Caute, neviete ze ako byva otvorena krcma na kacine? Ci aj cez tyzden, alebo hociako.

Dik.


Tento rok som ju otvorenu este nevidel.
Ale mozem urobit mensiu recenziu obcerstvovaciek okolo BA:
BK Vcelin: oficialne otvorene Pi,So,Ne, ale bezne aj cez tyzden, pivo 1,20, kofola 1,0
Kamzik nad lukou: Otvorene denne do 20:00 Pivo 10 1,0, Kofola 0,90.
Zelezna studnicka: drahe a vela os (hmyzu) +smrdia kozy.
Zapadly kut na Kosarisku: Pi od 18:00, So, Ne. Ceny nizke + chmelove malinovky.
Baba vzadu: otvorene podla potreby, kedze tam byvaju, ceny O.K. presne neviem.

BTW: vratil som sa z Tatier, Oficialne trasy Ticha, Koprova dolina = slaby odvar MK!
+vsade lykozrut -zver, ta je az hore, ale to je do ineho fora.
Dnes nam pri "vystupe" na Kamzik po traverze od Troch Dubov bezali pred bicyklami 4 srny, dve velke, dve male, cela rodinka. Jedno dieta bolo vlavo a zvysok vpravo, tak cakali kym prejdeme, aby sa dali do kopy.
06.09.2011 - 21:11:01
00
nazdar bikeri, dnes som chcel ist sam na night ride na Cerovku, ale posral som sa :) asi v polovici stupania od rotundy ma napadla iracionalna myslienka na tu pumu, ze ci nemigrovala do nasho okolia. Ja, co som minulu jesen, zimu a tohtorocnu jar najazdil skoro 1800 km uplne sam za tmy len za pomoci aurory a fenixa, som to v momente zbabelo otocil a aspon som po asfaltke dosiel k cervenemu krizu. Myslim ze pokym tu bestiu nechytia, tak som so solo night jazdami skoncil (minimalne si vsak idem objednat este jednu auroru na helmu :rock: )

@pan Findl - neviete kto by mal na starosti odchyt tej pumy? mozno by sa dala urobit nejaka dobrovolnicka rojnica....? pretoze som niekde cital, ze ta puma by sa teoreticky mala zdrziavat v okoli prvotneho vyskytu. Dalej si myslim, ze ta puma by v lese prezila zimu a skor ci neskor by napadla cloveka.

@wukie - zelam ti pevne nervy pri tvojich uzasnych nocnych jazdach :D

inak pre mna z toho vyplyva dalsia smutna skutocnost, ze akonahle sa v MK objavi prvy medved, tak som celkom urcite skoncil s nightrides a asi aj s vacsinou solo dennych jazd :(
06.09.2011 - 21:36:08
00
iron.hide: s paranoiou to netreba prehanat. Puma je podla mna medialny produkt Markizy a mozeme byt len radi, ze "TU" k nej neprisiel aj Jano Tribula!
06.09.2011 - 21:43:40
00
ze akonahle sa v MK objavi prvy medved, tak som celkom urcite skoncil s nightrides a asi aj s vacsinou solo dennych jazd :(



