Zda sa, ze Vazkarom ide. :D Cerovku este pochopim, je to obojsmerny chodnik, ale trail BK mali v mape vyznacit ako jednosmerny / zakazany smerom hore a mali upozornit ucastnikov na starte.

Napiste im a upozornite ich: http://www.vba.sk/index.php?moduleID=kontakt
10.09.2015 - 13:22:31
00
Zacina sa to vsetko komplikovat. Ja mam tiez tazke srdce na tych, co z pekneho chodnika po hrebeni spravili skakaciu prekazkovu drahu, po ktorej sa neda slapat nahor, lebo tade letia blazni dole. Takze na jednej strane niekde existuje chodnik, ktory si zrazu prebuduje niekto na skakaci a zakaze jazdit smerom nahor, dalsi pridu a nazdarbuh poslu na smrt nic netusiacich chudakov orientakov, ktori tiez ziju v inom svete. Do toho stravaci, dupaci , milovnici dolukopcomtrailov.

Cisty chaos .. treba vsetko vyklcovat, pretiahnut traktorom s radlicou a bude pokoj :)
10.09.2015 - 13:28:29
03
Preťahovať môže jedine Sup Všetrt.
10.09.2015 - 13:32:11
02
Lubo, nie tak nahlas, ved ista skupinka z Pezinka uz Konske hlavy "vylepsila" podla Tvojho zelania. :)

Ale inak suhlas - ked budovat nejake traily, tak urcite nie na existujucich chodnikoch. Musi to byt uplne nova vec. A takisto aj vyznacovanie existujucich lesnych chodnikov C-ckami je trosku nestastne. Potom si niektori cyklisti myslia, ze chodci sa na takych chodnikoch ani nemaju pravo vyskytnut. Cele zle...
10.09.2015 - 13:35:28
01
Zacina sa to vsetko komplikovat. Ja mam tiez tazke srdce na tych, co z pekneho chodnika po hrebeni spravili skakaciu prekazkovu drahu, po ktorej sa neda slapat nahor, lebo tade letia blazni dole. Takze na jednej strane niekde existuje chodnik, ktory si zrazu prebuduje niekto na skakaci a zakaze jazdit smerom nahor, dalsi pridu a nazdarbuh poslu na smrt nic netusiacich chudakov orientakov, ktori tiez ziju v inom svete. Do toho stravaci, dupaci , milovnici dolukopcomtrailov.

Cisty chaos .. treba vsetko vyklcovat, pretiahnut traktorom s radlicou a bude pokoj :)


Len dodávam - TBK bol vybudovaný ako úplne nová trasa (až zopár mini úsekov). Tak to bude aj s novou časťou. Takže tu sa nikto ukrivdene cítiť nemôže. (chápem že si to asi nemyslel celkom vážne) (dúfam)
10.09.2015 - 13:38:44
01
Tuším som to tvoje stretnutie na lavici aj videl, kosil som tam poniže trávu...


Ano ano, som ťa zdravil. Videl som s akou dobrou náladou si to kosil :) Btw. dobrá robota, konečne tie rolety v tej tráve aj vidno nielen cítiť :)

No a neviem či celkom chápem, a nepamätám si presne historiu BK trailu, ale je to najlepší najzábavnejší dolekopcomtrail v okolí Bratislavy. Šlapaní do kopca v podobnom terene je nad Račou neúrekom, nevidím dôvod na to prečo by to niekto mal šlapať hore.
Jo a tetuška ma pre zmenu týždeň dozadu zastavila tiež zhodou okolností na BK traili keď som to bomboval k plošinke kde sa odkláňa alternatívny koniec BKT. Vraj "stojte stojte. Prosím vás, kade sa ide na Biely kríž?" :-D

Čakám už len že tam stretnem podnapitého e-bikera bez prilby. (no offense) :)
10.09.2015 - 13:41:32
01
nanoslav: prave tie mini useky, ktore sa tebe zdaju mini, su problem. Jedna sa o chodnik, ktory ide zo zvaznice pod vrcholom, cez take sutraky a pokracuje hrebenom az dole na asfaltku. Kedysi to bol prijemny chodnik, kade chodili vyletnici a sem tam nejaky nestastnik cyklista. Teraz tade idu vsetci nadrzani zjazdari, ktori sa sice pred hrebenom odpoja, ale zase pripoja, ti slabsi idu rovno, niekto tam zbudoval aj maly skok, atd. Cize tebe sa sice zda, ze ste vsetko vybudovali nanovo a pouzili len malinku cast povodneho, co je sice technicky, ak vezmem trasu od BK pravda, ale v reale to je trosku problem ked navedies hordu nadrzanych bajkerov niekam, kde bol dovtedy klud. Podobne ako organizatori orientaku navedu mapkarov na takuto cesticku. Ano ciastocne som to nemyslel vazne, ale cast z toho smrtelne vazne. A zopar veci mam aj na stavitelov bluetrailu a driver8. Lebo kazdy by si len nieco staval a potom zakazoval :lol:
10.09.2015 - 14:01:07
00
Lubo, nie tak nahlas, ved ista skupinka z Pezinka uz Konske hlavy "vylepsila" podla Tvojho zelania. :)

