka nebola myslena proti jednemu maratonu,. konkretne Greenbikovi ale trendovi vseobecne. Deje sa na SVK presne to co sa stalo v Polsku - maratony sa koncentruju blizko velkych mest, pricom ich technicka obtiaznost s roku na rok pada. Tymto sposobom sa vytvaraju aj gusta a nazory o tom co MTB je. Podla mojeho nazoru, a to uz je priama narazka na Greenbike neni to pretek v ktorym vitiaz dosahuje priemernu rychlost 28 km/h. Pritom nechcem s tym znehodnotit nicij vykon, proste je to pretek na horskim bicyklu, no urcite ne MTB. Je to moj nazor, ma do neho pravo, a mam pravo ho vyjadrovat. Len zeby to neskoncilo ako v Polsku kde na 6 maratonskich serii (vacsina org cez pro firmy) iba 1, no povedzme 1,5 sa odohrava v kopcoch. Ostatne maju prevyzsenia po 800m na 70 km. Porovnam to do TV - mozna sa snazit vyhovet ludiam ako MArkiza a Jojka alebo vytvorit neco co rozsiruje obzory...


Naposledy upravil Lechu dňa 26.08.2013 - 20:49:20, celkovo upravené 1 krát.

26.08.2013 - 20:48:20
05
Ospravedlňujem sa, nebolo to na tomto fóre.
26.08.2013 - 20:48:31
00
vseznalec milsu ma na mysli diskusiu o terminoch maratonov... a kedze sa "zucastnil" rozhovorov a dohod s jozkom arvayom, tak vie presne ako tobolo a kto ma pravdu... nie je co dodat, milsu vyjadruj sa k veciem pri ktorych si bol osobne, dakujem...
26.08.2013 - 20:54:32
02
fernetik, nemal som na mysli diskusiu o terminoch maratonov.
26.08.2013 - 21:01:23
00
inu diskusiu si nespominam... kde by som sa ja, pripadne iny organizator km vyjadroval na fore ku gb... kedze nie je mojim konickom sa vyjadrit absolutne ku kazdej teme...
26.08.2013 - 21:07:00
00
Nesuhlasim. Moja poznamka nebola myslena proti jednemu maratonu,. konkretne Greenbikovi ale trendovi vseobecne. Deje sa na SVK presne to co sa stalo v Polsku - maratony sa koncentruju blizko velkych mest, pricom ich technicka obtiaznost s roku na rok pada. Tymto sposobom sa vytvaraju aj gusta a nazory o tom co MTB je. Podla mojeho nazoru, a to uz je priama narazka na Greenbike neni to pretek v ktorym vitiaz dosahuje priemernu rychlost 28 km/h. Pritom nechcem s tym znehodnotit nicij vykon, proste je to pretek na horskim bicyklu, no urcite ne MTB. Je to moj nazor, ma do neho pravo, a mam pravo ho vyjadrovat. Len zeby to neskoncilo ako v Polsku kde na 6 maratonskich serii (vacsina org cez pro firmy) iba 1, no povedzme 1,5 sa odohrava v kopcoch. Ostatne maju prevyzsenia po 800m na 70 km. Porovnam to do TV - mozna sa snazit vyhovet ludiam ako MArkiza a Jojka alebo vytvorit neco co rozsiruje obzory...

Ty aj milsu má svoju časť pravdy :) ale pozeral som poľské maratóny, sériu POWERIDE a tam majú maratóny od 60 do 70 km a všetky cez 2000m prevýšenie (niektoré atakujú 3000m) čo je slušné a priemer na MTB. Až na jeden, prvý v sérii, a to nechápem na 110km mať prevýšenie ani nie 900m :D To tak, keď aj rovinatý sever chce MTB maratón :lol: (EDIT: teda či som ťa zle nepochopil a nemyslel si práve túto jednu sériu ako reprezentatívnu...)
mtbmarathon.com
26.08.2013 - 21:24:47
00
tak zrovna túto sériu Lech nemyslel :)
26.08.2013 - 21:31:33
00
(EDIT: teda či som ťa zle nepochopil a nemyslel si práve túto jednu sériu ako reprezentatívnu...)


