Zjazdujem to bezne, je to trosku narocnejsie, hlavne kvoli prebiehajucim lesackym pracam.
03.10.2012 - 14:27:38
00
Diky, asi dam opacnu polovicnu trasu. ....-Visnove-vleky-Horna Roven-Zdobina-Turie ......
Uz sa rychlo stmieva
03.10.2012 - 14:32:04
00
Ako som pochopil, zvaznica zo Sacneho ide az po modru znacku. Da sa teda urobit okruh hore Turim po asfaltke na Sacne, odtial po zvaznici na modru a po nej dole na Hornu/Dolnu Roven a ku vleku? Z modrej iduc smerom dole sa zrejme da aj zbehnut doprava na zvaznicu, z ktorej zacina Anakonda.
Minule sme skusali najst prepoj na zaciatok Anakondy zo singlaca poza Hoblik - ked sme prisli na koniec singlaca, nesli sme zvaznicou dole do Visnovskej doliny ale vybrali sme sa po nej dolava hore po hrebeni (inak, su tam riadne stojky, tu poslednu na Sucharovu sme nevysli ani jeden, bolo to moc rozbite). Na mapke je fialovou vyznacena nasa trasa. My sme sa chceli napojit na chodnik, ktory sa napaja na zvaznicu, na ktorej zacina Anakonda, ale my sme ho nenasli. Miesto toho sme sli cez taky dost neprijemny singlac v strmom svahu (vela popadanych stromov, dost vela tlacenia), ktory nas vyviedol az na spominanu modru znacku.

Prílohy:

singlac okolo Hoblika.jpg
singlac okolo Hoblika.jpg 463.35 KiB thumb_up0thumb_down

03.10.2012 - 15:03:21
00
no minuli ste to o kusok :-) stacilo ist stale po zvaznici (Banisko), "prekrocit" potok Rosinka a po par desiatkach metrov by ste narazili na zaciatok Anakondy (za tymi dvoma bielimi flakmi)
03.10.2012 - 15:17:46
00
Zo sacneho po modru sa da ist po lesnej ceste. Potom drsny zjazd smerom k ceste co ide visnovskou dolinou od vlekov. K anakonde sa da dostat peknym technickym singlacom, ktory zacina kusok nad dolnou rovnou tesne pred rubaniskom (v smere na Mincol). Nastup na anakondu je pre neznaleho dobre skryty, asi sem dam presny gps zaznam. Teraz je na anakonde kopec konarov a par zvalenych stromov, ale je to prejazdne.
03.10.2012 - 15:36:38
00
Prave zaciatok zvaznice sme nejak netrafili :-) Anakondu poznam, viem, kde zacina.
03.10.2012 - 15:44:47
00
Ako som pochopil, zvaznica zo Sacneho ide az po modru znacku. Da sa teda urobit okruh hore Turim po asfaltke na Sacne, odtial po zvaznici na modru a po nej dole na Hornu/Dolnu Roven a ku vleku? Z modrej iduc smerom dole sa zrejme da aj zbehnut doprava na zvaznicu, z ktorej zacina Anakonda.
Minule sme skusali najst prepoj na zaciatok Anakondy zo singlaca poza Hoblik - ked sme prisli na koniec singlaca, nesli sme zvaznicou dole do Visnovskej doliny ale vybrali sme sa po nej dolava hore po hrebeni (inak, su tam riadne stojky, tu poslednu na Sucharovu sme nevysli ani jeden, bolo to moc rozbite). Na mapke je fialovou vyznacena nasa trasa. My sme sa chceli napojit na chodnik, ktory sa napaja na zvaznicu, na ktorej zacina Anakonda, ale my sme ho nenasli. Miesto toho sme sli cez taky dost neprijemny singlac v strmom svahu (vela popadanych stromov, dost vela tlacenia), ktory nas vyviedol az na spominanu modru znacku.

My zase plánujeme urobiť prepojenie z konca Vretenice na Anakondu, tak aby sa nemuselo ísť po tej prudkej zvážnici. Už sme urobili prieskum a zhruba vytýčili trasu chodníka. Skull vraj už začal aj s nejakými výkopovými prácami. Zišlo by sa ale asi spraviť nejakú väčšiu brigádu a spravili by sme to za chvíľku. Stačí tam prekopať asi 100 metrov nový chodník a potom zreštaurovať nejaký starší čo sa tam črtá medzi stromami.
03.10.2012 - 18:52:45
00
Tak v nedeľu som bol na Martinských holiach, trasou od Kuneradského zámku, podľa tej mapky, čo som tu už dával. Veľmi pekná trasa, cestou hore sa dá aj raz spustiť (k tomu "parkovisku"), čo je príjemným osviežením v inak konštantnom stúpaní. Ten žltý chodník, na ktorý sme sa mali napojiť sme najskôr prešli, až pri takej vyhliadke sme sa otočili...nečakali sme totiž takú zmenu podkladu :) Tam by to vyšlapal možno nejaký trialista :) ako skončili stromy, tak to bolo v pohode, aj pár čučoriedok sme ešte našli. Na Veternom ani tak veterno nebolo, na V.Lúke sme si dali občerstvovačku a od Krížavy po zelenej domov. To bola tá ďalšia sranda :) Pre mňa neznámy povrch si prichystal prekvapenia...ešteže viem tak dobre padať :D Najkrajší bol ten, kedy mi pri zastavovaní prebehlo predné koleso do zarastenej koľaje, zadok hneď hore a s guľkami na rajdách som ešte spravil pár krokov aby som dopadol do čučoriedia, následne kotrmelec a bajk som postavil vedľa seba :D Našťastie len minimum škrabancov (najväčší asi hneď zo začiatku cesty, keď ma kamoš zrazil na asfalte). No ako sme sa dostali zase medzi stromy, tak to už bolo bez pádov a od horárne sme prešli do Medzihorskej a každý už po svojom. Inak vždy keď sme čakali na kamarátku sa ozval nejaký jeleň, byť tam sám, asi pedálujem dolu kopcom :D Krásny deň to bol!

