Zdravim, som z Podunajských biskupic. Neviete mi niekto poradit, ako sa dostat bezpecne na biku do karpat? Bezpecne mam na mysli nie po ceste pre auta. Ja chodievam po cykloceste cez pristavny most okolo Auparku, cez Lafranconi do Karlovky a dalej smerom Kobyla. Odtial sa vsak nejako neviem dostat niekde na tu druhu stranu ako kamzik a dalej.
17.05.2017 - 11:54:22
00
Cez Vrakunsky lesopark smer Piesok, okolo Autoskoly 1, potom cez chodniky popri Ruzinovskej k Martinskemu cintorinu a odtial po Tomasikovej po chodniku. Prejst cez prechod pre chodcov ku Kuchajde, kde sa popri plote po chodniku dostanes k priechodu cez Vajnorsku. Odtial jednosmerkou cez Zatisie a cez Halkovu na Riazansku. Tam je cesta siroka kusok po nej prejdes k Racianskej, tam cez prechod pre chodcov na Sliacsku a rovno cez Ahoj do lesa...
17.05.2017 - 12:37:05
00
romanx napísal:
Cez Vrakunsky lesopark smer Piesok, okolo Autoskoly 1, potom cez chodniky popri Ruzinovskej k Martinskemu cintorinu a odtial po Tomasikovej po chodniku. Prejst cez prechod pre chodcov ku Kuchajde, kde sa popri plote po chodniku dostanes k priechodu cez Vajnorsku. Odtial jednosmerkou cez Zatisie a cez Halkovu na Riazansku. Tam je cesta siroka kusok po nej prejdes k Racianskej, tam cez prechod pre chodcov na Sliacsku a rovno cez Ahoj do lesa...

Fu ha, DAKUJEM za vycerpavajucu odpoved. Toto by som nedal bez pomoci. Skusim to.
17.05.2017 - 12:59:17
00
Hlavne napisal dolezitu informaciu - smeruj to na Ahoj a podobnych koncin a nie do Karlovky.
17.05.2017 - 13:06:56
00
jj, byvam v Podunajskych a toto je rokmi vyselektovana najbezpecnejsia a najrychlejsia cesta do lesa. Samozrejme mozes ist po Ruzinovskej az k Americkemu namestiu popri stavebnej fakulte k zel. stanici a odtial Jaskovym radom pod Cerveny most. Je to ale po ceste. Takto jazdievam cez vikend, ked sa mam s niekym stretavat na Zeleznej. Inak 99% vyjazdov smerom k Ahoju, resp. najradsej popri vinohradoch cez Mustovu a potom singlom hore na zltu. Tuto variantuu jazdim najcastejsie.
17.05.2017 - 13:14:28
00
Ja chodievam po cykloceste popri malom Dunaji, potom k letisku, Sursky kanal , tam sa da ist hore smer BK, alebo dalej (sv. Jur a viac). To keby si chcel napr. BK trail a pod. :lol:
17.05.2017 - 13:33:50
00
lto napísal:
Ja chodievam po cykloceste popri malom Dunaji, potom k letisku, Sursky kanal , tam sa da ist hore smer BK, alebo dalej (sv. Jur a viac). To keby si chcel napr. BK trail a pod. :lol:

Aj toto vyzera zaujimavo...Prepac kde je ten BK trail?
17.05.2017 - 18:17:32
00
romanx napísal:
jj, byvam v Podunajskych a toto je rokmi vyselektovana najbezpecnejsia a najrychlejsia cesta do lesa. Samozrejme mozes ist po Ruzinovskej az k Americkemu namestiu popri stavebnej fakulte k zel. stanici a odtial Jaskovym radom pod Cerveny most. Je to ale po ceste. Takto jazdievam cez vikend, ked sa mam s niekym stretavat na Zeleznej. Inak 99% vyjazdov smerom k Ahoju, resp. najradsej popri vinohradoch cez Mustovu a potom singlom hore na zltu. Tuto variantuu jazdim najcastejsie.

Po Ruzinovskej az k Americkému.... ani nahodou... Asi by ma natiahlo. Co je p. ta to Ahoj?
17.05.2017 - 18:27:55
00
V nicku mas rastoBA a nepoznas Ahoj?
Zahradkarska stvrt oproti Figaru, pokracovanie Sliacskej smerom k lesu.
17.05.2017 - 19:29:45
00
rastoBA napísal:
Aj toto vyzera zaujimavo...Prepac kde je ten BK trail?

Z Bieleho Kriza smerom dole :) .. do Race v podstate.
17.05.2017 - 20:41:15
00
romanx napísal:
V nicku mas rastoBA a nepoznas Ahoj?
Zahradkarska stvrt oproti Figaru, pokracovanie Sliacskej smerom k lesu.

Prepac nepoznam. Nie som rodeny Bratislavcan, a len stvrt roka tu jazdim na bicykli...
17.05.2017 - 21:59:43
00
Pozri si mapu - napríklad na cykloserver.cz a sleduj kam ide modrá z Koliby. Mal by si vidieť veľké označenie "Ahoj".

A ináč ani drvivá väčšina Bratislavčanov čo nechodí do lesa to nepozná .
17.05.2017 - 22:37:04
00
No ona to uz nie je zahradkarska stvrt, ale uz coskoro stvrt pre bohatych :D .. to neznamena takych, co jazdia na XTRkovej vybave :lol:, ale podla nicku nas RastoBA mozno povodi po Rokosi :)

Inak, RastoBA, to co som spominal, tak ide tade cyklocesta smer sv.Jur a Pezinok. Dostanes sa do vinohradov , odtial mas otvorene jednak smer Biely Kriz a odtial aj na Kamzik, alebo lepsie potom smer Limbach, Pezinok, Pezinska Baba. Je to pruz, ked fuka zapadny, alebo severny silny vietor, ale inak fajn. A pripadne okolo ramen Dunaja , co sa kruti had, na to sa ja chystam uz rok-dva. Idealne je ak mas mobil s androidom, tam si stiahni Locus a mozes sa navigovat :)
17.05.2017 - 22:42:05
00
lto napísal:
No ona to uz nie je zahradkarska stvrt, ale uz coskoro stvrt pre bohatych :D .. to neznamena takych, co jazdia na XTRkovej vybave :lol:, ale podla nicku nas RastoBA mozno povodi po Rokosi :)

Inak, RastoBA, to co som spominal, tak ide tade cyklocesta smer sv.Jur a Pezinok. Dostanes sa do vinohradov , odtial mas otvorene jednak smer Biely Kriz a odtial aj na Kamzik, alebo lepsie potom smer Limbach, Pezinok, Pezinska Baba. Je to pruz, ked fuka zapadny, alebo severny silny vietor, ale inak fajn. A pripadne okolo ramen Dunaja , co sa kruti had, na to sa ja chystam uz rok-dva. Idealne je ak mas mobil s androidom, tam si stiahni Locus a mozes sa navigovat :)

Hej presne, to su moje hlavne destinacie: Strazovske vrchy ako Cierny vrch, Rokos, Baske, Homolka, Strazov a pod. :-) Ak sa podari chcem sa tento rok presunut na Maguru, poprípade Vtacnik.
18.05.2017 - 08:49:51
00
Tak to pozeraj temu mtb-akcie-vyjazdy/bikovanie-v-okrese-pd-t14944.html?view=unread#unread
18.05.2017 - 09:01:12
00
keyboard_arrow_up