ja nosim v ruksaku pre istotu toto: www.spokojenypes.cz
27.10.2015 - 18:32:28
01
Len ci by si ho stihol vytiahnut...
27.10.2015 - 18:33:33
00
dnes je asi nejaky den na zazitky s chlpacmi :-D bol som omrknut trat co ide od vodarenskeho objektu na konci asfaltky, ktorou vychadzam na kobylu z dlhacov, na jej konci je hned lesna cesta ktorou sa da vyslapat nazad na kopec, a uz z daleka som videl chlapika v kratasoch a vedla neho tusim pitbula alebo cosi podobne, chlapik ma zaregistrov tiez, pozrel ci mam dost miesta popri nom prejst, pozrel kde je pes a venoval sa mobilu. Uz ked som bol na jeho urovni, havkac sa ku mne rozbehol, alebo skor ku mne skakal, nevyzeral nasrato, mal som pocit ze sa dokonca tesi, ze ma vidi :-D, ale uz uz som cakal ze skoci na mna, tak som vypol nohu a zastal, ale majitel ho zastavil skor ako doslo na kontakt, stihol mi este povedat, ze pes mi nic nespravi, ale to som uz pokracoval dalej, nic hrozne sa nestalo ale v takych pripadoch ocenujem ak majitel psa na chvilu chyti za obojok kym prejdem.

silva tiez mam mavici zeby provokovali tieto trety psov ?:D


Naposledy upravil todam dňa 27.10.2015 - 18:38:08, celkovo upravené 1 krát.

27.10.2015 - 18:35:23
00
mam ho zvonku pripnuty, pohyb na 2 sekundy, ak vidim psa spomalim a cakam na reakciu
27.10.2015 - 18:37:12
04
silva: mozno to bola panicka, s ktorou som mal skusenost ja pred asi 2 rokmi :lol: .. ale to boli 2 psy a nadavali mi hned :D .. asi pojdem navstivit nejaky shop a znovu kupim sprej na psov.
27.10.2015 - 18:42:41
00
todam napísal:
nevyzeral nasrato, mal som pocit ze sa dokonca tesi, ze ma vidi :-D


media.tumblr.com

..niektore psy su fakt take :)


Naposledy upravil PhilJ dňa 27.10.2015 - 18:43:53, celkovo upravené 1 krát.

27.10.2015 - 18:43:20
03
Kaprak Keď bude mať tolko času jak Silva tak určité. Čitam a nestačím sa diviť. Nás minule na Fugelke pod KUKLOU napadli 4 vlčiaci. Ani som radšej nekukal im do oči aby som neprovokoval ale nebolo nám všetko jedno. Ani sprej ani bakula. Jedine zhodiť koleso a mlatiť hlava nehlava. Odchádzam idem si kupiť sprej lebo toto sa viac a viac rozšíruje jak cholera. :headbang:
27.10.2015 - 18:43:38
00
RRko (ehm, teda ridgeback) je "bígl do savany" :) poľovnícky potvoriak a samozrejme ľudomil :D (v tráve po pás by bol malý bígl akosi pochopiteľne nepoužiteľný)

