ŠKODA Horal MTB maratón

13.08.2022
5. kolo - Škoda Bike Open Tour
MTB maratón
Svit (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (392)
_Adam_P10adidas108345ace123adam544AdamMarkovicadriana21alenagsAlesProchazkaAlexkosvecAlexLacuchAndobikerAndreas1603andrejmichalecBartecko44bedibicyklehlohovecbielenybikerxnxbj001BlejstilbmartinbmatBORKOSTEFANVELOBIKERBranik166Brontebukajcalvladoscatchercebukajpcechcernulacevaro11cicoskCsokascyklista111CyklosportDODYDal_bordallabenetadaniela.sallingovaDanielaSdaniellizuchDanoLdanomurgacDarkEngelDavideddrmodesDeniDudenny224dionyz20DjexpresDodoLeDurijoDzembeelvilaemce78emelemsievazavodna18F39PeterFedák DušanfeltofeltovicferocirenFiciFiffoflowcorefofo.ppForzaRacinggaitor99gajdosovaivana1greenfusion22halzahanicacolhaviarikjhudy27huppertchalan25rZvchmelIcemanRVIGIZIgor87iklimo9Imromaninfinitippivka-kj.sebestova85jachmelJakub-gjakubcinmichal51jakubgazo1janci35janko0612jankovic896JanLeskojanmysjanobachratyjanoslimakjanulko3213jarko22jarosimojaroslav_hJaroslav71jaroslavhajduckojasikjojoAUTHORjoSko-swrJozefjozef.sverceljozefsimonakjozeftomcoJozoBJPtrekjulosuhajdajura24jurajkurpasjurasek17juzek79KajaHartlkajsmentkeriskalikamilovickarcermakkasparhanaKatkabikerkiwipopklacankoiv1001kolibrikkollarcikpeterKom50Kopkokosco21kostickakotschtcakovapal11kredatusfkrissak7kromkajkubko22kvyhonskalacobrlacogelehotskymatuslevikjankalg57Ligi77LIGRlklubolubo15lubo179lubosjancolucinka4luckluckymlukaskuligLukasLickoM4ttmaajklLazanymajerjaroslavmajjermajlo1969majo111maliskajakubmar1inholisMarcel2808marcelbelicakMarcelfeltmarceltatryMarcoPMare12marek3xmarekk1888marekkapustamarekmatavkamarekstetka82Marešekmarko737Markomark0MarMalmaros108MaRRosMarSmMartin399martin90MartinaKrahulcovamartinasamekovamartinko76martinkolacanmartinmisal4martisikmatejmatfMATFEJmatieskamatkokuna1996MatoLiptakmatorotikmatotopematusgladicmeciarmejlanmekcenMentalCoachmgalovic444michal.dubovecmichalferiancmichalko22MichalLMmichalschenk73michalzurek7milan-68milanatikmilanfifaporubamilosdmiminaMiro-ZVmiro9372miroleskymiropalickamiroslavilavsky0MiroslavMedvecmitanenmjuhasova27monika25motiiMP18mrezuchamruzbaskymrmtbiker_mariosimko449mtbiker_miroslavholly143mtbiker_vlado133muftomuropopradnajtazNicolettaniedobaniekdo100ninno101novak.miroslavoliver2606Ondrasooocoovi77pajunkpeterpalenikovaemiliapali.martancikPalinkokapalinofedorpalo-demapalobajnokpat.oravecpatrik99patrikbisahaPatrikPaumerpattto15peddropedrofoltaPepoM23Peter_Cpeter_dzurnakpeter.bublavekpeter1112Peter1982Peter6peterfarkas3peterikopeterstofko1petkobalogpetkorepkoPetokuzmapetuldofpeyomailPjadopmilanko09ponynkoPop-radcanporubsky865praslickampt.skodaR3dw0lk0radkosabolradobelanskyradoslav.zamiskaRadovan