planujes to na vikend?
07.04.2010 - 12:50:18
00
slo by to asi len cez vikend, bohuzial nie tento ale az ten dalsi
07.04.2010 - 15:03:39
00
vcerajsie (moje 15. tento rok) "bikovanie po zobori" bolo celkom vynimocne, nakolko sa konalo pocas dazda...spociatku to vyzeralo na idealne (pre mna) podmienky, mierne vlhko, nie velmi teplo a hore trosku hmly...no neskor to zacalo a po asi piatich minutach dazda vyzerala vojenska cesta ako potok a tak som si na pol hodinu pripomenul horal 2008, uvidime, co bude dnes :)
13.05.2010 - 13:11:04
00
tak som nieco podobne minulu nedelu absolvoval na cestnom bicykli,...ako vacsinou "na samaca", presnejsie nitra - prievidza - turc. teplice - donovaly - lipt. osada - lipt. luzna - part. lupca - lipt. mikulas - zavazna poruba

rok ubehol ako voda a v nedelu 13.6.2010 sa kona 2. rocnik tohto vyletu...trat bude od Donovalov modifikovana a jej ciel je tentokrat v Jasnej...prihlaseny je jeden ucastnik...ide sa na cestnom bicykli bez batoziny, kto ma zaujem, moze sa pridat :)
10.06.2010 - 08:23:55
00
Zdravím miestnych bikerov. Zajtra sa mi naskytla možnosť zviesť sa s bratom do Nitry, takže budem mať trošku času tu niečo pojazdiť. No nič tu nepoznám, tak som si vybral trasu zo Zoboru na Veľký Tribeč po červenej turistickej značke. A zaujímalo by ma, či je táto trasa prejazdná na HT biku, či ma čaká nejake tlačenie alebo nosenie, nech viem do čoho idem..ďakujem za info :)
16.06.2010 - 16:30:32
00
doporucujem zacat od Liecebneho ustavu (da sa tam dostat autom), potom po modrej na "Pod Plieskou", dalej po zelenej cez "Meskov v." na "Tri duby" dalej na "sedlo pod Zoborom" resp. priamo na "Zobor" (tu treba kusok potlacit). Potom dalej po cervenej az na "Sedlo pod Zibricou". Potialto sa vsetko da ist na biku az na ten kusok zo sedla na Zobor. Na sedlo pod Zoborom resp. az na vysielac ide aj cykloznacka (farbu si uz nepametam, ale trasa je +- rovnaka ako ta, co som uz popisal). Hore na Zibricu a pravdepodobne aj dole budes tlacit, odporucam obist po neznacenych lesnych cestach (uz to tu bolo niekde pisane, v tejto teme, skus pohladat). Ci uz pojdes priamo, al. budes obchadzat, mal by si sa napojit "Pod dlhou skalou". Dalej po cervenej az po "Pod gastanicou" sa da ist na biku. Dalej som nesiel, ale predpokladam, ze budes tlacit na este na "Velky Tribec". Zalezi vsak aj na stave chodnikov. Ja som popisoval najma z hladiska sklonu. Isiel som naposledy tak asi pred dvoma mesiacmi a po Zirany sa celkom dalo. Za Ziranami smerom na "Pod Gastanicou" to uz bolo dost rozjazdene traktormi. Neviem, ci niesu teraz popadane aj nejake stromy. Ked som isiel naposledy tusim neboli, len obcas nejake tie haluzky tak bacha na vyplet a salter...
16.06.2010 - 19:27:43
00
Ďakujem, takýto obsiahli popis som ani nečakal, ale pomohol...Ten tip ako sa dostať na Zobor sa mi páči, Žibricu nejako obídem a ďalej uvidím, ale posnažím sa dostať až na Veľký Tribeč :)
16.06.2010 - 20:07:56
00
rok ubehol ako voda a v nedelu 13.6.2010 sa kona 2. rocnik tohto vyletu...trat bude od Donovalov modifikovana a jej ciel je tentokrat v Jasnej...prihlaseny je jeden ucastnik...ide sa na cestnom bicykli bez batoziny, kto ma zaujem, moze sa pridat :)

takze tentokrat to bolo 238 km a takmer 2400 m za devat a pol hodiny (o hodinu viac ako vlani), podpisal sa pod to mierny protivietor a od polovice trate osmicka na zadnom kolese (suchajuce koleso o brzdu), ale inak super...treti rocnik pravdepodobne nebude, alebo bude koncit az v bachledovej doline...co je uplne ina trasa a zopar km naviac :)
20.06.2010 - 09:53:11
00
Vcera som sa konecne dostal na Zobor, no co tam bolo policajtov a lesnej straze :x tak ***** na nas kukali, som cakal ze si nieco na nasich bajkoch predsalen najdu, to tam je kazdy vikend?
28.06.2010 - 22:03:42
00
to vazne?
este som tam ziadneho policajta ani lesnu straz nestretol, ale je pravda, ze cez vikendy tam nechodim, najlepsie je cez pracovne dni rano, tak ako dnes, vtedy je prazdny les
29.06.2010 - 09:26:35
00
ano, aj ja som ich tam videl. Napr. na Meskovom vrchu ich bola plna dodavka. Mali asi nejaku akciu... Mozno na motorkarov? Dali sme si 10min. pauzu asi 10-15m od nich a nemali ziadne pripomienky, tak to snad nebolo nic proti cyklistom.
29.06.2010 - 11:46:57
00
dodávka na Meškovom vrchu?! idu príkladom v CHKO...
29.06.2010 - 20:59:02
00
krásne výhľady na celú podunajskú nížinu, bolo vidieť Malé Karpaty s Kamzíkom, Bratislavu, Trnavu, Senec, D. Stredu, Galantu, N. Zámky aj prvé kopčeky v Maďarsku...také bolo dnešné ranné "bikovanie po Zobori" (41. tento rok) :)
25.08.2010 - 09:10:27
00
aj ja som bol vcera, ale vecer medzi 18-20:30 a bol som prekvapeny, ze tam bolo viac bikerov ako som stretaval cez vikendy.
26.08.2010 - 20:13:13
00
vie niekto ako to teraz vypada na Zobori? Rozmyslam, ze by som si cez vykend presiel trasu cca: Liecebak - po cyklo tr. na Meskov V. - po zelenej na s. pod Zoborom - po cervenej na s. pod Zibricou - po lesnej na na zltu znacku a po nej cez Podhorany spat na Meskov a potom spat na Liecebak...

ma to niekto prejdene potom ako nasnezilo? Nechce sa mi tam trepat zbytocne. dk
02.12.2010 - 12:18:20
00
keyboard_arrow_up