ŠKODA Svätojurský maratón - 1. kolo

30.04.2016
1. kolo - XCM Tour
1. kolo - Škoda Bike Open Tour
1. kolo - Župný pohár
MTB maratón
Svätý Jur (Slovensko)

Propozície, Foto, Reportáže, Výsledky
Zúčastnených bikerov (116)
77tomasace123adam_saraglaalex.blackalex8AlexiusanarchistaandrejxcxASmanbastylicabikewolfbobcombombtrackbranobbrunicekbubakcervocipo1Colovladocripodakeyrasdancekdanciwodeacikdobi235dodoBDomestikdon281doubledrifter_00DURI76dusan.osifeborisemsiennioerichkfabkofeltoForestRunnerHooKooAndKooigor65ikar1968jancoojaro180jaroslav_hjelo520jjsanjohny29jojo1970joziCCJurajMTVkdanielkochhylavorkamLeroyLIGRlubo_sulolukassamoluky64majjermajkoMajkyFmali6MamelaMareKMMMarianPavkomaros1974Martin1411MartinMiskovicmatko001mikeetmilsuminco87monn87myabarthnameless_oneondrokP3terPakerpepemskpernera1petagpeter1976peter22peterppportopsiloradovan3richtoškaRobo87robozvRoman74rominatorsagatjurajsaki66Samuelllsebutwsiso33slavomilsolvoStef30STEFAN74StenlykStevik221Strenkithe-redsoxTomikZAUrsuswendoxbikerzboZdejak
Na margo predbiehania, aj ja som si to v zjazdoch dával nakoľko hore kopcom mi to ešte moc nejde. Skončil som v druhej polovici výsledkovej listiny, to ale neznamená, že aj my sme medzi sebou nesúťažili. Išlo nás z týmu viac a snažili sme sa ísť naše momentálne maximá. Kedže však viem, že do kopca som pomalší snažím sa vždy uhnúť. To isté očakávam od ostatných ktorých zase často obieham v zjazdoch. V podstate to býva také motanie sa medzi tými istými pretekármi preto sa snažím byť ohľaduplný aj keď podľa niektorých môže byť moja jazda v zjazdoch považovaná za riskantnú;) Moja osobná skúsenosť bola taká, že pretekári z dlhej boli pri predbiehaní nás z druhej vlny 40-ky často arogantný. Chápem, že išli majstrovstvá ale predpokladám, že vedia ako sa správať pri predbiehaní. Závod to však bol super a dúfam, že niektorým z vás som hudbou spríjemnil prvý kopec.
06.05.2016 - 11:39:15
04
Kristina, bohužiaľ to platí mnohokrát aj naopak (myslím agresivitu a bezohľadnosť od rýchlych jazdcov k pomalším). Potom sa nedá veľmi čudovať nad niektorými reakciami.

Nie je pravda, že na 300-tom mieste nejde o nič. Každý účastník preteká a to si je dobré uvedomiť.

Chce to vzájomnú ohľaduplnosť a rešpekt medzi všetkými účastníkmi navzájom.
06.05.2016 - 11:40:35
06
Ja osobne som videl ako jeden pretekár z dlhej obiehal nás z polovičnej. Aj zakričal kade pôjde ale pred jazdcom ktorého chcel obehnúť ktosi zazmätkoval a už boli zakliesnený do seba. Tých nadávok čo som si stihol za ten kratučký moment vypočuť..........Ambície niekedy zatemňujú myseľ. Aj tak je to vždy o ľuďoch a ja sa riadim príslovím: "Nerob druhým to čo nechceš aby robili tebe" ;)
06.05.2016 - 11:53:11
00
zbo si mal hudbu pustenú z mobilu v kapsicke v predu? Si ma predbiehal a pobavil si teda:-)
Ja sa vždy snažím púšťať rýchlych bikerov či už v zájazdoch alebo stupaniach. Častokrát keď vidím že ide hore kopcom dupac a je užšia cesta, tak radšej to hodim na kraj a zastanem a pustim ho, žiaden problém. Takisto zdravím všetkých okoloidúcich turistov v lese, ktorý na nás pozerajú ako na zjavenia:-) ja bývam väčšinou na konci výsledkovej, ale moje ciele na maratónoch sú nebyť posledný a byť rýchlejší a rok predtým, cize každý s niečím súťažíme. A podarilo sa mi to dat skoro o pol hodinu ako pred rokom:-) je to len o ohladuplnosti a to som celý život športoval, okrem posledných pár rokov, takze súťaženie vo mne je, ale viem aj zhodnotiť svoju aktuálnu kondíciu a moznosti
06.05.2016 - 11:54:23
03
Hudbu som pustil omylom keď som odkladal kľúče do zadného vrecka a asi polovicu prvého výšlapu som nadával, že čo za blba si púšťa hudbu. Došlo mi to, až keď som sa ocitol na lúke sám:):):) Vypol som to až v prvej občerstvovačke lebo som sa bál, že keby som zastal tak chytím kŕče;)
06.05.2016 - 12:08:56
04
milsu napísal:
Kristina,
Nie je pravda, že na 300-tom mieste nejde o nič. Každý účastník preteká a to si je dobré uvedomiť.

