No stacila by policia na nich
15.06.2017 - 08:55:16
01
bobris napísal:
tu uz nepomoze nic :-(


jedine trestne oznamenia
15.06.2017 - 10:14:27
00
jxw napísal:
jedine trestne oznamenia


to ano, ale policia by chcela: foto SPZ, foto ucastnika, jeho podpis pod priznanim, ze jazdi motorkou kde nema, doviest toho chlapika na policiu, spisat s nim zapisnicu, kde sa prizna a potom zaplatit za neho pokutu.
15.06.2017 - 11:02:37
03
hurmikak napísal:
to ano, ale policia by chcela: foto SPZ, foto ucastnika, jeho podpis pod priznanim, ze jazdi motorkou kde nema, doviest toho chlapika na policiu, spisat s nim zapisnicu, kde sa prizna a potom zaplatit za neho pokutu.

To by bol idealny pripad, este keby sa priznal a podpisal :D

Komunikoval som to ale davnejsie s ludmi z VLK z Cergova (CHKO) kde maju samozrejme podobne problemy... podavas trestne oznamenie na neznameho pachatela a udas opis situacie, SPZ (ak je), datum a priblizny cas a miesto a ine okolnosti (akym smerom siel, atd...) Trestne oznamenie je idealne poslat na prezidium policajneho zboru v BA, oni si to posunu na prislusny urad podla udanej lokality.

Ja som napr. minuly rok v auguste stretol stvorkolkara asi 50m pod Mincolom, mal SPZ, mam aj video, len som typ cloveka co sa strasne dlho dokopava k veciam, takze to oznamnie mam sice spisane, ale este som ho neposlal :D ale premlcacia doba je 2 roky takze to este stiham :D

Uz som to na fore niekomu ponukal, mam vzorove tlaciva na podobne pripady, tak kto chce tak posta... Treba to podla mna zavat robit lebo sa aspon zacnu bat a nebude ich tam tolko...
15.06.2017 - 11:40:02
01
wiedrzensky neda sa to poslat elektronicky? Aj bez SPZ to ma zmysel, aspon vedia ze je tam nejaky problem. Stacilo by sa policajtom vyviezt autom na Martinske hole a pockat si na tychto expertov na nejakom uzkom neprehladnom mieste. Uz len za jazdu bez SPZ maju poriadny problem.
15.06.2017 - 11:58:31
00
Minuly rok na Mincole. Este sa chvalil ako to tam vydriapal. Bolo tam vtedy hadam 50 ludi, rodiny. Pocul som tam ludi suskat, ze tu ani na tych bicykloch nemaju co robit a nie to este na motorke.

Prílohy:

IMG_20160619_131124.jpg
IMG_20160619_131124.jpg 835.01 KiB thumb_up0thumb_down

15.06.2017 - 12:00:58
00
caute chalani poobede okolo 15:30 sa chystam na mincol, prida sa niekto?
15.06.2017 - 12:20:26
00
Ja som z motorkarov tiez neni nadseny ale ako pise marinada ani na bikoch tam nemame co robit.Takze mi pride divne natierat ich ked sami robime to iste.je jasne,ze biker menej znici okolie ako motorky ale aj tak.
15.06.2017 - 12:37:14
00
palo14 da sa aj elektronicky, ale urcite lepsie je poslat to papierovou formou, screenshot z videa pripojit ako prilohu a pripadne video (ak mas) dodat mailom.

Samalama toto som si myslel aj ja, ale raz mi niekto tvrdi ze nemozme a raz ze je ok jazdit na neznacenych lesnych cestach pokial sa teda na konkretne uzemie nevstahuje ochrana vyssieho stupna (chko, np, ...) ale fakt sa v tych zakonoch stracam, mozno by viac vedel povedat rubik, ten to ma nastudovane, myslim ze uz sa to tu aj preberalo. ak mas nejake presne info, tak daj, ja budem len rad.

kazdopadne nepopieram ze bikeri sposobuju eroziu, ale to aj pesi turisti a je hodne diskutabilne kto sa na erozii podiela vacsou mierou. ked vsak ides na Mincol len z Visnovskej, staci prejst usek od konskej rite po zvaznicu na modrej TZ a vidis ako sa to tam za rok zmenilo. najlepsie to bolo vidiet v zime, vtedy to bolo v tragickom stave.
15.06.2017 - 12:49:13
00
Samalama napísal:
Ja som z motorkarov tiez neni nadseny ale ako pise marinada ani na bikoch tam nemame co robit.Takze mi pride divne natierat ich ked sami robime to iste.je jasne,ze biker menej znici okolie ako motorky ale aj tak.


Pozri sa na to z hladiska rozumu, nie z hladiska zakona. Bike je neskodny, to je skratka fakt (ak prave neohrozujes pesiakov, co sa nestava, ak jazdis s rozumom). Motorka v lese je svinstvo.

Takze ich pekne treba natierat. Ved aj oni mozu nas - kludne si mozu vyfotit moju SPZ.
15.06.2017 - 12:50:53
04
Dobre,povedzme ze ich ludia zacnu natierat,zacnu na martinkach hliadkovat policajti.Kto im zabrani v tom aby nestopovali aj cyklistov?Lebo tiez tam nemaju co robit.Ked uz tam budu stat pol dna a neuvidia ziadneho motorkara tak daju pokutu aspon cyklistovi nech su tam neni zbytocne.
15.06.2017 - 13:01:12
00
Samalama zase netreba mat prehnane ocakavania od nasej policie, trestne oznamenia musia riesit v prvom rade byrokraticky, predvolat obvinenych na vysluch. Aby zacali hliadkovat v terene, musela by s touto iniciativou prist pravdepodobne straz prirody, ktora by tak robila v sucinnosti s PZ. Naozaj si neviem predstavit prislusnikov ako striehnu za rohom v kosodrevine na bikerov, z vlastnej iniciativy.

Obcas sa zrejme da stretnut straznika z lesnej straze, ale verim ze ak nieje clovek arogantny debil tak sa vzdy da normalne dohodnut. Co ja viem, tak rozdiel medzi nami a motorkarmi je ten, ze sa nedopustame ziadneho trestneho cinu, ale tak opravte ma ak sa mylim.
15.06.2017 - 13:49:03
00
nejde na martinky nahodou oficiálne cyklotrasa.....značkovaná? ......ale asi len po chaty
15.06.2017 - 13:58:00
00
pokial je to 1 a 2 stupen ochrany mozes jazdit po hociakej lesnej ceste, vyssi stupen ochrany len po znacenej.
15.06.2017 - 14:03:15
01
a hreben je v akom stupni ochrany ?

JozefCR1
po chaty urcite, ale hore je iba TZT
15.06.2017 - 14:04:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up