Prílohy:

Komentár súboru: od rána sa našťastie vyjasnilo
DSCN9826.jpg
DSCN9826.jpg 60.81 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: senník + jazierko = lesná romantika
DSCN9835.jpg
DSCN9835.jpg 168.5 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ešte aj chatka poblízku
DSCN9836.jpg
DSCN9836.jpg 195.02 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ani neviem...nejaký kopec
DSCN9838.jpg
DSCN9838.jpg 106.45 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: parkovisko
DSCN9844.jpg
DSCN9844.jpg 152.08 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Haibike smeruje na hole
DSCN9848.jpg
DSCN9848.jpg 164.6 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: pomalá pasáž, no o to náročnejšia
DSCN9854.jpg
DSCN9854.jpg 150.75 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: mesačná krajina
DSCN9857.jpg
DSCN9857.jpg 106.11 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: aj s bažorinou
DSCN9858.jpg
DSCN9858.jpg 164.61 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: občerstvovačka
DSCN9859.jpg
DSCN9859.jpg 239.09 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: expedícia
DSCN9863.jpg
DSCN9863.jpg 182.46 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: nie moc ľahký úsek :)
DSCN9864.jpg
DSCN9864.jpg 184.62 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: v čučoriedzí ustlané
DSCN9865.jpg
DSCN9865.jpg 218.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: tam za kopcom sme boli
DSCN9866.jpg
DSCN9866.jpg 322.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: už sme doma
DSCN9867.jpg
DSCN9867.jpg 160.36 KiB thumb_up0thumb_down

03.10.2012 - 19:05:59
00
My zase plánujeme urobiť prepojenie z konca Vretenice na Anakondu, tak aby sa nemuselo ísť po tej prudkej zvážnici. Už sme urobili prieskum a zhruba vytýčili trasu chodníka. Skull vraj už začal aj s nejakými výkopovými prácami. Zišlo by sa ale asi spraviť nejakú väčšiu brigádu a spravili by sme to za chvíľku. Stačí tam prekopať asi 100 metrov nový chodník a potom zreštaurovať nejaký starší čo sa tam črtá medzi stromami.


Ved od Vretenice ide subezne s tou strmou zvaznicou pekny technicky cik-cak az po Anakondu. Mozno by stacilo vyladit par zakrut a bolo by to zjazdne (aj ked asi stale pomerne narocne).

Ale nebranim sa aj vyrobe noveho chodnicka. Otazka znie, ako je to s lesakmi a podobnou havedou pri tychto zasahoch.
03.10.2012 - 19:47:45
00
Viem,ze je nejaka Vretenica,ale doteraz som netusil kde :-) To je ten singel za Hoblikom? Daj vediet,ked sa bude daco organizovat.
03.10.2012 - 19:59:10
00
tiez by som sa pridal ak bude cas. dajte vediet !!
03.10.2012 - 20:03:36
00
Zdravím bikerov, toto je moja prvá sezóna na biku a taktiež som našiel tento web iba nedávno a páči sa mi táto sekcia. chcem sa spýtať. podniká niekto nejaký ride cez výkend? v okolí žiliny?
03.10.2012 - 20:11:43
00
Ved od Vretenice ide subezne s tou strmou zvaznicou pekny technicky cik-cak az po Anakondu. Mozno by stacilo vyladit par zakrut a bolo by to zjazdne (aj ked asi stale pomerne narocne).

Ale nebranim sa aj vyrobe noveho chodnicka. Otazka znie, ako je to s lesakmi a podobnou havedou pri tychto zasahoch.

Ten cik-cak je chodnicek, co zacina napravo od strmej zvaznice (smerom na Hoblik)? Ked sme slapali po zvaznici napravo smerom na Sucharovu, pozeral som obcas, ci tam nie je v svahu nejaky chodnicek sikmo dole svahom, ktory by sa mohol napojit na Anakondu v protismere, ale nic som nezaregistroval.
03.10.2012 - 20:22:18
00
uz som dlho nebol na martinkach asi by som mal ist kuknut
03.10.2012 - 21:04:40
00
Ved od Vretenice ide subezne s tou strmou zvaznicou pekny technicky cik-cak az po Anakondu. Mozno by stacilo vyladit par zakrut a bolo by to zjazdne (aj ked asi stale pomerne narocne).

Ale nebranim sa aj vyrobe noveho chodnicka. Otazka znie, ako je to s lesakmi a podobnou havedou pri tychto zasahoch.


No ak myslíš taký chodníček (skôr náznak chodníčka) naľavo od zvážnice v smere od Vretenice, tak ten plánujeme využiť. V hornej časti ale treba kúsok chodníka vykopať na novo a potom sa napojiť na ten chodník čo už existuje. A k tej brigáde, ak niečo naplánujeme, tak dám isto vedieť, čím nás bude viac, tým to spravíme rýchlejšie.
03.10.2012 - 21:17:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up