Vidim to na zorganizovanie noveho vyletu do okolia BS :P
17.06.2013 - 09:20:49
00
Luboš, pekné fotky. A rád sa pridám na trip.
17.06.2013 - 11:10:22
00
Tak nieco vymyslime
17.06.2013 - 13:04:07
00
Ďakujeme za Veľký hodrušský. Dali sme si ho v piatok.

Ta panorama DSCF4903.JPG je z ktoreho miesta ? Na Pocuvadlom ?
17.06.2013 - 15:48:57
00
K zjazdu zo Sitna- 1km asfaltkou okolo Sitnianskeho hradu, odbočiť vľavo pri napájadle a poľnou cestou obídeš Sitno až na Tatársku lúku (vyhneš sa nesenie biku dole dole schodmi), potom po modrej, no treba z nej odbočiť- (na mape na pravouhlom zalomení vľavo) treba ísť rovno úzkym neznačkovaným chodníkom, ktorý sa po cca. 300m napája na poľnú cestu vedúcu ku Krížnej- zjazdné v oboch smeroch. Ak sa nemýlim, pri minulom "Sitno MTB zraze" sa tadiaľ šlo.
Zelenú značku nechajme pre peších- miestami dosť strmé + kamene- zísť sa to dá, no zjazd sa neužiješ.
18.06.2013 - 13:16:38
00
Aha, takze po naucnom chodniku, ten ma zaujal, ale nebol cas ho skumat. Ten chodnik z modrej som si veru nevsimol :(, ale mohlo by to byt prave na obchadzku celej tej hnusnej casti, to je dobre. Rovno mali preznacit aj celu TZ, byt turistom, tak tade nejdem ani za zlate tela :lol: Zjazd po strmych kamenoch znie naopak lakavo :P
18.06.2013 - 13:35:51
00
Je to tak ako píšeš, odbočením z modrej sa vyhneš tomu hnusnému úseku...
18.06.2013 - 13:59:01
00
Je to tak ako píšeš, odbočením z modrej sa vyhneš tomu hnusnému úseku...


Jimmi,
píšeš správne. Ten úsek sa jazdil na akcii Sitno MTB Tour - piatkový výšlap na Sitno.
Je to možno pre niekoho strmé stúpanie od Krížnej, ale ja som si to bežne dával v rámci tréningu. Minulý rok som sa snažil ako tak ten úsek držať prejazdný pre horský bike aj napriek tomu, že to nie je cyklotrasa patriaca do projektu BKT. Ale tento rok som tam veru ešte nebol a ani nemám chuť stále robiť poriadok po lesných pracovníkoch. Stačí, ak musím robiť údržbu na cyklotrasách BKT.
To isté sa týka singláča z opačnej strany Sitna, o ktorom písal Jaroh pár príspevkov dozadu, ktorý začína na Vlčej jame a končí skoro pri Počúvadlianskom tajchu.
Pred cca 5 rokmi sme to tam s dvomi kamarátmi kompletne sprejazdnili pre horské biky. Chodníky boli zarastené, že aj peší turista len ťažko tadiaľ prešiel, vybudovali sme dva mostíky. Asi tak dve sezóny to bolo super zjazdné, ale potom tam nabehli lesní pracovníci a bolo po našej práci.
Keďže to bolo všetko bez potrebných povolení, tak sme nemohli nič s tým robiť.
Bol to klenot medzi trasami pre horské biky v Štiavnických vrchoch. Taký nie je ani v legálnych cyklotrasách BKT.
Keď som išiel tadiaľ asi pred rokom tak mi bolo nanič z toho čo som videl, veľká časť chodníka poničená od ťahania dreva, chodníky prerastené od kríkov, obidva mostíky sú zničené.
Preto tadiaľ ani nesmerujem trasu Sitno MTB Tour.

Po schodoch a po zelenej turistickej značke zo Sitna smerom na Počúvadliansky tajch nejazdite.
Zbytočne rozdúchavate negatívne názory lesníkov, CHKO-čkarov a niektorých negatívnych turistov. Nám s tým komplikujete vyjednávanie pri povolovačkách na nové úseky cyklotrás a pri riešení niektorých konfliktných situácií a verte, že ich dosť. Veď sme na Slovensku, prečo by sme si nerobili navzájom zle.
18.06.2013 - 15:28:44
00
Lesaci rozbijaju aj legalcne znacene trasy, pilia stormy so znackami a masakruju turisticke cesty vsade, kde som na Slovensku bol. Je taka "nasa" kultura :(
18.06.2013 - 19:47:23
00
Base, je to ako píšeš, trasa Počúvadlo- Vlčia jama je zarastená, oba mostíky zničené, plot za odbočkou na Elovu štrbinu padnutý, preto to jazdím (behám)len cca. 1km pred Vl. jamu a potom dole na lúku na cestu, ktorá sa napojí na asfaltku čo vedie na Sitno.
19.06.2013 - 11:48:36
00
Pocuvadlo- Vlcia jama som siel naposledy v roku 2007 :lol: mostiky tam vtedy neboli ale zarastalo to uz celkom slusne. Mrzi ma ze su moje oblubene trasy v takom stave :(.. Ked sa najblizsie dostanem do BS pojdem to omrknut.
19.06.2013 - 14:29:58
00
Ked sa najblizsie dostanem do BS pojdem to omrknut.

"Bydlisko: Banská Štiavnica"
:lol:
19.06.2013 - 16:58:43
00
..skuskove.. :P
19.06.2013 - 17:08:03
00
:lol: ... ale nejak to tu ozilo , co som sem dal trasu. To vam musia tam chodit cezpolni cudzinci ? :lol:
19.06.2013 - 17:54:23
00
Pocuvadlo- Vlcia jama som siel naposledy v roku 2007 :lol: mostiky tam vtedy neboli ale zarastalo to uz celkom slusne. Mrzi ma ze su moje oblubene trasy v takom stave :(.. Ked sa najblizsie dostanem do BS pojdem to omrknut.


Chlapi, nič v zlom. ;)
Netreba to chodiť pozerať, treba s tým niečo robiť. Škoda, že nie ste ochotní venovať časť svojho voľného času čisteniu našich obľúbených trás.
20.06.2013 - 08:17:01
00
keyboard_arrow_up