lto napísal:
Ja som turista ;) po lesoch jazdim asi vyse 35 rokov / s tym pocitom aj ja som to tak mal/ , dokial neprislo do mody trailovanie, tak nebol problem. Tym nechcem pisat, ze predtym traily neboli, boli, jazdili sa, ale nebola to masovka, mediami tlacena (lebo predavat,predavat,predavat), aktivita v prirode /z mojho pohladu je to to iste, ako cez vikend je pesia teraz masovka. Pretoze viem ako to v lesoch pri BA vyzeralo pred 2,5, 10,15,20 rokmi/ Ano, traily, budovane specialne na cyklo nech su, nech sa tam chodi, nech sa tam tocia ako skrecky v klietke (som videl pri Bojniciach :lol:) , ale vseobecne lesy mohli nechat na pokoji, max. v klude si tajne vyrabat nieco, nespopularizovavat to. Potom chodia hufy trailov chtivich cykiistov autami nad vodnu nadrz Lozorno, namiesto aby sa pekne prebehli z BA Race. Bajkom to predsa nie je daleko. A (c) vobec do lesa velmi nepatri, teda na chodniky. A ono ani to by nebolo problem, lenze povacsine sa tam chodi skakat a hlavne jazdit sialenou rychlostou a pripadne strava-segmentovat.

To iste mozes napisat o cyklistoch v lesoch vseobecne, to som tym chcel povedat. Autami sa dovezu k lesu a davaju si pravidelne kolieska, patbojar, vydricky, cerovka, biely kriz, hreben mk atd. Kym cyklisti v lesoch neboli tak pesi nemali v lesoch problem. Ked prisli cyklisti tak sa na nich pozerali rovnako ako sa ty ako cyklista pozeras na trailovych jazdcov. Ziadny rozdiel v tom osobne nevidim.

lto napísal:
XC jazdec na tom isto horsie nie je,naopak, XC jazdec jazdi hlavne do kopca .. tam s tym problem nebyva, kedze sa jazdi pomalsie smerom nahor :D

Ja som to myslel tak ze trailovy jazdci maju oddelene traily od chodcov, XC jazdci nemaju oddelene singlace ale znackuju existujuce chodniky. Cize mozes ist do kopca akokolvek pomaly stale hrozi ze cim viac tam bude chodcov tym rychlejsie ich tam cyklisti omrzia. Inak XC sa nejazdi len do kopca, uz z nazvu je jasne ze sa jazdi vsade po krajine. A to nepisem o pretekoch kde uz vozia i teleskopky.
26.10.2020 - 13:26:50
00
lto napísal:
Ist smerom dole vie kazdy, staci drzat rajdy, skus si vyslapat daky strmacik ..napr. ten pod lanovkou zo Snezienky :) .. mozno zacnes chapat, preco ten co slape do kopca zastavovat nechce.

Ito držím palce na nejakom ťažšom úseku len držať rajdy a ísť dole ??? bože mna toto fórum tak baví. Každý deň sa pobavím na niečom inom... normálne mi občas až slová dochádzajú. A rozum ostáva stáť. Ale nevadí. Hlavne bajkujte kde chcete ako chcete hlavne bezpečne a s radosťou a nepicujte po sebe zbytočne. Scarinko už je folklór tohto fóra to už ani nejde ale od zvyšku trosku viacej rozumu prejaviť by nebolo od veci
26.10.2020 - 13:38:08
14
lto napísal:
Ist smerom dole vie kazdy, staci drzat rajdy, skus si vyslapat daky strmacik ..

Starnes starnes este raz starnes:) Tento výrok ti dúfam raz niekde v teréne pripomeniem:)
Vediet jazdit dole je rovnako náročné ako prejst 4k vyškových za den, môžno ešte náročnejšie ak nevieš prekonat psychiku.
preco to nerobis ako Lukáš a nevypadnes cez weekend mimo Ba nič ta nedrzi, ok teraz sa neda ale inokedy...
Nočné jazdenie má tiež svoje čaro ak by bolo velmi zle. Nehladaj dôvody ale spôsoby.
26.10.2020 - 15:28:33
00
lto napísal:
Nie, to sa pleties .. znovu to zopakujem. Ked letis dole rychlostou 36km/h .. za sekundu prejdes 10m. Ten, co ide hore a vlecie sa rychlostou 3.6km/h (lebo kopec) .. prejde za 1sekundu 1m. Obvykle na lesnych cestach neni moc daleko vidno a aj keby, mas nejaku reakcnu dobu. Spocitaj si sam, ze ak ten, co ide hore , nez zareaguje a odsunie sa o 1.5m, co je povedzme bezpecna vzdialenost a ma extreme dobre reflexy, tak ty preletis 20m. Co je castokrat za hranicou viditelnosti v lese.
V prvom rade, musis brzdit, lebo ten oproti nema sancu. A ked uz brzdis, nejdes rychlo a da sa riesit, kto kade pojde. Obvykle tomu, co ide hore sa ide tazsie, potrebuje udrzat stopu, ale niekedy je vhodnejsie pustit toho dole, ked ma tazsi teren a nemoze uplne spomalit.
Radost z bajkovania nie je o tom, ci ta niekto pozdravi, alebo nie. To si mylis s niecim inym :)


