tulenik, Ty uz vsetko okolo tych psov az prilis prezivas...
03.11.2015 - 23:16:41
06
Nevadí, to tak má byť. Koniec koncov, majú s tuleňmi spoločného nejakého (dosť dávneho) predka.
03.11.2015 - 23:23:01
01
tulenik to nepreziva, tulenik to zije... Uz to tu par krat bolo a vzdy bude, najviac na forach psom rozumeju ludia, ktori s nimi nikdy v zivote nezili ;-)

Tesak za ten cas co tu si ta beriem ako chlapa s nazorom a akceptujem ho aj teraz, ale daj aspon jeden argument, preco pes nepatri do bytu. Ja so psami zijem v byte vacsinu svojho zivota a zatial som nenasiel dovod, preco by som ich mal utratit, ked neviem zarobit na dom

Inac sme dost OT, asi by bolo dobre presunut to do Domacich milacikov a tam sa mozme dohryzt do krvi...

EDIT nedalo mi, ked uz som OT - milujem tunajsich roxorovych nindzov, prekliate rychlych pistolnikov, cumakovych karatistov, sprejerov hejterov a ine cudne typy. Kazdy z vas by uz preventivne od..bal psa, ale nikto z vas si netrufol napisat, ze by zautocil na majitela... A nedohladny vrchol odvahy je zavolat policajtov... Presne tie priposrate typy, co sa boja niekomu vysvetlit, ze parkuje jak curak, tak mu radsej obidu auto klucom a potom tvrdia, ze to bol niekto iny...


Naposledy upravil fokel dňa 04.11.2015 - 00:03:07, celkovo upravené 1 krát.

03.11.2015 - 23:54:53
04
https://www.facebook.com/PesJeJidlo/
03.11.2015 - 23:56:27
01
včera som skúsil ďalšiu alternatívu trailu B.K. ,tam ako je na konári tabulka koniec novej časti sa dá odbočiť doprava-je tam stará lesná cesta,po cca 150 - 200 m končí,potom kúsok cez les v hlbokom lísti sa dá dostať na pôvodnú trasu,ešte pred tým šutrovým úsekom-otázka na staviteľov trailu,čo keby sa tá prepojka zlegalizovala,bolo by potom možné jazdiť viac verzií trailu
04.11.2015 - 06:51:46
00
prisiel som si pozriet nejake fotky z MK, kedze uz tri tyzden nemam cas na bike a docitam sa o psoch :D
04.11.2015 - 07:05:54
00
tuleň, tak ja ako sedliačik z Prdelova ti hovorím, že pes nepatrí do bytu ... a ty si tam maj kľudne aj argentínsku dogu alebo írskeho vlkodava ... aj tak pes väčší ako kabelka do bytu nepatrí a hotovo

a ešte ti poviem aj prečo, lebo potom osierate všade všetko okolo tých panelákov ...
04.11.2015 - 07:50:56
04
noske napísal:
adamova myslienka je robit prvky jazditelne vacsinou bikerov s univerzalnejsim pouzitim ..aby to nebolo len o tom ze ked nedoletis tak si polezis ..vsetky dopady su robene aj na pomalsich aj na rychlejsich jazcov .. a snazime sa robit prvky ktore este na trati niesu .. ten drevenak treba s citom .. ta vetva je stale vo vystavbe .. prvky sa budu doladovat a upravovat ... za cestov uz pokracuje strmsia cast s clenitejsim terenom, takze tam budu nejake vyblaznovacie veci urcite, ale nemyslim si ze by sa tam staval 10m polet niekde ... treba postupne :)... pridi na brigadu a budes moct prilozit svoj nazor do plena


Ja s tym nazorom aby boli veci jazditelne co najvacsim poctom ludi plne suhlasim. Vzdy ked sme stavali nebol som zastancom 10m poletov na trati. Aj ked ma bavia.
Malokto ich skace. Stoja vela nahamy a materialu pri vystavbe. A po case zarastu a upadnu do zabudnutia. Skoda tolkej zbytocnej roboty.

Ale zase aby bol cely trail jak kinder piste tak to je druhy extrem. To je tiez skoda roboty.
Trat musi byt vyvazena. Musi mat jak male skocky, nakopavaky, technicke pasaze.
Tak musi obsahovat aj trosku advanced veci a rozhodne musi mat aspon jednu,dve zaujimave ceresne na torte.
Aj advanced veci mozu mat dvojity odraz, kratsi a dlhsi. Dopady nemusia byt robene s hranou atd atd.
Najma nehovoriac o tom ze kazda prekazka sa da proste obist.

