Ako to vyzerá so zjazdnosťou asfaltiek v Karpatoch od Železnej po Košarisko?
28.01.2011 - 10:14:14
00
veľmi interesantný a hlavne tolerantný názor..... len tak dalej

Vidím, že budem musieť písať presne, aby som bol pochopený. Myslím si, že som celkom tolerantný jedinec, vždy sa totiž snažím vžiť do kože iných. Ako príklad som preto použil tú lesnú cestu. Ty si asi nevieš predstaviť, čo presne myslím. Ja som na takej bol včera, predvčerom aj pred-predvčerom. Predstav si lesnú cestu, rozjazdenú od techniky. Čiže po okrajoch koľaje, ktoré so zamrznuté a pod snehom. Jazda v nich alebo ich blízkosti = každú chvíľu šmyk na predné koleso. Samozrejme bežkári idú stredom, lebo tam je to zjazdné. Ja im to neberiem, tiež by som tade šiel. A idem tade aj na biku. Preto to "nepomôžem si". Nemienim tlačiť. ;) A ešte dodatok: keď idem niekdy na turistiku s rodičmi, upozorňujem ich, nech nechodia v bežkárskych stopách a radšej sa brodia snehom. Pokiaľ ho nie je príliš veľa.
28.01.2011 - 10:16:31
00
no svojim sposobom je to smiesne, sak tam nie je vyhradena trat pre bezkarov proste s tym musia ratat ze nikto nebude ochotny chodit jazdit po horsom .... treba sa s tym iba zmierit dokonca aj lesna zver je nachylna chodit v stope ci od bajku alebo od beziek je to prirodzene tak preco by ludia mali chodit po 30cm snehu ked nemusia .... :hug:
28.01.2011 - 10:40:44
00
asi tak.. to ako platí kto prv príde ten prv melie? a proste keď tade po čerstvom snehu prejde bežkár tak už nikto iný nemôže? v tom prípade chcem rovnaké právo, keď tam bude bike stopa nech bežkári idú pomedzi stromy :tmi:
28.01.2011 - 10:56:51
00
;-] preto pojdem zajtra pomerne rano aby tam neboli ani nie tak bezkari .. ako skor psickari
28.01.2011 - 11:04:56
00
tusim som zatal do ziveho :lol:
28.01.2011 - 11:19:19
00
Zazil som bezkara na singlaci pod Kolibou ... dal som si namahu, a zobral som bajk na pleco a ten usek, kde jazda bajkom aj tak nemal vyznam velky (makky sneh) a rozbila by stopu uplne. Brodil som sa vyse 50m asi 30cm snehom (tusim este niekto so mnou bol) .. siel bezkar, a strasne nam nadaval, agresivni bol, tak ma vtedy nasral, ze clovek je viac nez ohladuplny a on este takto .. povedal som mu vtedy nieco pekne od pluc, no, ale tak vsade clovek najde dementov. Podla mna na turistickej znacne v lese (mimo normalnej cesty) ma prednost vzdy pesiak. Na asfaltovej cyklotrase by mal mat prednost bajk. Podla toho sa chovam, a ocakavam, ze sa budu chovat aj ini. Bohuzial .. malokto je taky :) .. agresivni dochodcovia s palickami na asfaltke na Snezienku, agresivni bezkari s palickami, zakerni kolieskovi lyziari na hradzi, sialeni korculiari tamtiez, vypatlanci v SUV, venciaci psa cez okienko auta, pricom ide po hradzi, soferi zabijaci, rallye V3Skari, psickari (predvcerom som nemohl po chodniku prejst, pretoze pes na jednej strane, majitel na druhej a cez chodnik cely snura-voditko :x), pokial sa ludia nebudu k sebe spravat nejak normalne a ohladuplne ( to plati aj pre zjazdarov, co jazdia bez hlavy pomedzi ludi), ziadne zakony ani predpisy nepomozu...lenze toho sa nedockame, bude to len horsie, takze treba zdrhat daleko do hor medzi :hug:
28.01.2011 - 11:34:12
00
takto nejak si to aj ja predstavujem
pre mna je: BEŽKÁR = "zimná odroda pešiaka" ^_^
malá poznámka NIE som zimná odroda pešiaka
28.01.2011 - 11:41:24
00
jj, presne vystihnute. Pre mna tiez plati bezkar=zimny turista, so vsetkym co to obnasa. Tiez podotykam, ze vobec nebezkujem.
28.01.2011 - 11:51:15
00
lto to pekne zhrnul, súhlasím.
Kto má rád davy ľudí nech jazdí/chodí medzi nimi, kto nie, vždy sú miesta, kde sa za celý deň nestretne ani noha, ľudská :)
Vždy je to o ohľaduplnosti, ale bohužial také niečo v tejto krajine nikdy vo veľkom nebude a žiadne zákony tomu nepomôžu, iba výmena ľudí :)

Tiež sa snažím neničiť bežkárom stopu, sneh tu nie je celý rok, tak nech majú aspoň tých pár týždňov radosť. A trepať sa s bikom do 30-40 cm snehu, ktorý je teraz vo vyšších polohách MK-tým myslím nad 600 m n.m., je asi zbytočné.
28.01.2011 - 11:53:17
00
lenže peší ti v lete nevynadá keď ho normálne obehneš a že vôbec jazdíš.. ohladuplnosť je samozrejmá vec ale musí byť obojstranná!
a keď je 40cm snehu prečo je stopa úplne v strede 2 metre širokej lesnej cesty?
28.01.2011 - 12:03:56
00
Vynadá (teda niektorí)..a niektorí aj zhodia z bajku .. bohužial. Už nám nadávali aj koníčkari ... pretože sa im splašil kôň, pretože na ňom šli povedľa cyklocesty po tráve :fubar:
28.01.2011 - 12:10:55
00
áno nájdu sa.. rovnako ako sa nájdu bikeri čo nadávajú luďom že zavadzajú.. idioti sú všade, ale s tým si nepomôžeme, ide o majoritnú časť (akýchkolvek)turistov
28.01.2011 - 12:36:52
00
Jj, vsade su dementi. Neda sa skatulkovat. Zatial asi len jedna skupina je taka, ze tam na 99% budu len dementi. A to su novodobi "polovnici".Nikto normalny hadam nema potrebu chodit strielat zivu zver pre zabavu.
28.01.2011 - 12:40:31
00
ach, zase mam cerveno pred ocami, a to o bezkaroch len citam vo vasich poslednych komentoch. stopu sa im snazim nenicit, ale aj tak sa ozyvaju :headbang:
@LL : tu si na bajkerskom fore, jasan? o bezkach sa bez bavit na bezkarske forum
29.01.2011 - 01:39:36
00
keyboard_arrow_up