Podla toho vykladu by sa mali vsetci horesliapajuci drzat pri kraji, aby nezavadzali tomu co leti zhora.
To povazujem za tazky fail a bezohladnost. Hlavne ked to je obojsmerny trail alebo chodnik. Kazdy by mal ist tak rychlo, aby zvladol uhybny manever. V motoristickom slovniku, prisposobit rychlost jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky atd...
26.10.2020 - 15:39:09
03
Z toho vykladu v prvom lto-vom odstavci naopak vychadza prave to ze prednost ma slapajuci zdola. Skus si to precitat este raz. V tom druhom chce podla mna len povedat ze zavisi od situacie, ak nie je zjazdujuci schopny zastavit, tak ako slapajuci si nebudem so sirokymi ramenami vynucovat pravo na prednost.
26.10.2020 - 15:58:59
04
Jaj tak to berem spet. Ja som to pochopil tak, ze musim uskakovat tomu co leti dole kopcom, lebo le po mne :)
V prvom rade ohladuplnost, a suhlasim s tym ze zalezi od situacie.
26.10.2020 - 16:11:30
03
Navrhujem uzakonit max sirku rajdov na 350mm a moze sa trajlovat v lubovolnej rychlosti hore/dole kazdy po pravej strane :lol:
26.10.2020 - 18:24:37
02
double napísal:
Starnes starnes este raz starnes:) Tento výrok ti dúfam raz niekde v teréne pripomeniem:)
Vediet jazdit dole je rovnako náročné ako prejst 4k vyškových za den, môžno ešte náročnejšie ak nevieš prekonat psychiku.
preco to nerobis ako Lukáš a nevypadnes cez weekend mimo Ba nič ta nedrzi, ok teraz sa neda ale inokedy...
Nočné jazdenie má tiež svoje čaro ak by bolo velmi zle. Nehladaj dôvody ale spôsoby.

Aaaano ... presne na teba som myslel a vedel som, ze neodolas, ozvat sa :D
Myslim si, ze vsetko to, co zozjazdujes ty, zidem bajkom aj ja. Urcite pomalsie, to sa nebudem hadat, ale zidem. Ale som si isty, ze to, co vyslapem ja, ty nevyslapes ;) Tolko k narocnosti :) .. o narocnosti zjazdov viem samozrejme dost, ked bolia stehna a musim kazdych 100m stat. Alebo ruky. Hlavne den po Gerlachu :D. Ale stale to nemeni na tom, co som napisal, nic. Ano, psychika je vela, lenze musis si uvedomit jednu vec .. hore kopcom sa o strom rozbit nemozes :D a ziadna psychika ti nepomoze, ak to v nohach nemas. Aj opacne .. mozes mat odvahu kolko chces, ak zle skocis, skoncis ako korona statistika /lebo dnes tak koncia vsetci :lol:/.
Ci ma drzi nieco alebo nie, o tom ty nemozes vediet nic. Mam tiez aj nejake povinnosti ;) Kazdopadne, si musis uvedomit, ze oproti Lukasovi mam handicap 1hodinu autom po dialnici.Na trase BA-TT, ak ti to nieco vravi :D Aby som sa dostal niekam, kde to ma zmysel... A snad uznas, aby som cestoval kazdu chvilu 2-3h tam a spat .. pripadne furt prespaval vonku .. da sa to, ale nie stale. AJ bajky treba obcas servisovat :lol: .. a do kopcov si poslapat dokazem aj tu a celkom dost. Ale neboj sa nic, BA uz mam plne zuby a co chvila ma tu uz mozno nebude drzat nic. Kupim si policko zeme pri Striebornici a budem tam sadit zemiaky :lol:

ps: a este si mozme dat trial v noseni bajkov :lol:
26.10.2020 - 18:49:07
03
Hosť napísal:
Z toho vykladu v prvom lto-vom odstavci naopak vychadza prave to ze prednost ma slapajuci zdola. Skus si to precitat este raz. V tom druhom chce podla mna len povedat ze zavisi od situacie, ak nie je zjazdujuci schopny zastavit, tak ako slapajuci si nebudem so sirokymi ramenami vynucovat pravo na prednost.