Bírošradovan3rajenRamonbikerasstan389RastikSVKrastislav.balockorastislavdzurikrasto636rastostolicnyrdemy67Riddic5rider0102rkoncekroberthrachiarrobertttRobo87RoboNMRoboop76RobthasRomanksRomanLuttiromanvaloronallrudolfdubajRULEsalyiferisamot1seamastercontrolSeth015ShufelSchoolboysideSimonJustSimonPorac17skrakrobertskuciovadanielaslavokoverslavomirastrbkovaslavospakslavušslawcoslivertSlnkoslosismelkovaSodjagsolariz79speedyenergyspion1982starosta.uhorskeStefan61StenlykStevik221stodo207straka.michalsvajkaszelepcsenyijtadeas14tashunkotatiskiitehlar78tehlicka001tiliTimiRtmmtvmtomasltomasmady7tomasmincaktomasolsavsky8tomasonzTomasPolacko2004TomasStolcTomi81tomjanciktommeeTondo6torpedotoso2424trojakmilostrojcakduhrinmarUrsusvajco-tovandalcadvandlikmarekvavcovavrosekovavevurkovakvheclviera1vladino9Vlado_VladoPaluchWechetxbikerXCBoyxdanko00Zajo23Zanzakzfilo1zguta900Zifozihadlo 5zimavladimirzmacudovaZubko1zuzanakasmanova1
A mozno by stacilo energiu vlozenu do diskusie presmerovat do treningu... a kategoria e- by zrazu bola bezpredmetna.
Nerozumiem, co chces ocenit na vozeni sa na motorovom dopravnom prostriedku?
03.07.2023 - 21:03:42
05
mirdo napísal:
Čo je na mojej otázke nepochopiteľné,chcem vedieť PREČO dokážu oceniť 10 kategórii a jednu nie , keď s tým nemajú problém inde aj férovosť vyriešiť , neriešte tu hlúposti ale PREČO,jednoduché

asi preto ze elektrikari NIE SU VITANÍ na pretekoch medzi normalnymi bikermi ... na zvaznicovom maratone to asi velky problem (pri MALEJ ucasti elektrikarov) nie je, ale na technickych a trejlovych tratiach je cisty nezmysel pustit na trat spolu bikerov a elektrikarov
03.07.2023 - 21:57:26
02
Áno tak to bohužiaľ je a nie rozprávky o službách alebo nikto ťa nenúti , ebike súťažia medzi sebou a nie s klasickými aj keď na tej istej trati
04.07.2023 - 08:38:35
00
@mirdo vôbec sa mi nechce študovať ako to bude na Horali ale všeobecne ak sú zamiešané na pretekoch aj ebiky tak to nie je, že "ebike súťažia medzi sebou a nie s klasickými aj keď na tej istej trati". Nikdy si nejdeš len to svoje ale vždy si ovplyvnený okolím - ak ti niekto dýcha na chrbát tak podvedome pridáš, prípadne ťa to znervózni... môžeš urobiť chybu... No ak je to niekto na ebiku tak ťa to môže negatívne ovplyvniť a ty to zbytočne prepáliš. Taktiež ebikom sa môžeš v stúpaní prebojovať dopredu a v prvom technickejšom teréne budeš "brzda" pre tých čo šľapu za svoje. Chceš - nechceš pre ostatných pretekárov sú ebajkeri jednoducho nevítaný. A už vyhlasovanie miest v kategórii ebike kde sú napr. dvaja účastníci a oni si idú hrdo po medailu je paródia! A bol som na viacerých pretekoch kde to tak bolo. Nehnevaj sa na mňa ale viac si cením výkon toho posledného čo to odmakal z posledných síl. A férovosť medzi ebike si viem ťažko predstaviť. Keď už tak nejaké enduro a nie maratón.
04.07.2023 - 10:00:02
05
mirdo napísal:
ebike súťažia medzi sebou

Medzi sebou. Ale niektori stale nedokazu spracovat, ze k ferovosti to ma daleko :lol: Tak v rychlej dobe ebikov je zjavne dolezitejsie vyhrat (umiestnit sa), ako zucatnit sa.
