Tak dnesny kratky vyjazd poobede medzi dazdami. Na prazdnej asfaltke na kolibu ma najprv ofical lesny traktor s radlicou asi 5-10 cm okolo laveho ramena, a to som isiel po krajnici. Bol som rozhodnuty ist za nim a vysvetlit mu to, ale zabocil smerom k vezi a cez to male parkovisko vcelku rychlo zmizol niekde dole do lesa. Tak som to predychal, ze krasny den po dazdi, prijemne vlhko, ziadne blato, ziadny bikeri a nepokazi mi to len tak nejaky zmrd z oravy. Toto nadsenie mi vydrzalo az do polovice "5 bojarskeho" singlu, ktory fesaci na traktore (na tom co ma skoro zrazil) rozmrdali na useku 300 metrov a momentalne tam je mazlave, lepive blato v sirke asi 3 metre. Normalne mi vyhrkli slzy do oci, ti dementi maju zvaznicu asi o 20 metrov nizsie, ale ne oni si musia urobit novu dialnicu. Rozmyslam, ze sa pojdem niekde stazovat, alebo skor v pondelok pojdem dat tym dusevnym kretenom do drzky. Je to ta partia pod troma dubmi, z toho razcestia to tam likviduju uz asi 3 tyzden na vsetky strany. Normalne som mierumilovny, ale mam pocit, ze na tychto dementov fakt nic ine ako hruba sila nebude fungovat.

uff, som sa rozpisal, ale musel som ...
01.06.2012 - 21:04:13
00
tak to by aj mna zaujimalo, co sa tam furt seru s tym traktorom...minuly tyzden som isiel po cerovej drahe a pred malym slavinom jazdili po lesy s traktorom ako na rallye, singel popri asfaltke medzi zeleznou a slivom tiez pekne rozmrdali na jednom useku...tu sa ukazuje, ze by sa zisla nejaka funkcna organizacia ktora by vedela mestske lesy trosku pritlacit...nadavat traktoristom alebol pisat staznosti na ML asi nic nezmoze...nevidim logiku aby rozsekali na maderu pol lesa aj s chodnikmi, aby pozvazali par stromov kalamitneho dreva
02.06.2012 - 13:07:06
00
Dnes som zistil, ze takto zlikvidovali asi 40m singlaca v udoli pod Kamzikom :( .. vobec nechapem preco sa tam trepali s traktorom.
Inak je otazka ci niektore vyruby su vobec legalne .. uz som parkrat mal take nutkanie to zacat zistovat. Presne postupy sa daju zistit a nieco uz viem. Inak je to tak, ze nadavat lesnym robotnikom nema velky vyznam. Okrem jedne veci .. za nicenie oficialneho turistickeho znacenia je pokuta 30E, ale ide o priestupok. Ale da sa :) .. niekedy mi to pije krv.
02.06.2012 - 20:24:12
00
ťažiť sa môže len do konca marca potom je ťažba už zakázaná.Ten singel popri Vidrici asi nafotím,lebo to je buranstvo prvého stupňa.Tí oravskí burani si myslia,asi že to má po nich zostať jak Berlín 45.
Inak treba dodať,že po ťažbe majú lesné cesty upraviť do pôvodného stavu.Inak pozdravujem súdruha Kuťku,vraj 15 tisíc kubíkov dreva ročne...iste iste.Lesopark už vyzerá ako dedinka My Lai po dopade oanžového agenta.
03.06.2012 - 01:02:28
00
Na Orave som bol bajkovat, asi to bude mat suvis, lebo ake zmasakrovane cesty som tam videl, tak som nechapal :D .. vobec ich netrapilo TZ a tam sa tazko da obist, cez nepriechodny les do strmeho kopca :(
03.06.2012 - 22:13:12
00
i.imgur.com

taka klasika
03.06.2012 - 23:03:09
00
včera podvečer

Prílohy:

030620121092.jpg
030620121092.jpg 1.26 MiB thumb_up0thumb_down

04.06.2012 - 11:58:46
00
ťažiť sa môže len do konca marca potom je ťažba už zakázaná.Ten singel popri Vidrici asi nafotím,lebo to je buranstvo prvého stupňa.Tí oravskí burani si myslia,asi že to má po nich zostať jak Berlín 45.
Inak treba dodať,že po ťažbe majú lesné cesty upraviť do pôvodného stavu.Inak pozdravujem súdruha Kuťku,vraj 15 tisíc kubíkov dreva ročne...iste iste.Lesopark už vyzerá ako dedinka My Lai po dopade oanžového agenta.

no nevyzera to, ze by si robili starosti s tazbou po 31.marci, veselo brazdia kade -tade po lese a s upravou do povodneho stavu nerobia absolutne nic, ostavaju po nich obrovske kolajnice, ktore dazd vymyje do hlbokych koryt....ja som im aspon vyplnil dotaznik a napisal nespokojnost so spravanim firmy taziacej drevo...dotaznik bude mozne vyplnit aj osobne v sobotu 9.juna, kedy budu robit prieskum navstevnosti lesoparku, viac info tu : http://www.ba-lesy.sk/
04.06.2012 - 12:21:07
00
tak som vyplnil
04.06.2012 - 13:15:18
00
no nevyzera to, ze by si robili starosti s tazbou po 31.marci, veselo brazdia kade -tade po lese a s upravou do povodneho stavu nerobia absolutne nic, ostavaju po nich obrovske kolajnice, ktore dazd vymyje do hlbokych koryt....ja som im aspon vyplnil dotaznik a napisal nespokojnost so spravanim firmy taziacej drevo...dotaznik bude mozne vyplnit aj osobne v sobotu 9.juna, kedy budu robit prieskum navstevnosti lesoparku, viac info tu : http://www.ba-lesy.sk/


Tiež som vyplnil ten dotazník, inak je celkom dobre spravený. Mimochodom, nemá niekto zoznam studničiek s pitnou vodou v MK vo formate pre Garmin? Zoznam všetkých studničiek mám, ale je ich strašne veľa a blbo sa s tým robí.
04.06.2012 - 13:30:57
00
letuareg: ejha, tak tam sa oplati asi dojst so stativom, ta pozicia je mimoriadne slubna na krasnu fotku, uz takto je moc pekna.
04.06.2012 - 13:57:35
00
ok, dotaznik vyplneny

Prílohy:

dotaznik.jpg
dotaznik.jpg 134.19 KiB thumb_up0thumb_down

04.06.2012 - 14:56:49
00
xpat:bod číslo 10. som vyplnil podobne-niečo v zmysle "totálna devastácia" "bezohladná ťažba" a tak ...
bolo by dobré,aby niečo podobné napísalo čo najviac ludí,možno by to s kompetentnými aspoň trochu pohlo-mám pocit,že ani netušia,ako "šetrne" tý dilinovia z Oravy kmášu z lesa drevo
04.06.2012 - 15:09:00
00
ešte link na dotazník:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFAwNDFZY0RNMDlCTDQ0VXBsRXZDTHc6MQ
04.06.2012 - 15:11:02
00
Tiez som im to tam napisal. Mozme len dufat ze sa niekto uvedomi a skoncuje s tymito praktikami.
04.06.2012 - 15:33:16
00
keyboard_arrow_up