Ano, tak som to myslel .. hlavne podla pravidla "dobrych ludi sa vsade vela zmesti". Alebo podla pravidla "nebudem robit druhemu, co nechcem aby robil on mne". A potom este .. odpustim prehresok voci mne, lebo neviem, kedy spacham podobne ja jemu.Alebo .. zaujem toho druheho dam pred moj vlastny. Toto sa da aplikovat vsade, nielen pri bajku. Jasne, niekedy je to tazke, niekedy to clovek nedokaze, niekedy to neurobi .. ale pokial v konecnom dosledku sa ti ludia vedia omluvit, zasmiat, pomoct si a pracovat na tom, aby sa v tomto zlepsili /nie v kondicne, ani zjazdovani/ .. a nevytahovat na seba revolver, alebo pravnika pri kazdej prilezitosti, tak to bude len a len dobre. Nebude totiz potrebne mat na to ziadne zakony. Staci ten jeden jediny. Urcite ho vacsina pozna :)
26.10.2020 - 18:58:02
03
matvej11 napísal:
Navrhujem uzakonit max sirku rajdov na 350mm a moze sa trajlovat v lubovolnej rychlosti hore/dole kazdy po pravej strane :lol:

520mm, max. pneumatika 2.1", max. sirka rafku 19mm a teleskopka zakazana. Pozrel by som sa to potom, ako bude jazdit 90% ludi :lol:
26.10.2020 - 18:59:36
02
jurajm26 napísal:
Ito držím palce na nejakom ťažšom úseku len držať rajdy a ísť dole ??? bože mna toto fórum tak baví. Každý deň sa pobavím na niečom inom... normálne mi občas až slová dochádzajú. A rozum ostáva stáť. Ale nevadí. Hlavne bajkujte kde chcete ako chcete hlavne bezpečne a s radosťou a nepicujte po sebe zbytočne. Scarinko už je folklór tohto fóra to už ani nejde ale od zvyšku trosku viacej rozumu prejaviť by nebolo od veci

Super, vedel som, ze moje slova nezostanu bez odozvy :D .. ale inak schvalne .. skus mi napisat, kde v okoli BA treba aj nieco ine, ako drzat rajdy a smer :) ... nech sa pobavim aj ja. Skoky samozrejme neriesime, to je ina kategoria, o ktorej som nepisal. Tazke korenove /skalnate pasaze viem spocitat na prstoch jedne ruky. Ak sa bavime o chodnikoch, nie volnom terene, kde ale tiez skoro vsetko ide zist s vhodnym bajkom. Lebo pokial ja viem, tak 95% ciest a chodnikov v okoli BA je zjazdnych na graveli /aka terenne ziletka/. Misopetrovic by ti o tom vedel co-to napisat :) /jazdi Rohatku ne cestaku :)/
26.10.2020 - 19:07:34
01
Hosť napísal:
To iste mozes napisat o cyklistoch v lesoch vseobecne, to som tym chcel povedat. Autami sa dovezu k lesu a davaju si pravidelne kolieska, patbojar, vydricky, cerovka, biely kriz, hreben mk atd. Kym cyklisti v lesoch neboli tak pesi nemali v lesoch problem. Ked prisli cyklisti tak sa na nich pozerali rovnako ako sa ty ako cyklista pozeras na trailovych jazdcov. Ziadny rozdiel v tom osobne nevidim.

cyklistika v lesoch je tu viac ako 100 rokov .. neviim v tom nejaky problem . On ten problem neni v cyklistike, rovnako ako neni problem na chodnikoch, ci ides bajkom, kolobezkou, korculiami, lyzami, vozikom, 4x4 bajkom, a neviem cim vsetkym (su moderne teraz take tie taniere na elektrinu) .. problem je rychlost. Ak sa rozsiri behanie na chudoloch s odpruzenim, bude problem aj to.

