Zdravím, chcel by som toto leto prejsť na biku po červenej celé Slovensko. Tak hľadám niekoho kto to už prešiel, alebo pozná niektoré úseky (najmä cez nízke tatry) a vedel by mi povedať, či je to celé zjazdné, prípadne pomohol nájsť obchádzky problémových úsekov. Vopred ďakujem za každú info.
06.04.2015 - 12:04:45
00
No keď sa do toho už pustíš, snáď niečo aj odtlačíš a prenesieš, bola by škoda pokaziť celú líniu nejakými obchádzkami v NT. A predpokladám, že tie by tiež neboli veľká výhra (nejaký traverz Ďumbier-Chabenec).
Myslím, že ak nebudeš mať šťastie na počasie, viac sa potrápiš v nižších pohoriach na rozbahnených zvážniciach.
06.04.2015 - 13:35:39
00
Zdravím, my chodíme s partiou na bikoch tiež magistrálu asi už štvrtý rok, ale z časových dôvodov zatial nikdy nie celú na jednu šupu. Bud ideme z Košic do Ružomerka, alebo potom z BA - do RK. nízke tatry sme vždy obchádzali kvoli ochranárom. zo šumiaca sme prešli na Liptov cez kráľovu hoľu
10.04.2015 - 15:02:03
00
Nazdar, Nizke Tatry su uplna blbost na nabaleny bike, urcite sa vyhnut. Urcite sa da Sr dat urobit lepsia trasa na bike ako komplet SNP, Napr. cierna hora na vychode nic moc na bike, cele Nizke na magistrale nic moc na bike. My ideme tento rok, Javorniky-Kremnicke vrchy-Polana-Muranska planina- Volovske vrchy, mozno aj biele karpaty uvidi sa
19.04.2015 - 17:15:39
00
sekele nešiel by si do toho tento rok?
30.03.2016 - 16:17:10
00
Ahoj, časť hrebeňa N. Tatier z Telgártu po Priehybu sa dá obísť po celkom slušných zvažniciach po južnej strane, tak ako sme išli my na jeseň minulého roku. http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=190793
My sme to síce išli v smere od Priehyby, (keď sme štartovali v T. Štrbe a končili v Telgárte) ale aj v opačnom smere je to určite zjazdné aj keď náročné. Ber to ako tip na obchádzku, po ktorej bohužiaľ obídeš jeden z najkrajších cyklovrcholov - Kráľovu hoľu.
Foto z trasy: http://racho.rajce.idnes.cz/2015_10_03_Bike_-_T._Strba,_Telgart/
30.03.2016 - 21:33:02
00
Racho napísal:
Ahoj, časť hrebeňa N. Tatier z Telgártu po Priehybu sa dá obísť po celkom slušných zvažniciach po južnej strane, tak ako sme išli my na jeseň minulého roku. http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=190793
My sme to síce išli v smere od Priehyby, (keď sme štartovali v T. Štrbe a končili v Telgárte) ale aj v opačnom smere je to určite zjazdné aj keď náročné. Ber to ako tip na obchádzku, po ktorej bohužiaľ obídeš jeden z najkrajších cyklovrcholov - Kráľovu hoľu.
Foto z trasy: http://racho.rajce.idnes.cz/2015_10_03_Bike_-_T._Strba,_Telgart/
dík pekné, ale tento typ terénu milujem a už som to šiel tak viem čo ma čaká. skôr by som chcel poradiť ako obísť tu divočinu na východe. lebo z roznych diskusíi to je ledva prejazdné na pešo..
30.03.2016 - 21:57:58
00
Ktoru divocinu? Od ke do telgartu prejdes, cez volovske vrchy, akurat obides pipitku.
31.03.2016 - 11:28:11
00
Nemyslel skôr Poloniny?
31.03.2016 - 11:37:15
00
Myslel asi pohorie Cierna hora popr cergov, ale ten je vpohode myslim, ofic. Cervenou dukla-devin nejdes poloniny.
31.03.2016 - 11:38:38
00
Najväčšia divočina je na začiatku od Dukly. Zarastené chodníčky s popadanými stromami a haluzami, podmáčané lúky, cesty rozjazdené štvorkolkami (drevorubačskú techniku ani nerátam, tá je ešte v pohode), úbohé značenie, trasy križované el. oplôtkami, hovädzie rochniská kde nezaboríš len po náboj (a nedajú sa obísť) a iné lahôdky.
Väčšina nižších pohorí je turistami málo navštevovaná, chodníky sú slabo prešlapané a neudržiavané, tipujem že tam prevládajú SNPčkari a tých nieje veľa.
Ja som min. rok len tak zo srandy začal z Duklianskeho priesmyku, že to dám aspoň na etapy a za pol dňa som došiel až do Svidníka, 15km! Teda vrátane bivaku a defektu, ale mal som dosť a vzdal som to :D
Ak ale skúsim znova a odhodlám sa na celú trasu, tak obchádzať nebudem nič. Potom by to už nebola SNPčka a dala by sa nájsť aj zaujmavejšia trasa na ten týždeň. Dosť to ale uľahčí výber dobrého počasia a podmienok.
31.03.2016 - 13:25:49
00
Presne, ale nvm preco za kazdu cenu Snp ked sa na Sr daju urobit bikovatelenjsie trasy.
31.03.2016 - 13:27:36
00
SNPčka je najznámejšia dlhá trasa na Slovensku a popularita dosť rastie a keď nemáš na to(čas alebo schopnosti), aby si ju dal peši, tak ti ostáva už len bike (za pár rokov aj elektrobike ;) )( a lyže?).
A prečo ju vôbec ísť? Lebo je tu.
31.03.2016 - 13:34:32
00
Jj Snpecka ti ulahci vyber trasy proste ides jednu trasu a nic neresis, ale ked mas bike, a chce sa ti hladat mas rozne lokality aj s vacsou divocinou a lepsou prejazdnostou na Sr..
31.03.2016 - 13:36:50
00
Bola by tu este jedna , zaujimavejsia trasa a sice po hranici od Kremenca az na 3medzie AT-HU-SR (neviem ako Vysoke 3) .. ale to je myslim este iny level nez SNP :D .. neviem ci cele, ale poznam cloveka/ludi co to sli, ti sli (Nizke Tatry doslova) SNPcku. Inak co som videl ako vyzera cervena TZ od Bardejova smerom na Cergov, tak som stratil chut vobec o takom niecom uvazovat :lol: .. vyzeralo to zle aj na moj vkus a ako citam od Lukasa, tak to este bolo dobre. Lepsie je si dat tyzdennu hrebenovku niekde po Ukrajine, ako sa terigat po cervenej SNPcke.
31.03.2016 - 14:31:22
00
keyboard_arrow_up