05.07.2023 - 17:17:15
02
Hneď Ti odpoviem ako žena a bude to všeobecne k MTB pretekom.
Platím rovnaké štartovné ako chlapi, prejdem rovnakú trasu , aaaaale budem sa na nej naháňať s 19-ročnými dievčatami na 102 km trati.
Chlapi majú všade na MTB pretekoch kategórie, ženy väčšinou len jednu.
Platím rovnaké peniaze ako oni, nerozumiem tomu.
Zdôvodňujú to vždy tým, že nás je málo. A?? To koľko nás nastúpi na trať je úplne jedno, práve pre tieto divné pravidlá, ktoré v ženskom svete stanovujú muži, sa ženy na to pretekanie radšej za tie peniaze vykašlú.
Ďalej hovoria, že dôležité je celkové poradie, a nie v kategórii. Tak prečo ich teda muži majú, keď to dôležité nie je?? Chcem vidieť jedného chlapa, ktorý by bol ochotný pretekať ako 45-50 ročný s 19-ročnými chalanmi za 50,- eur.
A tu vôbec nejde o medaily a ceny. Ide o obyčajný princíp, spravodlivosť. A to nie som žiadna feministka, ale skutočne toto hlava neberie, že sa nenájdu 4,- eurá ako tu píšete na medaily , ale pre ženy.
A teraz konkrétne k tebe a ebiku.
Prepáč, ale podľa mňa tam nemajú vôbec čo robiť. Nemajú tak dobre zvládnutú techniku jazdy a makačom na trati doslova zavadzajú, častokrát sú nebezpeční, pretože neovládajú ani základné správanie sa cyklistov. Ebike nemá nič spoločné so športom.
A tak ako mňa nikto nenúti platiť,tak ani Teba.
Rozdiel medzi nami je ale v tom. že my cyklisti na výsledok makáme celý rok :muscle:
05.07.2023 - 21:58:56
07
Je nezmysel vyhlasovat vysledky v kategorii s 1 alebo 2 pretekarmi ... ked je zien malo, logicky nie su kategorie ...
Podla mna by na vyhlasovanie malo byt v kat. minimalne 5 pretekarov, inac by sa mala kat. zrusit a pretekari v nej spojit s najblizsou mladsou kat.
06.07.2023 - 08:39:33
00
Čiže, keď tam budem na dlhej trati sama,tak ma ani nevyhlásia akože???
Či ty by si nás najradšej spojil už aj s chlapmi?
Škoda to tu na mužskom fóre rozoberať.
06.07.2023 - 08:44:19
01
Ja si myslím ze kategórie by mali byť vždy bez ohľadu na to koľko pretekárov sa momentálne zúčastnilo pretekov. Rozhodne je nefer aby bola porovnávaná 20 ročná žena s 40 ročnou napríklad. Ako u mužov aj u žien platia rovnaké pravidlá v živote. To ze sa ich prihlasuje menej je druhá vec ktorá v tomto prípade až taká podstatná nieje si myslím. Co sa vyhlasovania týka tak je jasné že ak bude len jedna pretekárka na trati tak je zbytočné vyhlasovať na konci pretekov výhru v kategórii keď vyhrala preteky celkovo. No ak sú už dve a jedna spadá do inej kategórie tak je určite fér vyhlásiť ako celkové výsledky tak aj výsledky kategorii. To ze to zaberie viac prace a tak je už vec z ktorou by sa malo rátat už pri organizovani. Ak na to nemám tak ani nevymyslam. Myslím ze pravidlá by mali byť pre každého rovnaké. 🤷‍♂️
06.07.2023 - 09:03:43
00
PINY napísal:
Čiže, keď tam budem na dlhej trati sama,tak ma ani nevyhlásia akože???
Či ty by si nás najradšej spojil už aj s chlapmi?
Škoda to tu na mužskom fóre rozoberať.


Uzasna zenska logika ... nevkladaj mi do ust nieco co som nenapisal ...
