OK OKJa len hovorim ze na poraci sme hovorili ze sa da prejst.A aj by sme to vsetci suchou nohou presli keby sa neutrhla Bejka a niektory nemuseli ist za nou.Nevedel som ze mas na mysli len povodnu cestu.Tak asi v 3/4 treba odbocit doprava po cervenej. 8)

A cez lacembersku som nesiel ja.Ale raz si to velmi rad prejdem.
12.10.2010 - 12:22:17
00
Viem, ze ju niektory presli tym chodnickom ale ja ho nepoznam. Preto sme aj na Cyklocampe vsetky trasy preorientovali po hrebenoch. Ako som pisal je to prijemnejsia a urcite aj krajsia varianta.
12.10.2010 - 12:29:49
00
V tom mas tak na 99% pravdu.Lebo sice sa to da prejst ale zeby tam bolo daco pekne :shake:
12.10.2010 - 12:35:05
00
A aj by sme to vsetci suchou nohou presli keby sa neutrhla Bejka a niektory nemuseli ist za nou.

ale nóóóóóó, išli iba tí, ktorí chceli ;) a taká Katka prišla do cieľa úplne suchá, čo svedčí o tom, že keď sa chce, tak sa dá.
Ja som nechcela, preto som vyzerala tak ako som vyzerala :tmi: :rock:
a stráááááášne ma to bavilo :D :rock: :rock:
12.10.2010 - 12:39:21
00
Bejka ale sak ja nehovorim ze si daco plane spravila. ;) Len Objasnujem preco neboli vsetci suchy.Ani ja som to nepresiel nasucho lebo mi tobolo jedno a okularky som hladal tak ze som po tej vode chodil.Len som chcel napisat ze ak niekto chcel, presiel suchy.Vid Katka jak pisess.
12.10.2010 - 12:43:30
00
no, veď ja len dobre robím :D
a bola to iná parádička :rock: - nebyť tých okuliarov :tmi:
ale už mám nové - také isté :lol:
12.10.2010 - 13:03:45
00
Tak teraz uz neviem, ci je skratku BB vhodnejsie vysvetlovat ako Brutalna Bejatka alebo ako Brodiva Bejatka. :lol: Niektori sice povod prveho slovneho spojenia nepochopia, ale my vieme svoje, vsak BB? ;)
12.10.2010 - 13:39:27
00
:rock: :D :hai:
a ostatní vedieť nemusia ;)
12.10.2010 - 14:06:32
00
Čo sa týka Poráčskej doliny, tá je v podstate slušne zjazdná (ak sa to od leta nezmenilo).Nie že by sa na Campe Bejátka utrhla, ale info ako tadiaľ ísť sme mali od Joža zo Sloviniek mi dvaja so Strapatým a keďže on, spolu s Oravkatkou ma čakali, lebo som píchol, ostatný pod vedením BB pokračovali hore dolinou a brodili. Nad Čiernym bocianom je jedno miesto, kde si potok vytvoril nové koryto na ceste.To miesto sa obchádza asi 50 m lesom. Je to tam už slušne vyšliapané. Následne vyššie je potrebné opustiť cestu a striktne sa držať po turistickej značke-červenej, odpája sa to vpravo, hore a ľahko sa správne miesto odbočenia dá minúť. Tadiaľ suchou nohou okolo kaplnky obídeš brody a napojíš sa na cestu pod Úsmevom. Popisovaný stav je z augusta a vtedy sa to skutočne dalo suchou nohou, za dodržania vyššie popísaného.Ak sa nemýlim stretli sme tam báčika na Eske a aj podľa jeho info to tak domorodci bežne jazdia. Aj s defektom sme prišli na Úsmev zarovno s uprchlíkmi, ktorí brodili. Na obrázku je vidieť aj ten chodník- červená TZ, ponad pôvodnú cestu.

Prílohy:

Komentár súboru: Pohľad z googlu
Poráčska dolina.jpg
Poráčska dolina.jpg 236.06 KiB thumb_up0thumb_down

12.10.2010 - 14:52:43
00
Nie že by sa na Campe Bejátka utrhla, ale info ako tadiaľ ísť sme mali od Joža zo Sloviniek mi dvaja so Strapatým a keďže on, spolu s Oravkatkou ma čakali, lebo som píchol, ostatný pod vedením BB pokračovali hore dolinou a brodili.

ee, ja dobre vedela kam idem a ako to tam vyzerá a aj ostatných som na to upozornila
:!: povedala som, kto sa chce brodiť ZA MNOU :rofl: a oni chceli :D :D :rock:
12.10.2010 - 15:03:20
00
Lubo nieje tam na tej lucke nahodou aj smerovnik ? Ak ano tak si neviem predstavit v akom stave je cesta k nemu. Pokial je tam len najmensia moznost ako sa namocit v tomto rocnom obdobi to nebude uz az taka vyhra :lol:
EDIT Ak vam unikla informacia. V piatok prejazd cez Kopanec a Stratenu. Start o 10.30 spred zimaka. Je to asfaltom takze ziletky, krosaky, trekingy alebo min cestne gumy sa uzivia :-) Pre zaujemcu mozem pozicat cestaka zn Scottik :) A vecer samozrejme o 18.00 ideme na SVETLUŠKY
12.10.2010 - 15:08:35
00
Áno je tam normálny smerovník s turistickou značkou a cestou k nemu sme sa nenamočili.Po tom 50 metrovom úseku obchádzania lesom je potrebné 2-krát preskočiť potok, takže ak to niekto nezvládne, alebo ak sú tam iné podmienky od leta, tak bude mokrý.Ale Katka to zvládla.A hore je to už celkom suchou nohou (teda bolo ).
12.10.2010 - 15:19:26
00
Tak uz mi to je jasne :lol: takze po smerovnik je to splavne podla aktualnej vysky hladiny :rofl:
12.10.2010 - 15:30:40
00
ee, ja dobre vedela kam idem a ako to tam vyzerá a aj ostatných som na to upozornila
:!: povedala som, kto sa chce brodiť ZA MNOU :rofl: a oni chceli :D :D :rock:


A ved nebola sranda brodit? Aspon sme aj tatose umyli, trosku sa okupali a ved sa aj vravi, ze otuzovanie prospieva:)
12.10.2010 - 15:48:35
00
Zajtra mam v plane urobit jesenne fotky na Geravach. Asi to bude posledna navsteva tohto roku na biku takze ak ma niekto cas a chut o 10.30 startujem. Trasa : nejako na Geravy :lol: a Glackou cestou cez Podlesok naspet.
13.10.2010 - 07:26:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up