Ale inak suhlas - ked budovat nejake traily, tak urcite nie na existujucich chodnikoch. Musi to byt uplne nova vec. A takisto aj vyznacovanie existujucich lesnych chodnikov C-ckami je trosku nestastne. Potom si niektori cyklisti myslia, ze chodci sa na takych chodnikoch ani nemaju pravo vyskytnut. Cele zle...

:D .. vlastne ma napadlo, ze vsetky tieto traily pre bajky su diskriminacia lyziarov a bezkarov. Ako k tom upridu, ze oni si to nemozu prejst. Preto to treba "trosku" rozsirit a skulturnit. Aby sa to dalo ratrackovat. Dufam, ze si nanoslav vstupi do svedomia :lol:

(C) cko je uplna hovadina v pojati, v akom sa to na Slovensku robi. Hovorim to odjakziva. Ked to vedia vyriesit v zahranici, nechapem preco nie u nas. Ale vlastne chapem .. u nas treba byrokratizovat a skutek utek. Vidim to vo vsetkom.
10.09.2015 - 14:04:13
00
A tiez si treba pamatat ze ta kamenita zvaznica nad parkoviskom uz nie je bk trail, a ze tadial ludia bezne jazdia aj nahor. Nestastne tam presne na nu usti posledny skok trailu.
10.09.2015 - 14:36:51
01
Ito, prepáč na ten tvoj výlev nebudem reagovať. Buďme v lese tolerantný jeden k druhému. Nehľadajme zbytočne problémy aj tam kde niesu. Je to naozaj smutné. Cyklistika sa vyvíja - evoluje. S prístupom všetko nové je zlé, by nielen že neboli žiadne trialy, ale ani bežné cyklotrasy, ani bicykle a dokonca ani blbé koleso. Tak sa prosím nesprávajme ako dinosaury. Vyhynuli. To platí poslednou dobou všeobecne.
10.09.2015 - 14:49:33
01
Jazda hore kopcom = budme tolerantny, preco zakazovat jazdu horekopcom :lol: .. eevolucia cyklistiky .. eh .. po lese sa jazdilo a zjazdovalo uz pred 100 rokmi .. toto nie je vyvoj cyklistiky :)
Cize jediny argument na to, co som napisal je, ze nebranme evolucii ? To nemyslis dufam vazne :D :D :D
10.09.2015 - 15:11:40
00
nanoslav, podla mna si si to zle vysvetlil. lto nenapisal, ze vsetko nove je zle. Napisal len, ze "zabratie" existujuceho chodnika a nasledne stanovenie len uzkeho sposobu jeho vyuzitia, tzn. zakazanie niektorych veci na nom / niektoreho smeru pohybu na nom, nie je OK s ohladom na inych uzivatelov toho chodnika, ktori ho pouzivali v minulosti sposobom, ktory je teraz zakazany. S tym myslim mozeme suhlasit vsetci, nie? Ved o tom je prave ta tolerancia, ktoru spominas.

A nehadajte sa, dnes je asi nejaky silny zatazovy meteostupen. :D
10.09.2015 - 15:19:50
02
Hej, tak nejak to malo byt. Ale najhorsie je, ze co pises v poslednej vete je velka pravda. Od rana na sebe pozorujem, ze mi nejde karta. Naopak, s uzasom pozeram, ako dnes nerozduchavas vasne, ale naopak zmierujes. Proste je ten dnesny den divny. Vravis, ze meteo stupen ? Hmmm .. dobre, ze sme dali tie Laskomerske single vcera.
10.09.2015 - 15:22:06
00
Trail ma 3,2 km neverim, ze ten usek moze sposobovat niekomu akekolvek problemy, kôli tomu,ze sa nemoze slapat ,alebo ist hore, ako uz bolo napisane prave v raci je strasne vela moznosti ako ist na a z BK. A je to aj normalne zlegalizovane a odbremenuje to modru znacku, takze by mali byt vsetci spokojny
10.09.2015 - 15:27:21
00
Jasne, vsetci sme spokojni. :) Len sa obcas moze stat, ze tam necakane zabludi nejaky pesiak a pod.

Inak su tam aj nejake tabulky s piktogramom zakazu chodcov a zakazu vjazdu osadene v smere zdola hore pri nejakych razcestiach? To by mozno pomohlo.
10.09.2015 - 15:29:35
00
keyboard_arrow_up