AdamVandal napísal:
Strašne ma baví to Lozorno.

Lozornom myslis tu vetvu smerom ku zltej turistickej co konci na asfaltke? Nie tu co ide smer rybniky Lozorno. Stale sa tu pletie Lozorno s Mocianou, aj Trailforks to ma rozhodene.
06.08.2018 - 14:42:56
00
mravcolev

Tu co konci na asfaltke a su na nej porobene prekazky a skoky. Uz sa to tu rozoberalo velakrat. Na Trailforks je to spravne. Mociarna je ta s padakmi v rokline, ktore je momentalne podla mojich vedomosti ponicena tazbou.
06.08.2018 - 17:07:24
00
AdamVandal napísal:
mravcolev

"Tu co konci na asfaltke a su na nej porobene prekazky a skoky. Uz sa to tu rozoberalo velakrat. Na Trailforks je to spravne. Mociarna je ta s padakmi v rokline, ktore je momentalne podla mojich vedomosti ponicena tazbou.
" Dle mých informací(od samotného autora...) se trail nad Lozornem, začínající nad vrchole "skala", jmenuje "Lozorno trail", nebo taky "Skala trail" a ten, který začíná cca o 3km dál po asfaltové cestě na vrcholu Močiarna, se logicky jmenuje "Močiarna trail". Pak je tam ještě 3tí, který má začínat, reso, odbočovat z "Močiarna trailu" a vede prý někde směrem k rybníkům- to ale nevím přesně...

p.s. trailforks není svaté! ;-)
06.08.2018 - 20:13:11
00
Dnes podvecer bolo v lese fantasticky. Konecne nebol taky vypek.
06.08.2018 - 20:17:19
00
trailforks je nieco, co si tam hocikto hocico napcha .. naposledy vraj trail Radicina .. a bola to zvaznica :) a oznaceny ako cierny :lol:
06.08.2018 - 20:26:51
00
Chcelo by to nejako zase asi pomenovat, lebo sa v tom stracam a neviem kto kade jazdi.

Na tejto mapke som nakreslil cca trafily co poznam:
1 - skala trail , kratky kusok pod skalou
2 - pokracovanie skala trailu - lozorno trail
3 - trail banske (imho najlepsie co tam je)
4 - trail mociarna , bol fajn ale ho prerabaju a skonci ako pajstuna asi .. a je tam odbocka prudko dole (dost o nicom), ta dufam nema pomenovanie
5 - otaznik .. raz sa tu debatovalo, ze to je skutocny trail mociarna a potom , ze je to lozorno trail ? Ale moze to byt tiez tak, tak ze trail mociarna je 4ka, lebo zacina na vrchole kopca mociarna a zaroven tento moze byt mociarna trail, lebo ide po svahu, ktory sa vola tiez mociarna :lol:
6 - ohek, to je nastastie zatial jednoduche

Tak ako to je ?

Ked pozeram na mapku, tak tie budovy pri Lipnikoch vyzeraju, ze budu coskoro bike trail centrum :lol: .. su obklucovane cim dalej tym viac.

Prílohy:

lozorno.PNG
lozorno.PNG 684.19 KiB thumb_up0thumb_down

06.08.2018 - 20:35:46
00
[quote="@1400387"]Chcelo by to nejako zase asi pomenovat, lebo sa v tom stracam a neviem kto kade jazdi.

Na tejto mapke som nakreslil cca trafily co poznam:
1 - skala trail , kratky kusok pod skalou
2 - pokracovanie skala trailu - lozorno trail
3 - trail banske (imho najlepsie co tam je)
4 - trail mociarna , bol fajn ale ho prerabaju a skonci ako pajstuna asi .. a je tam odbocka prudko dole (dost o nicom), ta dufam nema pomenovanie
5 - otaznik .. raz sa tu debatovalo, ze to je skutocny trail mociarna a potom , ze je to lozorno trail ? Ale moze to byt tiez tak, tak ze trail mociarna je 4ka, lebo zacina na vrchole kopca mociarna a zaroven tento moze byt mociarna trail, lebo ide po svahu, ktory sa vola tiez mociarna :lol:
6 - ohek, to je nastastie zatial jednoduche

Tak ako to je ?

Za mně všechno asi sedí, jen ten otazník č.5 zůstává otazníkem...? Kdo o tom něco ví? Díky za každé info. :-)
06.08.2018 - 20:50:15
00
Neberiem to ako vytesane do kamena, ale davalo mi to logiku. Plus som bol v tom, ze traily na TF dava ich tvorca.