06.07.2023 - 09:06:05
00
PINY
U nás to raz vyzeralo takto: kategórie sme dopriali aj ženám. Pri vyhlasovaní výsledkov sa stalo, že na bedni boli iba dve dámy, lebo viac ich jednoducho nebolo. Jedna z nich by sa v pohode umiestnila aj v mladšej kategórii (mimochodom, tam boli presne tri). Potom sme si od nej vypočuli, že načo máme nasilu kategórie....
Ako by si to urobila ty ako žena, tak aby si vyhovela kazdemu?
06.07.2023 - 09:11:50
00
andrej25 napísal:
PINY
U nás to raz vyzeralo takto: kategórie sme dopriali aj ženám. Pri vyhlasovaní výsledkov sa stalo, že na bedni boli iba dve dámy, lebo viac ich jednoducho nebolo. Jedna z nich by sa v pohode umiestnila aj v mladšej kategórii (mimochodom, tam boli presne tri). Potom sme si od nej vypočuli, že načo máme nasilu kategórie....
Ako by si to urobila ty ako žena, tak aby si vyhovela kazdemu?


Radšej nijako Andrej ;)
Nemám chuť si tu takto vymieňať názory s niektorým, už táto písaná forma je nešťastná.
Niekedy je lepšie sa neozvať ...
Takže Tebe nech sa darí pri organizovaní pretekov a nám ostatným na trati Horala. Hlavne v zdraví dôjsť :)
06.07.2023 - 09:36:26
03
len skym sa chces pretekat ked si v kategorii sama? ja preteky moc nemusim, jazdim ich len pre zaujimavost a spestrenie. kategorie ma moc nezaujimaju - som vo veku kedy porazit mladsich je motivacia, ked mi nalozia starsi tak hanba pre mna. v ciely si vzdy pozeram celkove poradie.
po dalsie - skym pretekam. s najlepsimi co idu na bednu urcite nie. tych vidim po starte, potom uz nie. akoby tam ani neboli. takmer vzdy sa to utrasie a vytvoria sa skupinky podobne vykonnych - a tam si s niekym zapretekam - je jedno ci mladsi, starsi, muz, zena, lgbt+, jednoducho dobre sa ponahaname a v ciely mame dobry pocit z preteku aj ked sme niekde za prvou desiatkou. inak by ani nemalo zmysel tam chodit a platit startovne. ludia na bedni su uz len take porovnanie kam by sa to dalo dotiahnut keby ...
06.07.2023 - 13:17:40
03
Gusto0 napísal:
len skym sa chces pretekat ked si v kategorii sama? ja preteky moc nemusim, jazdim ich len pre zaujimavost a spestrenie. kategorie ma moc nezaujimaju - som vo veku kedy porazit mladsich je motivacia, ked mi nalozia starsi tak hanba pre mna. v ciely si vzdy pozeram celkove poradie.
po dalsie - skym pretekam. s najlepsimi co idu na bednu urcite nie. tych vidim po starte, potom uz nie. akoby tam ani neboli. takmer vzdy sa to utrasie a vytvoria sa skupinky podobne vykonnych - a tam si s niekym zapretekam - je jedno ci mladsi, starsi, muz, zena, lgbt+, jednoducho dobre sa ponahaname a v ciely mame dobry pocit z preteku aj ked sme niekde za prvou desiatkou. inak by ani nemalo zmysel tam chodit a platit startovne. ludia na bedni su uz len take porovnanie kam by sa to dalo dotiahnut keby ...


A ja za to môžem, že som tam sama? Ale máš pravdu. Vlastne, škoda tam chodiť :y: Nemám sa s kým naháňať, za tie peniaze si radšej kúpim niečo na bike, trať si prejdem hocikedy, ani blbý pocit nebudem mať ;)
A hneď je problém vyriešený :)
Vďaka, že ste ma dostali z tej bubliny :)
Tému si hádžem do koša, lebo to nemá zmysel. Budete sa do jednej ženy navážať ešte mesiac.
06.07.2023 - 13:39:31
00
Nenavazame sa do zeny, ale do hlupych nazorov....
06.07.2023 - 14:20:28
00
keyboard_arrow_up