Račianska časovka

01.05.2014
1. kolo - Bratislava Region Cup 2014
Časovka
Bratislava - Rača (Slovensko)

Propozície, Súťaž, Pozvánka, Foto, Výsledky
ano, zavídim bezdetným ich voľný čas na tréning (kludne si to priznám), ale samozrejme že by som snimi nemenil (že mám hrozný život si povedal ty, ale opak je pravdou..:)..). moja dcéra je najúžasnejší človek na svete. len som sa zamyslel nad tým že by mali byť nejaké kategórie podľa toho ako často a koľko máš cas trénovať. (oddeliť aj profi a poloprofi od hobíkov a tak). také kategórie by mali vetšiu výpovednú hodnotu ako kategórie podľa veku.
30.04.2014 - 08:57:30
00
johny2 no ved tam to citam v tom linku na propozicie, pripadne nechapem :D
30.04.2014 - 09:00:32
00
Už sa to tu riešilo x krát a určite sa ešte bude, ale aj tak. Ak neprídu Saganovci a Velitsovci (prípadne nejakí profíci spoza hraníc, ale s tým by som už vôbec nepočítal :-) ), tak delenie na profíkov a amatérov nebude potrebné. Ale ten nápad zaviesť kategórie podľa počtu detí sa tu tiež neobjavil prvýkrát :-)
30.04.2014 - 09:08:44
00
:lol: este by mala byt kategoria: pracujuci, nezamestnany, zenaty, slobodny, bezdetny, s detmi ( pocet, vek rozhoduje), so psom, bez psa atd. :rofl:
30.04.2014 - 09:23:08
04
Ešte tu nebolo spomenuté,že súbežne s časovkou sa bude v priestore Knižkovej doliny konať testovací deň bicyklov Felt,takže kto chce,môže vyskúšať jeden z 10 až 15 modelov tejto značky.

Prílohy:

P4270001.JPG
P4270001.JPG 478.87 KiB thumb_up0thumb_down

30.04.2014 - 09:28:02
00
:lol: este by mala byt kategoria: pracujuci, nezamestnany, zenaty, slobodny, bezdetny, s detmi ( pocet, vek rozhoduje), so psom, bez psa atd. :rofl:


alebo každému rovno dať medailu. tak budú spokojní všetci :D
30.04.2014 - 09:36:06
01
Si stanovujem ciel nebyt posledny. Bude to asi celkom boj. :D A pozadujem kategoriu pneu 2,25", full suspension a vybavenie tyzdna volna na regeneraciu. A ak budem posledny, tak vratenie vstupneho. Inak nejdem! :D
30.04.2014 - 10:01:23
00
zajtra idem, ale "formu" mám oveľa horšiu ako na jeseň..trénujem nula celá nula nič, pretože moja trojročná dcéra mi zožerie všetok môj voľný čas. a zas tam prídu týpci slobodní bez záväzkov ktorí môžu trénovať aj každý deň. proti takým sa ťažko presadzuje. a to nehovorím o profi a polo-profi cyklistoch ktorí si na takéto amatérske podujatia chodia hádam vylepšiť sebavedomie.

sice netrenujem, ale jazdim takmer kazdy den a to mam tiez maleho prcka... vsetko sa da, len treba chciet :-) samozrejme tiez sa snazim s rodinku travit vsetok volny cas...
ja vyhravam na takychto casovkach vzdy... ked obdrzim po mojom vykone dobry gulas, pripadne pivko, ale to byva povacsine este pred, ked sa caka na start :-P
30.04.2014 - 10:03:02
01
ano, zavídim bezdetným ich voľný čas na tréning (kludne si to priznám), ale samozrejme že by som snimi nemenil (že mám hrozný život si povedal ty, ale opak je pravdou..:)..). moja dcéra je najúžasnejší človek na svete. len som sa zamyslel nad tým že by mali byť nejaké kategórie podľa toho ako často a koľko máš cas trénovať. (oddeliť aj profi a poloprofi od hobíkov a tak). také kategórie by mali vetšiu výpovednú hodnotu ako kategórie podľa veku.


mno a kto to skontroluje? lebo ked to nechas na to kam sa kto prihlasi tak ti garantujem ze daky buchaci si vyberu najlahsiu kategoriu len aby vyhrali. proste nezmysel :)
30.04.2014 - 12:06:45
00
ano, zavídim bezdetným ich voľný čas na tréning (kludne si to priznám), ale samozrejme že by som snimi nemenil (že mám hrozný život si povedal ty, ale opak je pravdou..:)..). moja dcéra je najúžasnejší človek na svete. len som sa zamyslel nad tým že by mali byť nejaké kategórie podľa toho ako často a koľko máš cas trénovať. (oddeliť aj profi a poloprofi od hobíkov a tak). také kategórie by mali vetšiu výpovednú hodnotu ako kategórie podľa veku.


