Laco Findl napísal:
romanx:
Ja som tiez rozhodnuty to riesit dalej... len pockajme, s cim pridu po uprave. Ak to nebude tak, ako by to malo byt, mozeme spolocne oslovit najprv primatora BA, nech zjedna napravu, ale mimo Mrvu.
Ked to nespravi primator, pod ktoreho to vlastne patri, obratime sa priamo na Budaja, ako ministra, ktory garantoval volny pohyb cyklistov a pesich v celom uzemi... A potom je tu este problem aj s organizovanim podujati, kde by aj cyklisticke maratony mali problem... Takze to treba upravit textovo vsetko, a nie prilohami, obrazkami, ktore i tak nemaju vypovednu hodnotu, bezny clovek sa v nich nevie orientovat, nevie, kde moze a kde nie...


Z môjho pohľadu by nebolo od veci sa pri tých pripomienkach spojiť aj s bežcami. Tých sa to tiež dotýka, hlavne čo sa týka pretekov. Minimálne Baba - Kamzík a Štefánik trail majú trať vedúcu cez rezerváciu. Tiež by to bolo také "pekné gesto," že bajkeri a bežci nestoja proti sebe, ale naopak na jednej strane. Nepozná sa niekto z vás s nejakým "bežeckým Lacom Findlom?" Prípadne aj Laco Findl samotný, ty by si tiež mohol mať nejaké kontakty z minulosti, či?
04.02.2022 - 09:58:52
03
Tomas11
riesim to s orientacnymi bezcami, ktori su tymto uplne odstaveni... Klasicki bezci su zatial asi v klude... lebo este nevedia, ako sa to upravi. Preto som navrhoval pockat, aby sme mali nieco v rukach... Dalej to budeme riesit najma s orientacnymi bezcami....ale ak sa pridaju aj organizatori velkych bezeckych podujati, bude to len fajn...
04.02.2022 - 10:37:00
19
Napisal som aj panovi Vallovi, uvidime, ci odpovie
04.02.2022 - 10:56:13
03
Super, takto sa maju veci riesit. Ja si myslim, ze sa aj vyriesia k spokojnosti vsetkych a aj par mrzutov pochopi, ze nadavanim a naschvalmi sa nikam nedostanu.
04.02.2022 - 12:12:16
02
Tak tu je odpoved,
Takze treba cakat, co tam zakreslili :-(, a ci sa to schvali.

"Dobrý deň, celý proces vyhlásenie PR Vydrica má na zodpovednosti Ministerstvo ŽP. Mesto Bratislava súhlasilo s vyhlásením pod podmienkou zachovania voľného pohybu osôb vrátane cyklistov. Mestské lesy aktívne 2 roky pripomienkovali materiály ohľadom vyhlásenia, okrem iného aj tento bod s cyklistami. Dokonca vyznačovali mapky s neznačenými trasami, ktoré sa využívajú na cyklistiku.
Okresný úrad ŽP uverejnil 1.2. vyhlášku o voľnom pohybe, kde však nebola cyklistika správne zadefinovaná podľa našich požiadaviek a potrieb.
MLBA preto okamžite oslovili Ministerstvo ŽP a OU so žiadosťou o nápravu, zaslali aj mapku s požadovanými trasami pre cyklistov. Mapka bola spracovaná Štátnou ochranou prírody do požadovanej formy a aktuálne sa čaká na aktualizáciu vyhlášky – je to prisľúbené a konať musí OU ŽP a Ministerstvo ŽP.
Mesto a MLBA spravili možné maximum.
Mrzí ma, že to takto vypálilo, zámer bol iný"
04.02.2022 - 12:12:28
09
Rovnaky alibizmus. Riesia mapky a nie text. Pricom by stacil spravne formulovany text a nebolo by treba mapky. Tak ako je to u turistov, lyziarov, jazdcov na konoch...
04.02.2022 - 12:17:02
03
Vyzera to tak, pri prvej otazke som spomenul aj STNku, toto bola odpoved. Kazdopadne odpisal som, teda ze dakujem za odpoved, ale dufam, ze sa zakreslenim nemyslia 3 zvaznice o ktorych hovori pan Mrva. Nuz viacej z mojej strany urobit neviem.
04.02.2022 - 12:22:23
02
ja čítam, že mesto ani lesy nebudú robiť nič, len poslali bububu ministerstvu a čakajú čo urobí ministerstvo
04.02.2022 - 12:24:44
00
tomasspura napísal:
Mrzí ma, že to takto vypálilo, zámer bol iný"


Viktor Černomyrdin po ruskej menovej reforme v 1993: "Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy."
04.02.2022 - 12:40:34
03
lapaloma napísal:
ja čítam, že mesto ani lesy nebudú robiť nič, len poslali bububu ministerstvu a čakajú čo urobí ministerstvo


A co maju robit momentalne, ked to je kompetencia statu a nie samospravy?
04.02.2022 - 13:16:27
03
nuž napr. - Ak majú záujem na riešení formulácie a ľudia na ministerstve sú neschopní tak im pomôžeme s formuláciou. Čo je zase niečo s čím sa určite rád pochválim pri takejto komunikácii s "voličom" a odpoveď tomasspurovi by vyznela trochu inak.

Ale toto je len môj názor a spôsob akým pracujem v zamestnaní
04.02.2022 - 13:22:03
04
A ako si vydedukoval ze ludia na ministerstve su neschopni? Dost naivna predstava nadiktovat "zvonku" formulaciu vyhlasky organu verejnej moci... :)
04.02.2022 - 13:38:48
01
MageZ napísal:
A co maju robit momentalne, ked to je kompetencia statu a nie samospravy?

Sú to mestské lesy, takže predstavu o správe a používaní má kompetenciu vyriešiť mesto bez štátu. Táto "päťka" presúva kompetencie inde.
Mimochodom hlavný predmet činnosti ML je:
"Prioritne vytváranie podmienok pre krátkodobú rekreáciu, pobyt v prírode a šport v lesnom prostredí, pri súčasnom plnení podmienok ochrany prírody a krajiny, zabezpečovaní biologickej rovnováhy a ekologickej stability dotknutého územia a zachovaní jeho krajinného rázu"
http://www.ba-lesy.sk/assets/File.ashx?id_org=451035&id_dokumenty=4383
04.02.2022 - 13:43:47
00
A co sa na tom zaradeni do 5/4ky s povolenim volneho pohybu meni? Ved je to presne v sulade s tym znenim. :)
04.02.2022 - 13:47:32
00
Pre chodcov a kone nic :-)
04.02.2022 - 13:49:07
02
keyboard_arrow_up