Hosť napísal:
Ja som to myslel tak ze trailovy jazdci maju oddelene traily od chodcov, XC jazdci nemaju oddelene singlace ale znackuju existujuce chodniky. Cize mozes ist do kopca akokolvek pomaly stale hrozi ze cim viac tam bude chodcov tym rychlejsie ich tam cyklisti omrzia. Inak XC sa nejazdi len do kopca, uz z nazvu je jasne ze sa jazdi vsade po krajine. A to nepisem o pretekoch kde uz vozia i teleskopky.

Jaj tak, oddelene. Ok .. chapem. Hej, ono kociky na singloch je problem aj do kopca :lol: ... a niekedy sa da rutit horekopcom tak, ze si pesiaci myslia, ze mas ebike .. uz som mal taku skusenost, ale to bolo v inom kontexte :lol:
Viem, ze sa XC nejazdi len do kopca, viem ako sa jazdi dnes .. ale stale plati a bude platit, ze pokial do kopca nedokazes dupat, nepomoze ti nic. TI najlepsi DH su hore kopcom namakani fest. Polc napr,. vyslapal na Javorinu za Pezinskou Babou, co sa mne nepodarilo este (zastavil ma jeden schod), teraz ma napadlo, ze tam asi pojdem :lol: Inak XC sice znamena cross-country, ale jazda krajinou je dnes oznacovana ako BC .. back country. Neviem preco, ale je to tak. A to je moj bike style :) .. jazdim po krajine ako sa mi chce a viem. Nakoniec ale plati, co napisalal velakrat JoKo .. cyklistika je len jedna :) Ale pokial z teba netecie krv, tak si nebajkoval :D .. pretoze to je zaklad cyklistiky. Masochizmus :lol: :D :angel:


Naposledy upravil lto dňa 26.10.2020 - 19:27:36, celkovo upravené 1 krát.

26.10.2020 - 19:25:37
01
lto napísal:
Super, vedel som, ze moje slova nezostanu bez odozvy :D .. ale inak schvalne .. skus mi napisat, kde v okoli BA treba aj nieco ine, ako drzat rajdy a smer :) ... nech sa pobavim aj ja. Skoky samozrejme neriesime, to je ina kategoria, o ktorej som nepisal. Tazke korenove /skalnate pasaze viem spocitat na prstoch jedne ruky. Ak sa bavime o chodnikoch, nie volnom terene, kde ale tiez skoro vsetko ide zist s vhodnym bajkom. Lebo pokial ja viem, tak 95% ciest a chodnikov v okoli BA je zjazdnych na graveli /aka terenne ziletka/. Misopetrovic by ti o tom vedel co-to napisat :) /jazdi Rohatku ne cestaku :)/


Nehovorím len o Ba téma je Malé Karpaty a tých miest je pomerne dosť. Samozrejme skoky rockgardeny. Ako jeden príklad v Ba na Baniku tesne pred koncom je taký fajný kameň ktorý by som si pozrel ako ho ideš dole. Niekoľko jazdíme u nás ale sme pomerne radi že tam chodí malo ľudí takže ich nejdem menovať. Ale podstata je tá že nech si chodí každý ako chce. Jedno príslovie hovorí rajdy dokáže držať každý blbec ale jazdiť nie.
Celkovo neviem kde sa berie v tebe presvedčenie že rafiki 19mm gumy 2.1” žiadna teleskopka. Netuším aký máš problém s ľudmi čo jazdia niečo iné. Ale ak by bola odpoved lebo sú to blbci čo jazdia tak ako sa tebe nepáči. Fajn. Ale takých blbcov nájdeš aj medzi XC cestakmi DH enduro kdekoľvek. Každý nech si jazdí ako vie a chce ale stále mi nejdú do hlavy útoky jednej skupiny na druhú. Aj keď tu na fóre skôr vidím útoky neviem ako vás nazvať, XC cykloturisticko neviem aká kategória na všetko čo sa im nehodí.
26.10.2020 - 19:26:44
01
uplne zbytocne flejmy zase... endurista ma u riti ze to co on tlaci do kopca, nejaky XC chrt vyslape v sedle, a XCckar ma u riti ze to co on prenasa dole kopcom, nejaky endurista gapne... neviem naco sa tu vkuse snazia jedni hrat na lepsich ako su druhi - vkuse nejake umelo vytvorene konflikty, ako naposledy kvoli nejakej posratej klopenke... ludom z toho kovidu fakt zaiebava
26.10.2020 - 19:51:49
26
To fakt sa da Rohatka na cestaku zist? To sa mi velmi verit nechce,ze by to niekto plynulo dal...hlavne ten nastup do druhej casti by som si rad pozrel...
26.10.2020 - 20:02:03
01
keyboard_arrow_up