Ked stavat trat treba sa pozerat nielen do pritomnosti ale najma do buducna.
Co sa bude jazdit a skakat o rok o dva? Kam sa to posunie?
Ludia maju radi a bavia ich vyzvy.
Kinder piste za pol roka omrzi vacsinu ludi.
Trat musi byt postavena tak aby bola schopna posuvat jazdecke skills.
Aby sa velmi lahko prerobenim dopadu dal skok natiahnut a nemuseli sa k tomu prerabat este 2 klopky atd...atd.

Toto rozhodne nieje z mojej strany kritika ale len moj pohlad na vec.
Vas pristup sa mi paci.

Pre trat su najdolezitejsi ludia a zivot na nej. Ked su ludia je vsetko.

Aha a doleziti su este lesnici s pilami a ich tazba :)
Raz nam takyto detail zrovnal za Inchebou trat s takmer 20 skokmi svojho casu najkrajsiu v BA.


Naposledy upravil sfsk dňa 04.11.2015 - 09:46:39, celkovo upravené 2 krát.

04.11.2015 - 08:07:32
02
fokel napísal:
EDIT nedalo mi, ked uz som OT - milujem tunajsich roxorovych nindzov, prekliate rychlych pistolnikov, cumakovych karatistov, sprejerov hejterov a ine cudne typy. Kazdy z vas by uz preventivne od..bal psa, ale nikto z vas si netrufol napisat, ze by zautocil na majitela... A nedohladny vrchol odvahy je zavolat policajtov... Presne tie priposrate typy, co sa boja niekomu vysvetlit, ze parkuje jak curak, tak mu radsej obidu auto klucom a potom tvrdia, ze to bol niekto iny...


A ty si aj cital co silva napisala ??
Majitelka psa ho nemala pod kontrolou. Tak ako tomu je pri KAZDOM JEDNOM utoku psa o ktorom sa docitas v spravach.

Pes ti bude trhat dieta a ty budes majitelke asertivne vysvetlovat ako ho mala vychovat.

Spravne som pochopil tvoju logiku ?
04.11.2015 - 08:16:31
00
Uz by hadam aj stacilo. :-/
04.11.2015 - 08:52:39
00
Pes, ktory hryzie cudziu tretru ma nejaky vychovny problem. Bud prevychovat, alebo odstrelit. Psickari tuna riesia, ze im je pes ako dieta, ale vychovat, to nie.

Tulenik: kludne si maj v byte aj 100 psov, ale nech tam aj seru. Bud je to doma ako rybicky "se vsim vsudy", alebo nech je vonku .. "se vsim vsudy". Zviera, ktore je bytove, nepotrebuje vencit. To o tom sedlakove sa da zase otocit, mestski ludia si myslia, ze su bohvieco a pohrdaju vidiekom, ale sami si nevidia na koniec nosa a nechapu prirodzenost :)
04.11.2015 - 08:54:01
09
shmirgel napísal:
Uz by hadam aj stacilo. :-/

Pockat, ja som len teraz objavil debatu :lol:
04.11.2015 - 08:55:02
00
Prirodzene je aj to, ked clovek, ktory vyrasta so psom volne pobehujucim po dvore, si mysli, ze je divne , ked je pes zavrety v panelaku....hlavne ked je zvysok familie v praci, v skole. Ludia sa vzdy snazia nejako obhajovat svoje konanie, nech robia cokolvek.
04.11.2015 - 09:22:28
02
samozrejme, že ľudia žijú v zajatí svojich predsudkov ... všetci ... aj tí čo si myslia, že sú slobodomyseľní :)
04.11.2015 - 09:24:58
00
fokel .... lto a johnny to vystihli aj za mna.... nehovoril som o bytovych psoch ktore tam patria.... a presne jak niekto spomenul, vsetko vacsie od kabelky by malo byt na dvore vo svojom prirodzenom prostredi... samozrejme je to kazdeho vec a nikoho tym nejdem sudit :shake:
ale stacilo.... podme sa bavit o karpatoch.... tusim si zoberiem zase v piatok dovolenku (aj tak ma este 17 dni :P )a pojdem do lesa ked vydrzi pocasie....
04.11.2015 - 09:27:53
00
keyboard_arrow_up