Áno, preteká sa aj na 300 mieste, ale treba si uvedomiť, že existujú aj nejaké etické pravidlá, ktoré by IMHO mali platiť aj počas pretekov. A pretekár na 300-tom mieste by si mal uvedomiť, že absolútne nič nebude znamenať či skončí 301. alebo 298. Takže by mal vychladnúť a uvedomiť si, že nadávkami na adresu pretekárov nič nevyrieši a pekný deň nikomu neprinesie. A pokiaľ niekomu nekontrolovane stúpa adrenalín tým, že sa nedostal o jedno miesto do prvej tristovky lebo ho o 10 sekúnd zdržal pomalší bajker tak by mal IMHO uvažovať o inom športe ako MTB.
06.05.2016 - 12:20:34
00
problem je aj v tom, ze mnoho ucastnikov je do kopca pomala, a potom sa to usiluju dohnat bezhlavymi zjazdami
06.05.2016 - 12:47:25
01
iron.hide napísal:
problem je aj v tom, ze mnoho ucastnikov je do kopca pomala, a potom sa to usiluju dohnat bezhlavymi zjazdami

moj pripad:) ale tak je to pre mna najzábavnejšia čast závodu:) Ked sa do mna pustíte tak pripomínam ze som este nikoho nesundal. Samozrejme ze tí rýchlejší by mali byt ohladuplnejší ale zase na druhej strane niekto ide na maraton a nemá žiadnu techniku neviem sa udržat v stope a podobne je tiež na zamyslenie. A este startovalo 800 ludí a povrch bol rýchly takze pády a kolizie sú neoddelitelnou sucastou závodu len v Jure bolo tho viac. Treba blatko vzdy je menej pádov:)
06.05.2016 - 13:02:37
00
nie to nemusi byt tvoj pripad :) rychla jazda dole kopcom este neznamena bezhlavy zjazd.
to skor keby som ja vypol mozog a pustil to nadol na plne gule, tak to je bezhlavy zjazd konciaci niekde v priekope.
06.05.2016 - 13:08:12
00
Kristina napísal:
Áno, preteká sa aj na 300 mieste, ale treba si uvedomiť, že existujú aj nejaké etické pravidlá, ktoré by IMHO mali platiť aj počas pretekov. A pretekár na 300-tom mieste by si mal uvedomiť, že absolútne nič nebude znamenať či skončí 301. alebo 298. Takže by mal vychladnúť a uvedomiť si, že nadávkami na adresu pretekárov nič nevyrieši a pekný deň nikomu neprinesie. A pokiaľ niekomu nekontrolovane stúpa adrenalín tým, že sa nedostal o jedno miesto do prvej tristovky lebo ho o 10 sekúnd zdržal pomalší bajker tak by mal IMHO uvažovať o inom športe ako MTB.


