nič čo by ma mohlo prekvapiť...každopádne sa teším, jún bude pekne nabitý...počas 2 týždňov v podstate 6 maratónov :twisted:

Tak tak domaca trať pre teba známe veci!!!
09.03.2009 - 14:10:26
00
nooo 3x dokopceka pekneee aj to vyzera celkom prudke.....jaj to bude masaz na zadnicu :mrgreen:


..zihadlo, predpokladám, že ideš 8) , čo mám info, tak tento rok bude pojde početná enkláva TN bikerov.....ináč minuloročná trasa, bola tiež celkom výživná, čo sa týka výškových metrov.
... :arrow: dúfam, že aj tento rok bude vytriasacia pokosená lúka, na tu velmooo spomínam :roll: ...som sa potom triasol esšte dva dni

to skicool:kks, prvý pohlad na EKG diagram mi pripomína vystup v himalajach na K2. :wink:, si asi zberiem asi mačky( ....nemyslim moda 8)
09.03.2009 - 14:48:13
00
Na základe viacerých pripomienok sa podarilo uzatvoriť poistenie pre náš maraton.

Poistenie pretekárov:
-na materiálnu škodu spôsobenú tretím osobám
-na úrazy resp.smrť spôsobenú štartujúcim tretej osobe max.do výšky 16.000 €.
Spoluúčasť pri vzniku poistnej udalosti je 10% minimálne však 33€.
Cena poistenia na jedného účastníka DFM je 1,50 € pričom toto poistenie hradí poriadateľ
Treťou osobou nie je účastník pretekov resp.poriadateľ.
Za poistenie samotneho účastníka poriadateľ pretekov nezodpovedá!!!
Je na každom účastníkovi DFM, aby bol poistený pre prípad úrazu resp. smrti.
12.03.2009 - 12:58:18
00
no... ak by si poriadal rallye tak by si s týmto vystačil, ale ak si vezmeme, že spravidla sú problémy s pretekárom, ktorý si to napálil do niekoho alebo niečoho, čo podľa neho mal organizátor zabezpečiť aby nemal v trajektórii (a čo podľa môjho názoru organizátor nikdy nemá plne pod kontrolou - kadejaké nedopatrením spustené rampy a pod.) tak to pokryté nemáš
12.03.2009 - 16:29:07
00
no... ak by si poriadal rallye tak by si s týmto vystačil, ale ak si vezmeme, že spravidla sú problémy s pretekárom, ktorý si to napálil do niekoho alebo niečoho, čo podľa neho mal organizátor zabezpečiť aby nemal v trajektórii (a čo podľa môjho názoru organizátor nikdy nemá plne pod kontrolou - kadejaké nedopatrením spustené rampy a pod.) tak to pokryté nemáš

Súhlasím ale na druhej strane je to niečo navyše pre zabezpečenie pretekárov a vyššieho komfortu. Čo sa týka závor na trati tak tie by mali byť pod 100%tnou ochranou organizátora... Všetci vieme ako je to s likvidáciou poistných udalosti :(
12.03.2009 - 17:31:45
00
Super, len 3 stúpania :lol:

Skicoolko, krásny graf !
Keďže bola pekná bikerská slnečná sobota, nedalo mi to a išiel som sa pozrieť na miesto štartu do Stráňav pri Žiline. Prvá fotka je z miesta štartu a cieľa pri obecnej budove. Stúpaním sa všetko začne. V strede je kopec Hoblík s výškou 934 m. n m. Obíde sa v podstate z 3 strán.

Prílohy:

Komentár súboru: Štart/cieľ v Stráňavách pri Žiline
Foto CPK 1 003.jpg
Foto CPK 1 003.jpg 107.45 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil jaroza dňa 15.03.2009 - 21:46:36, celkovo upravené 2 krát.

15.03.2009 - 21:37:40
00
nooo 3x dokopceka pekneee aj to vyzera celkom prudke.....jaj to bude masaz na zadnicu :mrgreen:

Tak potiaľto sa dalo výjsť z druhého kopečka Skicoolovho grafu. Nad Stráňavami len do výšky asi 600 m. n m. smerom na Polom alebo do sedla Javorina. Ďalej len so zimnými plásťami. A možno ani to nie. Sneh bol mäkký a predo mnou to točili späť aj 2 bikeri. Keď sa nedá, tak sa nedá.

Niečo iné to bude ale na štarte 6.6.2009 !

Prílohy:

Komentár súboru: Stúpanie do sedla Javorina
Foto CPK 1 004.jpg
Foto CPK 1 004.jpg 205.48 KiB thumb_up0thumb_down

15.03.2009 - 21:44:58
00
Panoráma hôr v ktorých bude prebiehať Fatranský MTB maratón 2009 - Malá Fatra.
V prednej časti je Teplička nad Váhom, za ňou komplex výrobcu automobilov KIA a časť povodia Váhu. V úplne ľavej časti je pamätník francúzskych partizánov a nad zasneženým kopcom hrad Strečno. Nad ním na hrebeni hory vedie trasa maratónu a v týchto miestach sú prekrásne výhliadky na Váh a priľahlé obce a Žilinu. Po hrebeni vpravo je veľký oblý vrch Grúň s výškou 1101 m n m. Po hrebeni Malej Fatry nasledujú Minčol, Krížava a Veľká lúka. Zjazvenou časťou pohoria je Polom. Tmavý vrch úplne vpravo vpredu je Hoblík s výškou 934 m n m.
Záverečná časť Fatranského MTB maratónu - na fotke od hradu Strečno cez zasneženú lúku doprava, krajom lesa pod Polom až do obce Stráňavy. Zaujímavá časť maratónu je za pohorím na martinsko-vrútockej strane s rýchlym 12 km zjazdom do Vrútok a dlhým stúpaním pod Martinskými hoľami späť do sedla Javorina.

