Hosť napísal:
:facepalm: potom singlespeed, dupaci a fatbajkeri este viac eroduju singlace...


fatbajk praveze nic moc nenici, tlak tej sirokej pneu sa rozlozi na velku plochu.

Tesak -
"prešli cyklochodníkmi a „single trailami“ na Biely kríž, odtiaľ potom nasledovali Košariská pri Borinke a návrat bol kľukatými cestičkami opačného smeru do reštaurácie Stroodel na Kolibe"
>single traily
>klukate cesticky
23.08.2016 - 10:16:01
00
Trochu tolerancie. Pesiaci hovoria, ze cyklisti nicia chodníky, cyklisti hovoria, ze e-cyklisti nicia chodníky. A to, ze si zver vysliape chodnicky krížom krážom cez les bez ohľadu na to, ze tiez eroduje nevadi...?
23.08.2016 - 10:20:29
04
sak ano, presli, nepreleteli velkou rychlostou, nehrabali, nedriftovali.... boli radi ze sa vezu
23.08.2016 - 10:22:09
00
dufam ze tych navrhovanych 0,5 promile pre cyklistov ( teraz nieco idu predkladat do NRSr) nebude platit pre ebikerov :D


Naposledy upravil large dňa 23.08.2016 - 10:32:45, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2016 - 10:28:09
03
large: pre nich bude limit 1 promile :lol: Vsak to bolo na videu... aby si to uzili :)
23.08.2016 - 10:32:15
00
a potom by im mali zobrat vodicak kedze maju motor - a co ma motor je motorove vozidlo :D
23.08.2016 - 10:33:49
00
Booože, zase kecy k veci? Zakážme jazdiť po singloch a bude sa dať na ne iba pozerať dobre? A Ironhide bude rozdávať vstupenky na pozeranie! 5eur každý. Minimálne.

Neviem čo tu mindžujete, keby ste poriadne tie single jazdili, myslim rýchlo a agresívne, hore aj dole, tak by ste videli ako sa "vyjazdievajú" single zadnými kolesami, hlavne v klopkách dole kopcom. Nehovoriac o peších turistoch, v sobotu si to po BK Traili normálne po starej vetve rovno po singli promenádovalo asi 20 (!) dôchodkýň s paličkami !!!! Smerom dole nanešťastie... Normálne mi padla sánka a mal som sto chutí ísť im vynadať a vypi*ovať, či nevedia si prečítať značenie a či sa neboja o svoj život...
Ak si budú e-bajkeri tak pridávať na tých singloch, že ich budú "pohonom" ničiť, tak vtedy to bude mať význam začať riešiť. Myslím, že oni sú radi, že vôbec ich to vyvezie hore, ako písal Tesák. A smerom dole idú rovnako rýchlo, ako priemerný bajker, sú na míle ďaleko od zjazdárov a tých čo to vedia (smerom dole).
Dovtedy tieto diskusie budú stále len tliachanie do vetra....
23.08.2016 - 10:36:05
012
a potom by im mali zobrat vodicak kedze maju motor - a co ma motor je motorove vozidlo :D


aj Di2 a podobne vychytavky maju (servo)motory
23.08.2016 - 10:37:45
00
-cerovka nema ziadne klopky.
-dochodkyne z lesa by som urcite nevyhanal, snad si im nic skarede nepovedal.
23.08.2016 - 10:39:12
02
no ale sak ked su taki experti ako milanko a etc .. co si z toho urobia motorku..
23.08.2016 - 10:43:39
00
Vsetky tie traily by som zrusil. Aspon by bol klud. Uz kazdy by len agresivne zjazdoval v klopkach. Rozlieza sa to ako mor, tieto vselijake BK traily, Pajstun traily , Heligony a dalsie im podobne.
23.08.2016 - 10:44:48
02
Dublinboy napísal:
Booože, zase kecy k veci? Zakážme jazdiť po singloch a bude sa dať na ne iba pozerať dobre? A Ironhide bude rozdávať vstupenky na pozeranie! 5eur každý. Minimálne.

Neviem čo tu mindžujete, keby ste poriadne tie single jazdili, myslim rýchlo a agresívne, hore aj dole, tak by ste videli ako sa "vyjazdievajú" single zadnými kolesami, hlavne v klopkách dole kopcom. Nehovoriac o peších turistoch, v sobotu si to po BK Traili normálne po starej vetve rovno po singli promenádovalo asi 20 (!) dôchodkýň s paličkami !!!! Smerom dole nanešťastie... Normálne mi padla sánka a mal som sto chutí ísť im vynadať a vypi*ovať, či nevedia si prečítať značenie a či sa neboja o svoj život...
Ak si budú e-bajkeri tak pridávať na tých singloch, že ich budú "pohonom" ničiť, tak vtedy to bude mať význam začať riešiť. Myslím, že oni sú radi, že vôbec ich to vyvezie hore, ako písal Tesák. A smerom dole idú rovnako rýchlo, ako priemerný bajker, sú na míle ďaleko od zjazdárov a tých čo to vedia (smerom dole).
Dovtedy tieto diskusie budú stále len tliachanie do vetra....


Tych som uz minal viac krat. Oni sa stretnu dole na parkovisku, ploskane vo vakoch a idu sa na spacir socializovat. Ak im skusis aj slusne nieco povedat, dostanes akurat vynadane ze ohrozujes normalnych ludi...tudy cesta nevede no. Detto na krasnanskom som napominal dve babky ze by tam nemali byt, ze si maju davat pozor a tiez som dostal vynadane, ze oni v tom lese ani nemaju kam ist...

To vzajomne osocovanie bude vzdy len zhorsovat situaciu. Kym bude verejna mienka takto nastavena proti bajkom, velmi tazko sa bude nieco budovat, ci uz v lese alebo meste.
23.08.2016 - 10:57:20
01
lto napísal:
Vsetky tie traily by som zrusil. Aspon by bol klud. Uz kazdy by len agresivne zjazdoval v klopkach. Rozlieza sa to ako mor, tieto vselijake BK traily, Pajstun traily , Heligony a dalsie im podobne.


... každý nie ... ;)
23.08.2016 - 11:04:25
00
Traily sa veru rozliezajú... a dúfam, že ich bude viac, aby tí technickejší a zdatnejší "xc-čkári" si mali kde užiť. Inak aj na cerovke sú klopky, aj skoky dokonca, takže treba len vedieť hľadať tie technickejšie pasáže, nielen uháňať na čas a pozorovať okolie...
Babičky som ani neoslovil, nechcel som ich radšej zastavovať, nech to majú čo najskôr za sebou... A dúfal som, že sa pár minút po nich nerozbehne dole po traili nejaký kamikadze bajker. Tak ale lekárničku sme mali, čerstvo použitú, keby niečo.
23.08.2016 - 11:16:49
00
zelenaliska napísal:
Detto na krasnanskom som napominal dve babky ze by tam nemali byt, ze si maju davat pozor a tiez som dostal vynadane, ze oni v tom lese ani nemaju kam ist...


No zase to ze niekde je namalovane Cecko neznamena ze chodci tam maju zakaz ! Podla znacenia jedine miesto kam maju zakaz su myslim zjazdove trate na Kamziku, nic viac.
Takze ani z Cerovky ich legalne nemas preco vyhanat. Staci im povedat ze to je primarne cyklotrasa a moze ich tam niekto zramovat. A ked sa ti uhnu bez toho aby si na nich musel volat, tak sa patri aj podakovat sa im. Aj ked je to znacena cyklotrasa.
23.08.2016 - 11:28:23
09
keyboard_arrow_up