...ja som si vzdy myslel, ze vyhrava najrychlejsi a nie ten kto ma najviac natrenovane...
30.04.2014 - 12:52:02
02
ano, zavídim bezdetným ich voľný čas na tréning (kludne si to priznám), ale samozrejme že by som snimi nemenil (že mám hrozný život si povedal ty, ale opak je pravdou..:)..). moja dcéra je najúžasnejší človek na svete. len som sa zamyslel nad tým že by mali byť nejaké kategórie podľa toho ako často a koľko máš cas trénovať. (oddeliť aj profi a poloprofi od hobíkov a tak). také kategórie by mali vetšiu výpovednú hodnotu ako kategórie podľa veku.


:D zas jeden čo sa chce umiestnenia bez práce :D
pozri čím sa líšia od teba všetcia podľa teba "poloprofíci a profíci" ktorí tam prídu? Iba tým že obetovali svoj volný čas, rodinu na úkor tréningu. To že je u teba rodina prvoradá je dobré, ale neni to dôvod sa odlišovať do inej kategorie. Riešením je buď sa venovať naplno tréningu a obetovať mu všetko pre čo najlepšie umiestnenia alebo si uvedomiť že sú pre teba dôležitejšie veci (prípadne sa ti nechce na sebe makať), prejsť si trať pre zábavu v svižnom tempe a vtedy ti umiestnenie môže byť ukradnuté.
Chcieť 20 zbytočných kategorii len preto že sa ti nechce nájsť čas, chuť a odhodlanie na sebe makať a odopierať si iné veci je smiešne :D Tým chceš len dosiahnuť rozdelenie štartujúcich tak, aby si bol v skupine kde máš šancu dosiahnúť úspech zadarmo.
a k naším zopár profíkom ktorí sú platení za bicyklovanie, jazdia úplne iné preteky po zahraničí alebo slov. pohár kde sa bez licencie a klubu nemôžeš dostať. Ak občas niekto z nich príde na niaky maratonik tak môžme byť radi že si s nimi zajazdíme. :)
30.04.2014 - 13:11:52
04
Peťo Sagan, keby nemal natrenované, tak nevyhrá ani jeden pretek. moze mat talent od boha aky chce na tom sa snad zhodneme. objektívne "horší" cyklisti by ho porazili. cyklistika nie je biliard, kondička tam znamená alfa a omega. a kondičku chytíš iba pravidelným tréningom. však ja na tom nebazírujem,mne je v podstate jedno či skočím 80-ty alebo 85-ty. na čo som naozaj zvedavý je aký čas naozaj zosiahnem a akú budem mať tepovú frekvenciu, či mi vybehne za mojej maximum (beriem športtester) .len som odkryl túto tému že to rozhodne nie je fér.
30.04.2014 - 13:20:20
00
čo zas nie je fér? že je jeden rýchlejší ako druhý? prečo sa na to nepozrieť aj z druhej strany, že čo je za tým, prečo je to tak? koľko odkrútených hodín na bicykli, koľko driny, koľko odriekania atď...
30.04.2014 - 13:42:49
00
Pozerám, že tejto téme sa asi nevyhne ani jeden organizátor :tmi: Keďže v tej k našim pretekom som sa nedozvedel, čo je na tom neférové alebo nesprávne, položím otázku tu – bez snahy vyrývať mi to naozaj nie je jasné. Hlavne preto, že z názoru cítiť tú štylizáciu do pozície kvôli rodinným povinnostiam „objektívne horšieho“ cyklistu tak na míľu a navyše sa argumentuje faktom, že „P. Sagan má talent, naviac trénuje jak drak, preto tí slabší nemajú nárok“ (to sa považuje za úplne normálne, celkom prirodzené a naozaj sa v pohode zhodneme). Zrejme na to pozerám úplne zle, ale hoci voči tomu vyjadrenie „(J. Gallik|M. Kostelničák|ľubovoľný dupač) má talent, naviac trénuje jak drak, preto tí slabší nemajú nárok" nie je v žiadnom rozpore, znamená to očividne úplný opak ...
30.04.2014 - 14:12:46
00
S tým delením na profíkov, "profíkov" a amatérov sa asi veľa spraviť nedá, čo by sa ale vyriešiť dalo, je rozdelenie podľa druhu bicykla.
Podľa mňa je totiž dosť nezmysel, aby niekto, kto tú časovku ide na 13 kg fulle pretekal v rovnakej kategórii ako ten, kto má 6,8 kg cesťák...
30.04.2014 - 14:17:35
02
keyboard_arrow_up