Maratón Medzihorím - Memoriál Radovana Kaufmana

23.04.2011
2. kolo - Cyklomaratónska séria
2. kolo - Slovenský pohár XCM
MTB maratón
Partizánske - Malé Bielice (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (47)
andrej25CraObsFlinkerftakopyskGreywolficemanivodrnojakub023jasopetoJezusjurajko1975kalcokrtko333kubasLubiklubos73Manusmartin190martinantoni13matotopemibajkmilsuMiMiNomipo13mirec33miro80mishoxmismesmysteryoborPa3kPipikovicR-u-d-erichardleromanesromanxRoskotigeragontmaxunigenavankesVladko1vulpeculayojo
8) Zdravím Vás Bikeri,

v nedelu sme si boli s kamošmi z nášho MT Biker klubu v Partizánskom prejsť Vašu 42km trať. Neboli sme tu prvý krát, takže trať sme poznali ešte z minulých ročníkov. Nebol žiadny problém s navigáciou, navyše čo nás milo prekvapilo, trať už bola označená aj novými značkami, nie len bielymi bodkami. V nedeľu bola celá trať suchá, miestami priam vyprahnutá a popraskaná od sucha.
8) Vždy keď prídem pojazdiť do Partizánskeho na maratónsku trať, či už v rámci preteku alebo len tak pre radosť z bikovania, vždy si tu vychutnávam tie krásne rýchle singletracky v lese, vždy si tu nájdem na trati niečo nové, z čoho mám radosť. Krásne singletracky, výživné výšlapy a super zjazdíky, ktoré zvádzajú pustiť si to naplno, len pud sebazáchovy ťa núti pribrzdiť. Proste krása. Máte tam v Partizánskom šťastie, že tam máte takých ochranárov a lesákov, ktorí majú pochopenie pre nás bikerov.
:cry: My u nás v Štiavnických Vrchoch máme tiež krásne trate, ale musíme si dávať pozor na lesákov a ochranárov.

:wink: Matt, predpokladám, že si jeden zo spoluorganizátorov maratónu v Partizánskom. Chcel by som ťa upozorniť na problémové miesta na trati, čo sme si všimli v nedeľu.
:arrow: Nad druhým bufetom (v minulom ročníku) je zjazd. Pred tým zjazdom je asi cca 500 m rovný úsek lesnej cesty, popri ktorej je natiahnuté železné pletivo s veľkými štvorcovými okami. To železné pletivo je v značnom rozklade, olamujú sa tam celé kusy pletiva, ktoré sú popadané popri ceste. Z týchto kusov sa olamujú drôty ako klince. :cry: Kamarát tam chytil dvojitý defekt, kým ho opravoval, tak som na pešo prešiel celý ten úsek lesnej cesty popri tom nešťastnom pletive a vyzbieral som minimálne štyri hrste drôtených úlomkov z toho plota a určite som nevyzbieral všetko. Lebo tie hrdzavé drôty sa dobre maskujú v tej tráve.
Bolo by dobré, keby niekto z organizátorov tam nabehol s tvrdou metlou a jednu stopu lesnej cesty ďalej od toho plota v celej dĺžke vedenia plota očistil od drôtených úlomkov, lebo inak to vyzbierajú bikeri na svojich kolesách.

:arrow: Ďalšiu nepríjemnosť sme odstraňovali na poslednom zjazde nad Partizánskym. Tesne nad tým pomníkom je maličká lúčka, bolo tam aj ohnisko. Nejaký choromyseľný odporca bikerov tam naschvál dotiahol na chodník suchý kmeň stromu a položil ho tak, aby tam nejaký biker pri zjazdovaní spadol a zranil sa. Nedal sa ani preskočiť, lebo trčali s neho poolamované konáre. Strom sme s kamošmi odstránili. Nechcem si predstaviť, keby to nejaký chorý človek urobil počas maratónu a išli by na tom zjazde za sebou nejakí 6 – 7 bikeri, ktorým ide o umiestnenie v poradí. Prvý a možno za ním druhý by to ubrzdil, ale tí ďalší by to určite do nich napálili. Bŕŕŕŕ... :roll:
:arrow: Matt bolo by dobré, ak by tam priebežne niekto prechádzal ten úsek, aby Vám to tam niekto počas preteku nesabotoval nejakými nechcenými prekážkami.

