Prepac, mam vsak velmi zle skusenosti, a myslim si ze uz je davno zle ked rychlejsi jazdec dole co i len minimalne rata s tym ze mu ten co slape uhne... Lebo je to proste nebezpecne. Akonahle uvidim niekoho slapat hore, ratam s tym ze treba spomalit na rychlost kde dokazem vcas reagovat (napr. neskuseny jazdec, pokusi sa mi uhnut v dobrej vole, strati rovhovahu a uz ho mam pod kolesami) ...


Ja ratam s tym, ze ja uhnem...A nespolieham sa na toho co ide oproti..je jedno ci ide hore alebo dole...A ked na zaklade toho, ako to robim ja, zacnu nejaky bikery co pojdu dole, ratat s tym, ze ten co ide z dola, im uhne....tak takym nic nepomoze...Je jedno aka dlha bude diskusia...Len tak na okraj....Aby ste mali chrobaka v hlave...Viete co sa stane, ked obaja uhnu do jednej strany??
06.10.2014 - 14:52:00
00
Uhnúť by mal ten čo sa "rúti" smerom dole.

Ako kde .. su miesta, kedy to nejde .. uhnut = padnut. A tiez niekedy aj smerom hore sa uhnut neda, ak to clovek chce vyslapat.
Ale to v MK nastastie malokde. Ale taka cervena dole z Kobyly asi aj ano :lol: Ja sa ale vobec divim, ze sa to tu riesi, pretoze imho na riesenie 99% situaci staci jednoducho sa normalne nesebecky spravat. Co je mozno tazke, ak si clovek chce zajazdit a nebyt obmedzovany, ak su vsade hordy cyklistov, turistov , psov ,diviakov a polovnikov. Potom uz ostava jedina moznost :)
06.10.2014 - 14:58:26
01
som za zavedenie "vodicaku na bicykel".Na kurze na ziskanie takehoto vodicaku nam to urcite vysvetlia. Lebo pokial nam nepovie nas stat, ako sa mame spravat, nebudeme v tom mat jasno...Ja sa divim, ze este take nieco nikto nevymyslel...
06.10.2014 - 15:05:25
00
ja sa obávam doby keď toto niekto vymyslí, .. tí arogantní si budú robiť po svojom a tí slušní to zhora dané nepotrebujú

a uzavrime to tak, že je lepšie ak spomalia/zastanú/uhnú obaja ako byť debilom
06.10.2014 - 15:15:47
02
Tak nejak veru .. ale debata o tom znamena, ze je prilis vela ludi na prilis malom mieste :lol:
06.10.2014 - 15:17:28
00
Zakazat bicykle v lese a je po probleme. :)
06.10.2014 - 15:31:00
00
Tak nejak veru .. ale debata o tom znamena, ze je prilis vela ludi na prilis malom mieste :lol:

Ito vytrhol si mi to z ust že priliš vela ludi na malom mieste. Ešte že jazdim ďalej od BK :) v častiach od Pezinku smerom na Bukovu , Trstín atď.
06.10.2014 - 15:31:33
00
Zakazat bicykle v lese a je po probleme. :)

Tak budu kolobezky a korcule :D

Ito vytrhol si mi to z ust že priliš vela ludi na malom mieste. Ešte že jazdim ďalej od BK :) v častiach od Pezinku smerom na Bukovu , Trstín atď.

ciastocne uz ja ja :lol:


Naposledy upravil lto dňa 06.10.2014 - 15:36:43, celkovo upravené 1 krát.

06.10.2014 - 15:35:07
00
som za zavedenie "vodicaku na bicykel".Na kurze na ziskanie takehoto vodicaku nam to urcite vysvetlia. Lebo pokial nam nepovie nas stat, ako sa mame spravat, nebudeme v tom mat jasno...Ja sa divim, ze este take nieco nikto nevymyslel...

Vacsiu kravinu som uz davno necital.
70 rocne babky, ktore chodia na bicykli do obchodu a na cintorin, budu chodit do kurzov...a sukromni skolitelia so statnou licenciou sa na tom dobre nabalia.
Pripada mi to, ze poniektori rozum pri nasadnuti na bike asi nechavaju doma. Ved jazdim tak, aby som vedel vcas a bezpecne zabrzdit, prip. sa prekazke vyhnut.
A ked uz sme pritom, tak plati nepisane pravidlo, ze zjazdujuci jazdec ma povacsinou vacsi rozhlad a rychlejsie zmapovanu stopu (musi pozerat a vyhodnocovat daleko dopredu) a preto sa vyhyba on. Nie vzdy sa to ale da aplikovat (jedna stopa + rygol) a preto je to o vzajomnom ocnom kontakte a dohovore.
Potom mozme zaviest povinne skolenia aj pre chodcov. Nie kazdy pozna pravidlo, ze na chodniku sa chodi vpravo.
:tmi:
06.10.2014 - 15:35:22
06
romanx - mas pravdu.... :)
Dokonca aj s tymi chodcami..To ma nenapadlo..Povinne skolenie pre vsetkych, co vlastnia doma minialne 1 par topanok do exterieru...Pri interierovej obuvy je mozne poziadat o vynimku.

PS: Dufam, ze si si uz vsimol, ze aj ten prispevok predtym o "vodicaku na bicykel"..bol mysleny z mojej strany ako ironia


Naposledy upravil johnnySVK dňa 06.10.2014 - 16:07:48, celkovo upravené 1 krát.

06.10.2014 - 16:04:01
00
Roman o týchto základných pravidlách kto sa komu a kde vyhýba sme sa tu bavili už dosť dávno.
06.10.2014 - 16:06:20
00
Potom mozme zaviest povinne skolenia aj pre chodcov. Nie kazdy pozna pravidlo, ze na chodniku sa chodi vpravo.
:tmi:

Aj to bude :lol: Ale ako prve bude asi SPZ pre bajk :D
06.10.2014 - 16:32:29
00
ten kto nechal na pni pred koncom trailu z BK dusu s papierom "vezmi si ma ked si pichol" odkazujem dik, fakt sa hodila, dnes som tam nechal taku istu a pridal jeden carbo gel...
06.10.2014 - 18:01:35
07
fuha , tusim idem :P :rofl:
06.10.2014 - 18:03:33
00
Ked budu iron.hidea v noci nahanat nabudene diviaky, aspon vieme preco. :D
06.10.2014 - 18:54:58
01
keyboard_arrow_up