Z Livovskej Huty som isiel za dedinou po asfaltke vlavo a ked skonci tak rovno hore (nie po tej pekne vyjazdenej co ide trocha strmsie doprava) do sedla Zdiare alebo druhy krat dolinou hradskeho potoka (je to asfaltka tesne pred livovskou hutou dolava) a na jej konci po lesnej ceste doprava az na hreben. Chodi sa aj zo sedla Priehyba alebo cely hreben z Cergova. To uz je viac terenu a viac kopcov. Ale ked si hore na hrebeni tak po modrej znacke. (ta druha trasa z 10.5.2009 ide zo sedla Zdiare dole na Milpos a vychadza sa na mincol z druhej strany od Kamenice, ale ked uz si na hrebeni chod po modrej a prides tam tiez)
Dole z Mincola sa da ist aj po zltej aj ked na konci je to rozbite, vymyte a strme ale da sa to zmiernit odbocenim na lesnu cestu dolava ktora dojde do tej istej doliny len trocha vyssie.
A ci to bude pekna trasa zavisi od viacerych faktorov, najma ci tam niekde na niektorej z ciest nesantili lesnici s traktormi.
BTW: Tie linky na trasy su len na ukazku vystupu na Mincol, dalsie pokracovanie tych tras veduce do malcova ci uz cez maly mincol alebo z livovskej huty chcu fakt vediet, kde odbocit z turistickeho chodnika a slovne to popisat si netrufam, pretoze to ani nepamatam nejake vyznacne body ktore by tam boli.

Uz asi tak ako ja Maguru ty mas vsetko.
Ver mi, okolo Magury mas toho este dost co objavovat. :mrgreen:

bazinach (dole z Javoriny do Regetovky)
- Zasa z regetovskeho sedla rozdrbali tu cestu do regetovky na kasu? POdla fotiek kolko dreva natahali mozno. Alebo si isiel dole inou cestou ako do regetovskeho sedla a potom po zelenej do regetovky?

po pas v zihlave (zelena z Cierneho blata do hertnika)
- to som uz pisal, asi zjazdne v jari. V lete je to horsie. Nebol som tam v lete.

tlacenia az nad hlavu z Becherova na Javorinu
- Javorina je tlacenka z oboch stran, ja som siel z regetovskeho sedla a tlacil som kus aj dole na dierocky pretoze som sa nechcel zabit ....

U nas okolo BJ sa vela nejazdi a nechodi tak to zarasta. Divocina. Treba sa s tym zmierit, ak by tu boly haldy turistov chdniky by boli paradne preslapane ako v najvykricanejsich lokalitach ale asi by sa snazili vyhnat cyklistov z lesa ze ich ohrozuju. Vsetko ma svoje pre a proti. Ked pozeras do mapy a vyberas trasu musis pozerat aj na vrstevnice pretoze nie vsetky pesi prejditelne turisticke trasy su zjazdne. (alebo aspon nie v oboch smeroch)


Naposledy upravil Minikin dňa 28.07.2009 - 06:51:56, celkovo upravené 1 krát.

27.07.2009 - 17:24:45
00
Na rovinu. Kedy ides na Mincol po ceste :?:
27.07.2009 - 17:59:35
00
Nechapem, ako myslis tu otazku. Vzdy ked ides na Mincol musis ist aspon kusky trasy po ceste :lol:
Ale ak to myslis tak, ze mam dat nejaky cas a datum kedy tam zasa pojdem, tak naozaj netusim.
28.07.2009 - 06:53:29
00
Ked uz tak, tak kusky trasy po lese nie? :lol: . Ved do Liv. huty po ceste potom cez lesik hore a si hore :P . A ked pojdes niekedy si zajazdit tak daj skor vediet rad by som sa pridal. (podla trasy)

Si v praci ci doma a planujes nieco?
28.07.2009 - 10:20:16
00
Neboj, pride cas ked vacsina trasy bude mimo asfaltu. Napr. tuto trasu zmenim tak, ze na Mihalov pojdem cez polia (tam je niekolko vyjazdovych tras mimo asfaltu)
z griglovej do richvaldu az poza ten les takze ostane v richvalde nejaky 1 km po asfalte, najviac asfaltu zostane od napojenia sa nad bogliarkou cestou na krize (nevidim tan mimoasfaltovu alternativu), trocha asfaltu v livove (musim preskumat par ciest mezdi livovom a liv. hutou - mam to uz v GPS, len nebol cas) a ak budu zjazdne, tak na Mincol dojdem tak, ze asfalt bude niekde okolo 10%. Ale to naskor niekedy v buducej sezone....
Tiez nie je asfalt ako asfalt, nudne su iba tie presuny po cestach 1 a 2 triedy, tie lesne asfaltky mi az tak nevadia.

