na tomto fore som este nevidel ze by sem od tial niekto hodil fotky.


http://www.facebook.com/media/set/?set=a.194254340616117.41176.100000946561030&type=3&l=03b4ee5677 :)

Presiel som to vtedy ... okrem poslednych 2 brodov, 20cm je v pohode, 30cm sa tiez da, ale tusim tam bolo pol metra tak som brodil. Je tam super, orliaka som ale nevidel, nedostal som sa az na ostrov, resp. len na zaciatok. Neskoro som vyrazal a aj tak som 2 hodiny potom siel po tme.

wukie: ahoj .. dlho som Ta nevidel :( .. mas presne pravdu, stale sa da nieco zaujimave najst v MK.

Naposledy dnes som objavil lesostep v Lamaci nad Tescom, hehe :)))), ako je ta nedokoncena nemocnica, ci coa hore nejaky objekt, neviem co to je. No, ostatne nikdy som nemal dovod tam ist. Az na bajkovom dochodku :))
22.02.2012 - 23:24:08
00
noo ja tam toto leto nejake foto spravim a podelim sa tu o ne. ale chcelo by to foto na tvojej urovni alebo vukieho :) co ja nedosiahnem. takze vukie je to vyzva aj pre teba ak si tam este nebol urcite taku vypravu do tohoto prostredia neolutujes ;) rad by som si pozrel pekne zabery z tejto lokality.
23.02.2012 - 08:48:49
00
vukie som rád, ze ta tu "vidím". Tesím sa na tvoje objavné trasy. Na viacero miest sme sa s frajerkou vybrali vdaka tvojim príspevkom.
23.02.2012 - 09:57:54
00
matvej11: co by si nedosiahol, nevyhovaraj sa :)
23.02.2012 - 10:41:44
00
letuareg: Cez PM (SS) vybavené.
rasto: vďaka. kvalita je relatívny pojem, ale menej ich bude určite, sľubujem.
r0sty:Času už síce nie je toľko ako minulú jar, ale budem sa snažiť.
matvej11:ale nechcem byť preceňovaný. Ak nie ja, tak určite niekto iný by sa s niečim podelil.
Igypop: som rád, že príspevky pomohli.

je to pravda tak ako ty mapuješ malé karpaty v našom okolí to dobrovolne nerobí nikto...škoda tých zmazaných fotiek,ale nemyslím si,že karpaty sú malé.Ja k jazdeniu nepotrebujem alpy.
S poslednou časťou na 100% súhlasím. Keby som sa narodil a žil povedzme v BB alebo KE, tak sa budem snažiť dopodrobna spoznať, čo je tam. Žijem a pochádzam z BA, takže iné ľahko dostupné kopce tu nie sú. K fotkám: aj tak sa to tu stratilo, takže to nebola až taká škoda. Iniciatívne som ich vymazal len do polovice augusta, viac sa mi nechcelo...
wukie: ahoj .. dlho som Ta nevidel :( .. mas presne pravdu, stale sa da nieco zaujimave najst v MK.

Naposledy dnes som objavil lesostep v Lamaci nad Tescom, hehe :)))), ako je ta nedokoncena nemocnica, ci coa hore nejaky objekt, neviem co to je. No, ostatne nikdy som nemal dovod tam ist. Az na bajkovom dochodku :))
vďaka lto. Nad Rázsochami-tesco lamač ide jeden fajn chodník, kedysi som ho využíval. Na ňom bolo zaujímavé, že tesco bolo podomnou a vedľa v lese sa pásli srnky. Zaujímavá kombinácia. Vyústenie na betónovej ceste zo Železnej. Nad tým tescom v lese je jeden bunker a dole pod ním studnička. Bezdomovcami plne využívané...
Neviem presne čo myslíš lesostepou, to nad Lamačom, kde ide asfaltka a ďalej sa ide k nedokončenej vodárni? http://mapy.hiking.sk/?x=17.05895&y=48.18886
Fotka 4 a 5 post513567.html#p513567
ale chcelo by to foto na tvojej urovni alebo vukieho :) co ja nedosiahnem. takze vukie je to vyzva aj pre teba ak si tam este nebol urcite taku vypravu do tohoto prostredia neolutujes
snaž sa nemať rozmazané fotky, nezvyšuj na kompakte zbytočne ISO, ak sa dá nefoť do slnka a hlavne si premysli, čo chceš svojou fotkou pri zverejnení druhým ukázať. Ináč to bude to, čomu sa povie výcvak. Farebnosť, svetlá, tiene,... sa dajú dohnať vo fotoeditore.
Objektívne poviem, že na bežné zábery je úplne jedno čím ich odfotíš. Zrkadlovka sa nerovná automaticky super fotky, na začiatku skôr naopak.
Na hrádzi pod Petržalkou som nebol od takého 2005 roku, takže je tam čo na pozeranie.
23.02.2012 - 11:43:18
00
nadherna priroda je v ramenach stareho koryta dunaja pri obci bodiky. to je iny svet. na tomto fore som este nevidel ze by sem od tial niekto hodil fotky.