3 Banske je jasne
1,2 Skala trail. Mne dava logiku, ze sa to vola cele Skala trail od tej drevenej tabule az po krizovanie zvaznic a vyjazd na asfaltke. Preco by mal byt skala trail len ten kusocek? Ale who knows?
4 Lozorno, to som si myslel, ze je ten kusok s prekazkami, co konci az dole na asfaltke
5? Močiarna. To ide smer jazero dole tie padáky v rokline, rozoberalo sa to, ze je to mega ponicene kvoli tazbe a momentalne nejazditelne. Sam som tam bol par mesiacov dozadu a trail po tej rokline ani neviem, kde pokracuje, zjavne nikde.
6 Ohek, jasny, len ti na mape chyba jeho tretia cast, na zvaznici za cervenou znackou doprava ide este kusok.

Ale ja apelujem na chlapcov z Lozorna, co to maju pod palcom, nech nam tu napisu, ako to vlastne je, lebo sa mozeme dohadovat donekonecna, aj ked na tom vlastne az tak nezalezi ?
06.08.2018 - 21:34:55
00
1,2 - Skala
3 - Banske - lenze neudrziavane (ci uz niekto odhrabal?)
4 - kym neexistovala 5.? tak to vsetci tu na fore volali Mociarna.
5.? ked vznikol tento novsi singel (momentalne zniceny pre velku tazbu), ktory zacina na tom istom mieste ako 4, logicky sme ho nazvali Lozorno, lebo ide smerom na obec Lozorno a 4rku na fore uz vsetci poznali ako Mociarna.
potom som tu zachytil debaty, ze tie nazvy su vraj naopak (pritom nikto nevolal 4tku Lozorno kym neexistovala 5ka, aspon tu)
ak 4 a 5 maju prehodene nazvy, nie je problem im nazov zmenit aj na trailforks (nazov moze zmienit hocikto. admin potvrdi a bude)
5. ohek
06.08.2018 - 22:42:50
05
podvečer na TBK

Prílohy:

res bk trail.jpg
res bk trail.jpg 394.23 KiB thumb_up12thumb_down

07.08.2018 - 09:26:50
013
Proste chlapci (mozno aj dievcata?) z Lozorna navyrabali trailov do bludu a neporiesili zakladnu vec a sice pomenovanie :D .. vidim tam este potencial na Bukovina, Spalenisko a Kopanicka trail :lol:
07.08.2018 - 09:46:56
00
este nedelu som si vsimol jeden trail aj pri modrej znacke, cca tu https://mapy.hiking.sk/?x=17.05768&y=48.30451&ref=permalink
vyzeralo to vyjazdenejsie nez len nejaky obycajny zvieraci chodnicek, treba to ist preskumat
07.08.2018 - 09:53:31
00
Novy cas: Pezinok, August 2018 - Daniele sa objavili v pezinskej mestskej časti Sahara

t4.aimg.sk
07.08.2018 - 13:42:38
04
Vysoké horúčavy na Slovensku nesužujú len ľudí, ale aj divé zvieratá. Jelene, diviaky aj medvede potrebujú piť a schladiť sa, a preto denne migrujú aj desiatky kilometrov za vodou.
Vtedy však môže dôjsť k stretnutiu s ľuďmi. Čitateľ Nového Času odfotil v Pezinku čriedu jeleňov a srncov behajúcu po ulici. Prírodovedec Miroslav Saniga upozorňuje, že nervózne zviera môže kedykoľvek zaútočiť.


Hlavne, ze sa tu podaktori vytesuju nad horucavami |(
07.08.2018 - 13:53:23
00
Strenki napísal:
1,2 - Skala
3 - Banske - lenze neudrziavane (ci uz niekto odhrabal?)
4 - kym neexistovala 5.? tak to vsetci tu na fore volali Mociarna.
5.? ked vznikol tento novsi singel (momentalne zniceny pre velku tazbu), ktory zacina na tom istom mieste ako 4, logicky sme ho nazvali Lozorno, lebo ide smerom na obec Lozorno a 4rku na fore uz vsetci poznali ako Mociarna.
potom som tu zachytil debaty, ze tie nazvy su vraj naopak (pritom nikto nevolal 4tku Lozorno kym neexistovala 5ka, aspon tu)
ak 4 a 5 maju prehodene nazvy, nie je problem im nazov zmenit aj na trailforks (nazov moze zmienit hocikto. admin potvrdi a bude)
5. ohek


Uplny suhlas, Mociarna ide na asfaltku, Lozorno ku rybnikom!... a Skalu nechajme Skalou az po asfaltku.
07.08.2018 - 15:18:37
00
keyboard_arrow_up