Prílohy:

Komentár súboru: Pohľad na Malú Fatru z výšľapu na Straník
Foto CPK 1 013.jpg
Foto CPK 1 013.jpg 103.94 KiB thumb_up0thumb_down

17.03.2009 - 21:55:02
00
Ja sa osobne tešujem na túto akcošku :) len by som poprosil organizátorov aby nevznikali také zmätky na prezentácii,pretože minulý rok než som sa zaprezentoval a narýchlo nachystal už aj bol štart..a to sa vraj odkladal..nie každý sa môže na pretek dostať včas autom,a keď sa vyskytnú ľudia ako ja,čo boli nútení cestovať vláčikom..a na prezentácii strašná šóra..následne neostával žiaden čas na rozjazdenie..na prvú lajnu na štarte som sa nemal šancu dostaviť..ale napriek tomu mám peknú spomienku na minulý ročník,hlavne stúpanie na Polom je ako šité na mňa :mrgreen:
18.03.2009 - 12:25:17
00
Malu Fatru mam rad a trat vyzera atraktivne len by ma zaujimalo, akym terenom sa ide usek, ked trat je vedena v protismere? Predpokladam zvaznicu.Bavime sa o 75 km. Vdaka a drzim palce!
18.03.2009 - 14:37:45
00
...časť trate, kde sa ide súbežne hore aj dole je široká zvažnica...minulý rok šlo v protismere minimum jazdcov, nakoľko štartové pole nebolo až tak rozťahané...teraz keď bude trať dlhšia, tam bude treba dávať pozor isto viac...treba sa držať pravej strany a predísť tak prípadnej kolízii... :wink:
18.03.2009 - 14:48:59
00
OK. Dik. Ked sa pojde hore, držať sa vpravo by nemal byt problem... Dufajme ze kazdy, kto pojde shora, bude mysliet najma na svoje zdravie tym padom tak trochu aj na zdravie oproti iducich ;-)
18.03.2009 - 15:41:38
00
OK. Dik. Ked sa pojde hore, držať sa vpravo by nemal byt problem... Dufajme ze kazdy, kto pojde shora, bude mysliet najma na svoje zdravie tym padom tak trochu aj na zdravie oproti iducich ;-)



A ak by aj hneď nemysleli, tak na to som tu predsa ja.
18.03.2009 - 16:34:28
00
Ja sa osobne tešujem na túto akcošku :) len by som poprosil organizátorov aby nevznikali také zmätky na prezentácii,pretože minulý rok než som sa zaprezentoval a narýchlo nachystal už aj bol štart..a to sa vraj odkladal..nie každý sa môže na pretek dostať včas autom,a keď sa vyskytnú ľudia ako ja,čo boli nútení cestovať vláčikom..a na prezentácii strašná šóra..následne neostával žiaden čas na rozjazdenie..na prvú lajnu na štarte som sa nemal šancu dostaviť..ale napriek tomu mám peknú spomienku na minulý ročník,hlavne stúpanie na Polom je ako šité na mňa :mrgreen:

No teším sa aj ja aj keď mám malú dušičku čo treba ešte všetko poriešiť. Ta prezentacia je bohužiaľ na dodávateľovi časomieri a k tomu všetkému nám na cca 15 minút vypadla elektrika. Samozrejme, že túto situáciu sme vnímali ako nedostatok ale určite sa chceme priblížiť k dokonalosti tak snáď to bude lepšie :) Určite budeme strážiť čas štartu. Avšak tiež by som rad poprosil aby si nenechávali ti ktorí môžu prezentáciu na poslednú chvilu. Myslim že je to štandartom na velkej väčšine maratónov.
Už aby prestali padať tie biele veci!!!!!!!
18.03.2009 - 21:58:26
00
Vlani mali, myslím, trochu chaos s evidenciou čipov, čo zdržovalo prezentáciu značne.
Dodávateľ časomiery nie je ten istý, čo bol na Súľove? Tam sú už čipy napárované k číslam a je to bez starostí, tu robili evidenciu priebežne a tak občas vznikali zdržania.
Ale aby to nebolo len na ľudí z prezentácie. Vlani bola veľká zápcha pri Považskej Teplej, obchádzalo sa to cez Púchov, resp. Rajec a tak veľa ľudí meškalo.
Tento rok budú možno hviezdy priaznivejšie naklonené. / "A rohlíčky obzvlášť dobře vypečené" /
19.03.2009 - 15:19:26
00
keyboard_arrow_up