:arrow: A nakoniec, dúfam Matt, že okrem toho bufetu, z ktorého ste urobili vlastne dva tým, že sa premiestnil o cca 20 m minulý rok, tak tento rok urobíte na krátkej trati ešte jeden aspoň s pitnou vodou. Minulý rok nás musel zachraňovať ujo so záhradnou hadicou.

:lol: :lol: :lol: Teším sa na sobotu........
20.05.2008 - 09:54:36
00
nahodou ta hadica bola super sice mi ujo s nom pokazil mobil co som mal v drese ale nevadi :-D aspon som si kupil novy :-D
20.05.2008 - 10:20:31
00
no ta hadica vtedy dost pomohla....kedze som bol uz bez vody ..
20.05.2008 - 10:29:29
00
Aha, takže Camel by som asi nemal zabudnúť, že nie...
20.05.2008 - 10:39:24
00
"Bernardova kvapka" - do soboty kvapka... :twisted:
20.05.2008 - 10:51:42
00
"Bernardova kvapka" - do soboty kvapka... :twisted:

nestras :evil:
20.05.2008 - 11:05:45
00
Aha, takže Camel by som asi nemal zabudnúť, že nie...

Vtedy bolo asi 32 stupňov v tieni, tento rok to nehrozí asi 8)
20.05.2008 - 11:20:52
00
pocsie mozno vide, ale blata bude... http://www.meteo.sk/predpovede/slovensko/partizanske
ako to tam vizera z dazdom teraz?
20.05.2008 - 17:36:38
00
blato + biele tretry = :cry:
20.05.2008 - 18:06:21
00
aspon budes mat co cistit :-P

p.s. male biele tretry lubi boh... :-)
20.05.2008 - 18:08:43
00
blato + biele tretry = :cry:

prvykrat to zaboli, potom si zvyknes :wink: :twisted:
20.05.2008 - 18:13:37
00
kedze sa budem pohybovat cez vikend v tych koncinach, tak asi sa pojdem v sobotu povozit cez miesta kde sa budete trapit a niekde pri trati (najlesie v nejakom stupani) si provokacne rozbalim deku, spravim si tam piknik a mozno si vas aj pofotim... 8)
21.05.2008 - 07:14:26
00
...takze "Matt,ako to tam u vas vyzera..,lebo ak je to take ako v tntowne tak sa je na co tesit-cez 24 hodin krasne sprchovanie...zahradkari jasaju...aj ked zachvilu asi dojasaju ked sadenice vyplavi :roll: ...
anyway...ten napad z bahennym subojom(po povazskom mar.)...sa by tu dal lahko realizovat! :twisted: ..nechcem ist do inych tem.. :wink: :arrow: takze dufam ,ze to u vas vyzera lepsie,lebo tu to asi ani za tyzden nevyschne.. :( ...ale ideme sa vyblaznit :P -aspon sa pojde naplno 8) .. :?:
21.05.2008 - 08:15:40
00
neide nahodou niekto z vychodu s jednim volnym miestom pre bike a bikera? Troska sa nam to v klube organizacne pomrvilo? Mam aj auto ale samemu sa mi neoplati ist taze keby sa nasly dvaja co chcu ist a nemaju ako tak by som mohol aj ja auto zobrat samozrejme skladana na benzin :)
21.05.2008 - 08:29:27
00
pocsie mozno vide, ale blata bude... http://www.meteo.sk/predpovede/slovensko/partizanske
ako to tam vizera z dazdom teraz?


...to meteo sa oplatí pozrieť... :-)
21.05.2008 - 10:02:17
00
keyboard_arrow_up