Kristína, prosím zobrať môj príspevok vcelku a nie len ten stred. Celé to spolu veľmi súvisí.
06.05.2016 - 13:08:55
00
iron.hide napísal:
nie to nemusi byt tvoj pripad :) rychla jazda dole kopcom este neznamena bezhlavy zjazd.
to skor keby som ja vypol mozog a pustil to nadol na plne gule, tak to je bezhlavy zjazd konciaci niekde v priekope.

robím to tak ze vo vyssich rýchlostiach nepouzívam pokrik a v krajných prípadoch idem aj mimo jazdnu stopu a pri obiehani vyberám horsiu jazdnu stopu. Tak to robia aj tí co idú na bednu
06.05.2016 - 13:17:55
02
Kristina napísal:
Pred pár rokmi som na jednom singli v zjazde asi v polovici pretekov došla pomalšieho týpka, ktorý to zjavne moc dole kopcom nedával. Do kopca bol asi rýchly keďže bol na na pozícii ktorej bol. Celkom dlhá zjazdová pasáž a ja som ho niekoľko krát požiadala o uvoľnenie ľavej stopy. Bezvýsledne. Asi na štvrtý krát ma ale pustil a keď som ho obehla zakričal za mnou niečo v zmysle "si ma nepraj keď keď ťa dôjdem v kopci".


Strasna sranda, akoze on moze byt pomaly v zjazdoch a rychly vo vyslapoch ale niekto iny nemoze byt pomalsi vo vyslapoch a rychly v zjazdoch. Na tomto sa strasne smejem :D, vdaka. Kebyze som tam, tak s nim hodim dlhsiu rec. Nie preto ze by mi to nejako strasne vadilo, ale pretoze je to debil. Takyto ludia boli jednym z dovodov pre ktore som maratony vzdal. (Okrem ineho este strasna masovka a moc jednoducha obtiaznost).
Mam pocit ze na endurku je uplne minimum podobnych situacii, a to tam pri parminutovych rs-kach ide vazne o sekundy. Zatial sa mi stalo len dva krat ze ma niekto nechcel pustit, ale zase sa to ani nedalo bez toho aby biker zastal a natlacil sa do hustiny. Ale zase ja to moc neriesim a aj pri beznom obiehani zakricim ze ked sa bude dat tak ho trhnem, a chvilu sa za danym clovekom veziem (aj ked pravda, mozno z toho maju stresy :-), aj ked to beriem tak lazo plazo). No a v ciely rs-ky za mnou okrem spominanych dvoch pripadov zakazdym prisiel biker s tym, ci moc nezavadzal a ze ho to mrzi. Proste ina kultura, to sa mi na tom paci.
06.05.2016 - 13:28:19
00
double: 800 ľudí je nič. Tu v ČR je to taký slabší priemer. Na Salze alebo inde štartuje niekoľko tisíc bajkerov napr. aj v 12-tich vlnách. Keby platila priama úmera tak by tam muselo prísť ku kotanktu, konfliktu alebo zraneniam oveľa viac bajkerov.
06.05.2016 - 13:32:45
00
Kristina ale tu mas 800 ludi na 42 km nie na 400km a druhá vec urcite aj na takých závodoch pri takej mase ludí su nejake zlomeniny ci naozaj je to o kulture? V Jure bolo tých zlomenín nejake vela nebýva to zvykom. Max jedna a castokrát ani to nie. Andrej enduro tu neporovnavaj diametrálne odlišné. v jednom zjazde na maratone obiehaš tak aj 15 ludí, na endure ked dvoch za závod aj to je moc nehovoriac ze tam ludia maju techniku lepsiu.
06.05.2016 - 13:40:20
00
Ja som v zjazdoch tiež obiehal tak, že som si našiel svoje miesto mimo stopy pretekára predo mnou a zbytočne som ho nestresoval. Proste keď chcem obiehať tak si mám nájsť miesto - to u mňa platí dole kopcom. Hore som samozrejme uhýňal rýchlejším. V poslednom úzkom výšlape som dokonca radšej počkal kým ma predbehnú rýchlejší a až potom som išiel ja;) Pre mňa je podstatné si dobre zajazdiť, trochu zapretekať ale hlavne v zdraví doraziť do cieľa.
06.05.2016 - 14:06:50
03
keyboard_arrow_up