Len zle pozeras...

post477262.html#p477262
23.02.2012 - 11:49:38
00
vtedy som tu nebol bol som na PN :D
aaaaano to je ono :inlove:
23.02.2012 - 12:08:45
00
Ak to niekoho zaujíma a nevie o tom, na Sihoti sú diviaky. Stretli sme stádo v počte 9 ks. Hoci som už dávnejšie videl nejaké stopy a aj zem tam bola rozrytá, nechcel som tomu veriť. Ale... :-)
23.02.2012 - 20:01:15
00
a? sak tam maju vsetko co potrebuju a ked treba zabehnu hore na kobylu :)
23.02.2012 - 20:40:58
00
Dosť ma to prekvapilo, že sa zdržujú v takej malej lokalite. Ešte k tomu od Kobyly odčlenenej ramenom Dunaja so zopár brodmi (v nevhodných miestach) a hlavným ťahom na Devín. A 1/3 ostrova zaberá vodáreň.
23.02.2012 - 20:45:52
00
Vukie,
vitaj spať,. tvoje prispevky veľmi rád čítam a stale sa tešim na niečo nové čo postneš a ešte mi prezrad či nosíš na nočné výjazdy trojnožku, lebo to tak vyzerá že hej, ešte ako sa ti darí zaostriť v tej tme?, lebo mne ten AF v noci nejak dobre nefachá.
23.02.2012 - 20:46:03
00
http://www.youtube.com/watch?v=1S0ZYM0mjh0 http://www.youtube.com/watch?v=ETIs9Z0XT6w pozri ked su v berline :) tak na sihoti je proti tomu super
23.02.2012 - 20:48:27
00
wukie: ano, to je ono .. a potom smerom na tu nemocnicu doprava dole (na mape).
tmax: asi tam dosli z Kobyly, ked sustavne je malo vody v Dunaji
23.02.2012 - 21:45:59
00
Ad wukie: to že si sa odhlásil,zmazal prispevky je zvláštne,vzhľadom na to,že si sa opäť prihlásil a pokracujes,
Škoda toho,že si sa vtedy unahlil :?:
24.02.2012 - 00:51:26
00
a ešte mi prezrad či nosíš na nočné výjazdy trojnožku, lebo to tak vyzerá že hej, ešte ako sa ti darí zaostriť v tej tme?, lebo mne ten AF v noci nejak dobre nefachá.
Statív len na dlhé časy. Zaostriť v tme? AF sa môže chytiť na svetlá pouličných lámp a nasvietené objekty alebo na to čo si nasvietiš lampou ty. Ale len tak na tmu, to sa nedá. Vtedy sa manuálne zaostrí približne na to čo chceš. Ak je to niečo ďaleko tak stačí dať na nekonečno. To sa týka zrkadlovky. Na kompakte som manuálne ostrenie nikdy nevyužil.

Sihoť je polovnícky revír, je otázne na čo sa tam poľuje. Bobre to asi nebudú...
Ak sa tam niekto vyskytne, nech si všimne stopy v blate, množstvo chodníkov a odkiaľ kam smerujú. Niekedy sa dá vedľa cesty Devín-Karlova Ves vidieť rozoraná krajnica, ale tú som videl len v okolí Dolných Korún.

Pre zaujímavosť som našiel túto informáciu z roku 2002:

„Kedysi bola v Bratislave aj jelenia zver, najmä v lužných lesoch okolo Dunaja, zničila ich výstavba Gabčíkova. Dnes je v našom revíri len asi päť kusov jelenej zveri na ostrove Sihoť pred Devínom. Na tie sa už nemôže poľovať, len sa chránia."
24.02.2012 - 07:43:18
00
keyboard_arrow_up