o tých "plemenách na ľudí" sú to väčšinou skazky - napr. sa to traduje o nejakých plemenách v ITA, tuším neapolský mastin? že sú vraj potomkami nejakých psov čo používali Rimania v armáde, len problém týchto skaziek je, že ako skončil Rím, končia pravidelné záznamy o čomkoľvek a potom tak raz za 200 rokov nájdu niekde v nejakej listine či knihe slovo "pes" a z toho vyvodzujú haluze
pričom všetky moderné plemená do jedného sa dajú datovať tak od viktoriánskeho obdobia, kedy začala vznikať vôbec nejaká kynológia, začali sa viesť vôbec nejaké záznamy a vniesol sa do toho vôbec nejaký, na dnešnú dobu smiešny poriadok
de facto každý FCI štandard obsahuje agresivitu ako vylučujúcu vadu (a si uvedom, že x veľa psov okolo, výstavný kruh, rozhodca kontroluje chrup a samcom gule - slušná previerka), existuje asi tak jedno plemeno, ktoré má naozaj "otrokársku históriu", aj keď nebolo "útočné", ale "obranné" a kde existuje spor o štandard medzi FCI a národným chovateľským klubom - a to brazílska fila. Zakiaľ podľa Brazílcov má programovo mať "ojerizu" (štartovať po neznámych, vrátane rozhodcov :D), tak FCI registrovaná fila ju mať nesmie. Áno, vznikli dve línie... a musím povedať, že áno, poznám blbcov, ktorí v 21. stor. uprostred Európy považujú brazílsky štandard za OK
27.10.2015 - 18:46:17
00
fofo050 napísal:
Kaprak Keď bude mať tolko času jak Silva tak určité. Čitam a nestačím sa diviť. Nás minule na Fugelke pod KUKLOU napadli 4 vlčiaci. Ani som radšej nekukal im do oči aby som neprovokoval ale nebolo nám všetko jedno. Ani sprej ani bakula. Jedine zhodiť koleso a mlatiť hlava nehlava. Odchádzam idem si kupiť sprej lebo toto sa viac a viac rozšíruje jak cholera. :headbang:


No ja len preto,ze ja som mal tiez skusenost so psom.Uplne nasraty bezal proti mne a aj keby mam sprej,by som ho za prve nestihol vytiahnut a za druhe by som aj urcite zabudol ze ho mam.Zostal som uplne paralizovany,ked som videl tu horu rutiacu sa na mna.Nastastie pana pocuval na slovo a v poslednej chvili ho zahriakol.Psov som sa nikdy nejako nebal,ale od vtedy mam kurevsky respekt.
27.10.2015 - 18:59:04
00
Na psy sa treba najprv nacvicit na medvedoch. Cloveku narastie trochu sebaucta a potom si trufne aj na psa.
27.10.2015 - 19:03:21
00
Tulenik - aj ked je podla militantnych psickarov pojem "bojovy pes" blbost, tak to ber ako bezne zauzivany termin pouzivany beznymi ludmi - nepsickarmi. Uz boli nejake pokusy zostavit zoznam tychto plemien, ale zostalo len pritom a nic viac sa neudialo, asi zasiahla silna psickarska lobby. Taketo plemena by sa urcite nemali volne pohybovat ani v meste ani v prirode a urcite by mali mimo domova nosit povinne nahubok a voditko. Ak nenosia, treba okamzite volat policiu.
27.10.2015 - 20:20:22
00
Skôr ide o to, že celé zoznamy sú *****. Ty plemeno.
27.10.2015 - 20:21:53
01
Aha uz to chapem, aj ty si jeden z tych militantnejsich psickarov. Sklamal si sa v zenach a tak si sa upnul na blchacov.
27.10.2015 - 20:26:15
04
no 158 bolo potrebne volat. nechcem si predstavit, ze som na turistike s detmi (7 a 5rokov) a takato demencia sa premava s hentakym psom. aj kebyze v rychlosti vezmem na ruky deti, tak pes ma obhryzkava a je pravdepodobne, ze zabalancujem a padnem. toto uz nie je sranda, lebo take deti sa psovi neubrania a minimalne maju nakupene na fobiu zo psov na urcity cas. ak ma pani v hlave nasrate, podla toho ako reagovala, tak je to potrebne riesit. a inak ako policiou to zrejme nejde.
kazdopadne si zabezpecim minimalne sprej.


Naposledy upravil ... dňa 27.10.2015 - 20:34:47, celkovo upravené 2 krát.

27.10.2015 - 20:26:58
01
Kks to sú že aké "súkromné teórie osobnosti"...
27.10.2015 - 20:28:25
00
keyboard_arrow_up