Nechaj sa prekvapit :D

- Som v praci.


Naposledy upravil Minikin dňa 28.07.2009 - 10:56:30, celkovo upravené 1 krát.

28.07.2009 - 10:51:49
00
Tych 10 % ma az striaslo. Sak to by bolo od vychodu slnka az do zapadu slnka kym by som sa vratil z mincola.
Taky odporca cesty? :roll:
28.07.2009 - 10:55:55
00
Nie odporca, ale nuda je ist tam kazdy raz tou istou nekonecnou cestou. Zabava potom zacina az po 25 km.


Naposledy upravil Minikin dňa 28.07.2009 - 10:59:01, celkovo upravené 1 krát.

28.07.2009 - 10:57:22
00
Ale musis to brat tak ze ja by som isiel do Liv. huty 1x po ceste a keby si sa nudil tak dam 3:7 prevod a trosku sa zapotime ok? :wink:
28.07.2009 - 10:58:14
00
Ja viem zeby si to zvladal. Tak ides poobede? :P
28.07.2009 - 11:01:52
00
No ak tym myslis tazky prevod tak to nemozem, nemozem prist pod kopec vyšťavený! Ved by som potom pri vyslape umrel :D

No ale nemali by sme toto forum menit na chat a ja by som mal aj trocha pracovat :mrgreen: takze sa odmlcim. A ty chod jazdit, nesed za pocitacom, ved je pekne :!:

Inac teraz som v KE. Takze poobede nic. :(


Naposledy upravil Minikin dňa 28.07.2009 - 11:06:03, celkovo upravené 3 krát.

28.07.2009 - 11:03:20
00
Priprava na Maguru :oops:
28.07.2009 - 11:04:16
00
Ked "moji" bikeri su bud v "robote" :P alebo su taki lenivy (podaktori) ze ani do Kruzlova po modrej sa im nechce :cry: . A sam nerad chodim

EDIT: dnes som sa zdravo nasral a dal si Vinbarg 10,5x slusnym tempom na 2:2 priblizne pri rychlosti 15km/h a zaverecny "sprint" na 2:7 pri rychlosti cca do 25km/h.
Minikin: pridaj sa niekedy podvecer k takejto uchylke nech sa viac znicim :twisted:
28.07.2009 - 11:10:23
00
nu.....každý máme nejaký ten sen a my sme si ten svoj sen s kubom splnili tohto roku - bajkovačka v Alpách. V rámci dovolenky sme navštívili oblasť Dachsteinu - Salzkammergut, kde sa jazdí aj svetoznámy maratón, len sme sa s ním minuli asi o týždeň. Zážitok to bol veľkolepý, ale treba to zažiť na vlastnej koži. Dávam niekoľko ilustračných foto. Aj Kubo možno niečo nahodí alebo napíše... :P
Príloha:
Komentár súboru: ...tak vyzerá chodník v skale Ewige Wand aj s tunelom uprostred...
mt9.JPG
mt9.JPG 478.58 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...bajková mrtvola na Loseri...
mt8.JPG
mt8.JPG 479.74 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...panorama nad jazerom Gosausee..
mt7.jpg
mt7.jpg 841.34 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
mt6.JPG
mt6.JPG 549.03 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...ešte raz prejazd chodníkom na Ewige Wand..
mt5.JPG
mt5.JPG 488.15 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...zjazd z "kultového" Losera..
mt4.JPG
mt4.JPG 503.36 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...nerozlučné spoločníčky v Alpách..
mt3.JPG
mt3.JPG 517.57 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...prejazd chodníkom na Ewigw Wand...
mt2.JPG
mt2.JPG 469.08 KiB thumb_up0thumb_down

Príloha:
Komentár súboru: ...kubo v tuneli na Ewige Wand..
mt1.JPG
mt1.JPG 568.85 KiB thumb_up0thumb_down

03.08.2009 - 16:46:52
00
Joooj chlopi tak to uz ine pojazdenicko muselo byt. Ale zase ste aj minuli vcerajsi vyjazd :lol:
03.08.2009 - 16:49:54
00
Co tam maly cergovsky okruh, to das kedy chces!
Ale toto, ticho zavidim! Tiez tam pojdem ked vyrastiem!
03.08.2009 - 16:54:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up