co ked budete dvaja ? traja ? styria ? ... x ? Budes dufat, ze medved zozerie ostatnych a na Teba uz nebude mat chut ? :) Absolutne nic tym nevyriesis, akurat budete vacsia porcia :)
06.09.2011 - 21:57:52
00
iron.hide:
Odchyt zvierat maju na starosti na Slovesnku polovnicke zdruzenia... Ale tie radsej poluju na cyklistov, na nich si trufaju, na pumu asi nie....:)
Inak posledne info o pume mam take, ze ju videli niekde pri Senici. Takze z Karpat uz odisla. Ale kedze ona sa vie velmi rychlo premiestnit, zajtra moze byt napr. i na Skalnatej...:)
Osobne by som z toho zatial nerobil rozruch, este stale nie je potvrdene, ze ide naozaj o pumu... Nikdo ju okrem Markizy nevidel...
06.09.2011 - 22:08:15
00
co je vacsia pravdepodobnost: ze stretnes pumu? alebo ze ta sunda nejaky sofer auta? pripadne v noci v lese odstreli nejaky polovnik. Minule som stretla nad Jurom v lese podvecer polovnika, ktory si prave nabijal flintu. Dost blby pocit
06.09.2011 - 22:16:06
00
Hehe si si fakt istá, že si ju nabíjal? Nemohol si napr.: vyberať "Záver" pušky ak mal gulovú zbraň? Pri nosení nesmie byť zasunutý v puške. ;)
06.09.2011 - 22:35:01
00
A ja som dnes stretol 2 kravy: Ficime z BK na Potocnu do Race a zrazu oproti v strede cesty rychle auto. Takmer som ho suchol. Zideme na parkovisko a ked si gratulujeme k prezitiu, auto ide spat a zastane. Pridem k nemu a vnutri dve mlade blondiny. Pytam sa: Slecna, vy mate na tuto cestu povolenie, lebo tam je zakaz vjazdu? (Nie zeby ti s povolenim jazdili pomalsie.) Ze nie, ze oni len nieco hladaju, ze pardon.
Tak som si tak predstavil, ako stoji nad mojou mrtvolou a hovori ten pardon. Zlata puma! BTW: vraj bola o 16:00 v Senici na sidlisku Sotina a mieri si to do obce Rovensko, cize smer CZ. Ak nezabludi, coskoro mame po probleme.
06.09.2011 - 22:41:44
00
nj mate pravdu, ale ked si pomyslim, ze puma utoci skokom v priebehu jedneho okamihu, cize by som v tej dme nezbadal ani tie jej obrovske zlte oci, len by zrazu na mna nieco tazke padlo... Z takej stresujucej jazdy by som nemal pozitok, preto som to vzdal a siel na asfalt.
S tymi medvedmi som to myslel tak, ze hned ako tu potvrdia vyskyt, tak zmenim svoj rezim akoby som bajkoval v inych pohoriach, kde su medvede. t.j. nejazdit sam, byt hlucny (rolnicky atd..) a hlavne nie v noci a vecer.
No a s tou Senicou si ma absolutne nepotesil, to by znamenalo, ze moze byt hocikde a ma obrovsky revir.
06.09.2011 - 23:03:17
00
Medvede sem urcite nepridu, toho sa tiez neboj. Oni potrebuju pokoj, ktory tu vobec nie je. Pozeral som v sobotu z hrebena Kamenistu dolinu a v nedelu som bol v jej usti na biku. To je cisto medvedia oblast, su tam vsade tabule. Ta dolina je tmava ako noc uz o tretej. Nikto tadial nechodi, tam sa citia bezpecne. V MK by mali taky stres, ze by sa ani nenazrali, nieto este plodit medviedata. A tiez tu nemame cucoriedky/maliny, ale traktory a SUV. V MK medvede urcite nehrozia.
06.09.2011 - 23:15:52
00
Chodili by sa nažrať do dediny ako bežne v tatrách.Posledný medveď bol v mk ulovený niekedy v 18 stor. niektorým Pálfym tuším.
Sem sa nemá ako dostať a lto ti vysvetlí prečo to má ťažké.
Inak na takého by som si v mk nabil aj ja svoj hrdzavý kvér.
06.09.2011 - 23:27:38
00
tiez si myslim ze by v karpatoch medved neprezil. jedine ze by bol na diete. tak akurat zalude by mohol zrat. :lol:
06.09.2011 - 23:28:42
00
Rozmyslame v sobotu s jurajkom1975 spachat nejaky 100-120+ vyjazd z BA niekde smerom na Bukovu a spat. Kto by sa chcel pridat je vitany. Upozornujem ale, ze tempo nebude uplne slimacie a "nezastavujeme, mame spozdeni". Ak by sa pridal Andrej, Vlado, tak by bolo fajn. Co vy na to?

PS: nejdem na "chrtakovi" ale hupacke
08.09.2011 - 20:34:25
00
Kedy bude odchod? Asi budem potrebovať vyvetrať hlavu...
08.09.2011 - 20:58:48
00
rozmyslam tak o 9.00-9.30 spod Cerveneho mosta alebo z Koliby. To by sa este zajtra utriaslo.
08.09.2011 - 21:07:52
00
keyboard_arrow_up