Schvalne som tuto temu otvoril tu lebo v suvislosti s ucastou na maratonoch to bude zaujimat viacerych bikerov. Pri ucasti bikera na maratone sa biker svojim podpisom na vyhlaseni zrieka akehokolvek naroku v pripade urazu voci organizatorovi. Zaroven organizator doporucuje urazove poistenie bikera. A tu je pes zakopany. Ake su vobec moznosti sa poistit ? Ak mate skusenosti sem s nimi.
17.09.2007 - 18:51:55
00
alpenverein
17.09.2007 - 19:26:46
00
prikladam asi 2-3 roky stare info o alpenverein. +- je to stále to isté aj teraz. Je to vlastne ročné členské v rakúskom horolezeckom spolku, ktorého súčasťou je aj poistenie. Možnosť aj celorodinného poistenia. Aktuálne ceny neviem.

Prílohy:

[Typ súboru doc bol deaktivované a preto nemôže byť zobrazený.]

17.09.2007 - 19:43:25
00
Toto bolo na stranke kosickeho bikemaratonu http://www.unicreditleasing.sk/sk/po_dp_kpm.htm
17.09.2007 - 20:33:30
00
Schvalne som tuto temu otvoril tu lebo v suvislosti s ucastou na maratonoch to bude zaujimat viacerych bikerov. Pri ucasti bikera na maratone sa biker svojim podpisom na vyhlaseni zrieka akehokolvek naroku v pripade urazu voci organizatorovi. Zaroven organizator doporucuje urazove poistenie bikera. A tu je pes zakopany. Ake su vobec moznosti sa poistit ? Ak mate skusenosti sem s nimi.

pred 2ma rokmi nas urazove poistenie (pri rizikovych sportoch) na Cesky Author Sela maraton v neviemuzktorej poistovni v Blave stalo 90SK. takze predpokladam ze to nieje problem ani teraz. asi to chce ist sa opytat. ved su plateni od toho aby ti dali vediet co ponukaju ;)
+ v ramci hobbickej licencie SCZ tusim bolo urazove poistenie na akcie v ramci Slovenskeho poharu.
17.09.2007 - 23:18:06
00
myslite ,ze ked jazdim po kopcoch v blizkosti domova mal by som mat niake specialne poistenie ako to je v horach ( no asi je to kravina ,ale aj tak sa vas radsej opytam )
19.09.2007 - 16:25:25
00
ja si myslim ze nie, ale ak to je niekde na pretekoch tak asi hej. normalne je logicke ze nie, ale neviem ci poistovne myslia logicky :D
19.09.2007 - 17:24:03
00
Ktosi mi hovoril, ze ked sa zlamem na biku, doktorovi musim uviest ze sa to stalo napr. v meste cestou do obchodu, lebo ak by som uviedol ze v lese na horaku, je to automaticky povazovane za adrenalinovy sport... A ten je vyluceny z bezneho urazoveho poistenia...

Neviem ci je to pravda, ale istota je istota...
19.09.2007 - 17:43:00
00
je to pravda, ak sa ti to stane v lese mimo oznacenej cyklotrasy... :?
19.09.2007 - 18:32:50
00
Ktosi mi hovoril, ze ked sa zlamem na biku, doktorovi musim uviest ze sa to stalo napr. v meste cestou do obchodu, lebo ak by som uviedol ze v lese na horaku, je to automaticky povazovane za adrenalinovy sport... A ten je vyluceny z bezneho urazoveho poistenia...

Neviem ci je to pravda, ale istota je istota...


záleží čo podpisuješ v návrhu poistnej zmluvy. či je to tam špecifikované.
19.09.2007 - 19:38:51
00
taka ak tomu rozumiem ak sa zlamem tak sa mam doplazit k prvej asfaltke a potom si az zavolat sanitku

:shock:
19.09.2007 - 20:45:06
00
Ja som si tento rok daval 2 krat jednodnove poistenie v poistovni Union. Na rozdiel od Kooperativy kde som sa bol pytat tiez, sa v Unione da uzatvorit poistenie aj na jeden den (v Kooperative minimalne na 3). Typ poistenia sa da zvolit podla toho, do akeho rizika idete. Odstupnovane je to myslim na zony "rekreacia", "sport", "rizikovy sport" a mozno este jedna uroven, ale to si uz nepamätam. Ak si dobre pamätam ako mi to hovoril clovek v poistovni, tak ak sa chcete poistit len na bezne tury alebo bezne vyjazdy na biku, tak staci pouzit poistenie typu "rekreacia" (najlacnejsie), ak idete na pretek, tak si treba priplatit za typ "sport". Na typ "rizikovy sport" som sa nepytal, ale asi to bude skialpinizmus, paragliding a pod.

Tu je zakladne info, ale nie je tam vsetko, takze lepsie je ozvat sa na infolinku alebo ist osobne na pobocku.
http://www.union.sk/index.php?www=catalog_detail&id_item=42#U
19.09.2007 - 20:45:30
00
tak to je naprd
aby som si daval vacsi pozor v lese :lol:
ale je to sproste
19.09.2007 - 21:16:52
00
Skúsim to trochu vysvetliť.
Ak máš komerčné úrazové poistenie základnú variantu a nie si registrovaný cyklista (tzn. žiaden preukaz) a zároveň nie je mtb v danej poisťovni rizikový šport, tak plnia v prípade poist. udalosti, ak si nebol nachniapaný. :lol:

Ak je v danej poisťovni bajking ako rizikový šport, treba si zaplatiť vyššiu tarifu, aby ti to plnili. (Inak už s tým moc nerobím, ale sa mi vidí, že cyklistika nie je veľmi riziková) Plus ak si registrovaný platíš viac. Ak si v tejto skupine a máš len základnú variantu, tak vtedy sa treba doplaziť na chodník.

Alpenverein je kvalitný vtom, že vlastne pokrýva "rizikových občanov" a ich aktivity v iných poistkách ťažko, alebo vôbec nepoistiľňé.
(primárne horolezec, ale aj skialp, mtb a asi aj paraglajd, vodáci... teda horské aktiivity.) Alternatívne domáce produkty sú v nevýhode, lebo cieľová skupina na Slovensku je relatívne malá, kdežto alpen.. zastrešuje množstvo ľudí, teda aj cena tohto produktu je relatívne nižšia, lebo na poistné riziká prispievá qantum poistencov. (solidárnosť) Nedá sa ale uzavrieť na deň. Týmto mu nexcem robiť reklamu. Ani ja ho nemám. :twisted:
19.09.2007 - 21:47:35
00
ja ho "nahodou" mám :-)
a AV je zaujimavy ešta aj v TOM, že si už poistený aj cestou na športovu aktivitu....napriklad pri dopravnej nehode...ktora sa ti stane, ked niekam ideš bajkovat...lyžovat.... surfovat..... a hlavne HRADIA za teba zasah zachrannej zložky ...ktora sa o teba stara ..napriklad vrtulnik a tak....
a na zaver ...či je celkom zaujimave aj ked trošku morbidne - možno,
zaručuju dopravenie pozostatkov neboheho domov.... z akejkolvek destinacie - čo pri troške exotiky môže celkom zruinovat rodinu - napríklad
a zaujimave je ešte v tom, že sa plati ročne a má trvanie 14 mesiacov
tzn od 1.12. predchadzajuci rok ... cely nasledujuci ... do 31.1. dalšieho roku
viac TU: http://hik.sk/alpenverein/
20.09.2007 - 10:22:34
00
keyboard_arrow_up