To je prave ta jedina seria ktora sa odohrava v kopcoch. Existuje escie jedna povedzme pol na pol a ostatne (na ktorych dokonca sa dohrava (!) pochar v MTB v Polsku) ocente sami. Priklady:

http://www.skandiamaraton.pl/
http://www.mazoviamtb.pl/
http://www.polandbike.pl/

Zebysme sa dobre pochopili - nevadi mi ze su, nech ich bude co najviac, kazdy si vybere. No MTB to neni, a kedze vo veci su prachy, tak konci to tak ze pochar Polska je odohravany tam kde penez je najviac. HAdajte, v kopcoch alebo na rovinach?
26.08.2013 - 21:35:23
00
Ja by som sa nestrachoval, kým si ma človek čo vybrať. Ja som si tiež vyberal medzi BA a Spišom a jednoznačne vybral Spiš a 90-ku a nie len preto, že mám rád východné Slovensko. Taktiež ignorujem maratóny, kde najdlhšia trať nemá viac ako 50-60 km. Takže ak aj v Poľsku je si kde vybrať, tak je to v pohode. Ale uvedom si aj aké veľké je PL a kopce má len tie na juhu pri SK. Určite ti ani Poliaci nebudú každý víkend cestovať zo severu na juh a na severe Kráľovský MTB maratón nemáš šancu spraviť...
26.08.2013 - 21:45:49
00
Ale uvedom si aj aké veľké je PL a kopce má len tie na juhu pri SK. Určite ti ani Poliaci nebudú každý víkend cestovať zo severu na juh a na severe Kráľovský MTB maratón nemáš šancu spraviť...


Dik ze si mi to uvedomil ;) No napisal som ze mi nevadi to ze su, ale ze sa na nich odohrava pochar statny v MTB.
26.08.2013 - 21:50:14
00
Preco vytrchavas vety s kontextu alebo comu si nepochopil? Vysvetlim Ti aj napriek tomu ze Slovencina neni moja materska rec. Organizatori tohto maratonu nesnazia sa o rekordy ucasti dosahovane profilom trati (lahkym) ani ostatnym PR hram. Asi chceli urobit ozajstny MTB marathon a podarilo sa im. No vzdy sa najde nekdo kto najde problem, kedze ne v maratone tak v komentari organizatora...


Vobec nic nevytrhavam z kontextu, precitaj si cely prvy odstavec ako je napisany. Ostatne blbosti ktore pises o trase a neviem com su total mimo, na tie som vobec nereagoval.
26.08.2013 - 22:35:23
00
http://www.mtbmarathon.com - thats only true MTB maraton serie in Poland - maybe, i say - maybe - we can call MTB this serie -> http://bikemaraton.com.pl - but not every edition. anyway - there is a fact that in Poland there is much much more maratons than in Slovakia - practically EVERY week there a few of it ! so, if there is so many, not every one can be true-hard-one-mtb ;) especialy that Poland isn't mountain country. but second side of this coin is that - what You said before - level of competitions goes down in generall :( even in first serie i mentioned (powerade volvo maraton serie) there is fewer participants each year... BUT - this serie is so demanding that ANY maraton in Slovakia is so. check bestof gallery from on of toughest editions - Karpacz:

http://galeria.bikelife.pl/galleries/245?category=TopShot#/245/1/0

;)
26.08.2013 - 22:51:46
03
podľa komentárov sa podujatie veľmi vydarilo, skvelá reklama
ak sa mi podarí, tak o rok sa zúčastním. šiel som na začiatku leta polovicu ešte pôvodnej 100vky a brutál, veľmi náročné a aj preto neopakovateľné.
26.08.2013 - 23:29:26
00
nezvyknem sa veľmi zapájať do diskusií ale tentokrát mi to nedá... Nie som nijaký chrt, a nechodím na veľa maratónov ale tento sa mi páčil (išiel som 90). Kto chce jazdiť bez technickej náročnosti, môže ísť na cestu a nemusí riešiť tlačenie hore ani dolu. Podľa mňa pre väčšinu účastníkov (naschvál sa vyhýbam termínu pretekárov) maratónov je to boj nie s ostatnými ale so samým sebou. A práve preto idem na dlhú trať aj keď sa na nej potom poriadne vytrápim a keď ju dôjdem v nejakom rozumnom čase tak som potom so sebou patrične spokojný. A čím je trať náročnejšia, tým som spokojnejší :-) Samozrejme vždy sa môže vyskytnúť niečo, čo sa dá vytknúť, ide o to, či práve to chcem hľadať.
Moje známkovanie:
organizácia : 1
náročnosť trate : 1
značenie: 1
celkovo: 1
Ešte raz ďakujem
27.08.2013 - 09:11:20
06
keyboard_arrow_up