Ahojte, mám v pláne toto leto prejsť Nórsko na bicykli. Našiel som za prijateľnú cenu na českej stránke: http://www.alpina.cz/zajezdy/norsko-cyklo-ubytovani (sú tu všetky potrebné info) Pridá sa niekto?
07.03.2016 - 19:13:41
00
Chcel som ist tento rok aj uz som bol predbezne dohodnuty s kamosmi ale nakoniec ako som predpokladal su lenivy tak racej pojdeme raftovat do Slovinska :D . Inak v buducnosti tento zajazd isto vyskusam. Nenasiel si nejake reporty na nete od ludi co to presli ??? Ja som hladal a nenasiel som nic.
15.03.2016 - 21:10:10
00
Hmmm,ktovie koľko by to vyšlo,keby sme sa dohodli napr.štyria a šli vlastnou dopravou a bývali v tých chatkách.
28.03.2016 - 16:01:44
00
Teraz neviem, či si predstavuješ, že by vám cestovka vybavila ubytko a vy by ste individuálne kopírovali ich program a nič za to neplatili? Tak to asi nepôjde, majú tam celkom peknú maržu a nemajú dôvod sa jej vzdať. :)
A rozpočet na vlastnú akciu je jednoduchá matematika.
Doprava: autom by trebalo prejsť okolo 5500km, pri spotrebe 7L/100km a priemernej cene paliva 1.3€ je to 500€. Mýto v Poľsku (nepamätám si už) dajmetomu 10€. Silne odporúčam ísť obe cesty trajektom. Dánske mosty niesu zrovna lacné a v trajekte sa dá oddýchnuť a prečkať noc. Kajutu netreba, na chodbách sú koberce, ľahneš do tichšieho kúta na karimatku (prípadne aj do spacáku) a 5h spíš. Spiatočný trajekt koštuje okolo 400€ (záleží od dňa, hodiny, aj času koľko vopred sa rezervuje), ale keď sa odráta ušetrené palivo, mýto, ubytovanie a práca vodiča, tak to vychádza ešte celkom lacno. Pár 10€ bude stáť Nórske mýto. A trajekty cez fjordy a platené cesty, s veľkou rezervou do 200€.
Teda približne 1200€, 300 na osobu.
Ubytovanie: chatičky vychádzajú okolo 20€ os/noc (v intervale 15-30€ podľa kvality), ak by ste dopredu zistili konkrétne kempy, dali by sa dopredu zarezervovať, ale dá sa ísť aj na slepo, ak náhodou niekde bude obsadené, stačí sa presunúť a skúsiť iný kemp, v atraktívnych lokalitách ich býva veľa, ale stále je riziko, že sa nenájde nič. V Nórsku sa ale veľmi pohodlne kempuje nadivoko, dajú sa nájsť nádherné miesta, ktoré má človek iba pre seba. Okúpať sa dá v potoku, a za dobrého počasia netreba ani stavať stan. Ideálne by bolo platiť za chatky len ak bude pršať, vtedy sa aj tak neoplatí bikovať, lepšie si oddýchnuť a dospať.
Tak od počtu platených nocí 60-200€.
Strava: základné suroviny sú rovnako drahé ako tu a často kvalitnejšie. Na dva týždne sa dá zobrať aj z domu, ale cestoviny, ryžu, tuniaka, strukoviny v konzerve, sucháre, vločky a iné je lepšie kúpiť na mieste podľa aktuálnej potreby. Väčšinou majú v akcii aj min. jeden druh ovocia za prijatelnú cenu. Dá sa variť spoločne, alebo každý zvlášť, každopádne sa mi to zdá lepšie, ako sa spoliehať na to, čo a koľko navarí cestovka.
Spolu 300-500€ + strava.
28.03.2016 - 22:35:07
02
Nie...určite by som nezneužíval cestovku. :-) od nás chodia chalani do Nórska každý rok ale na rybačku. Čiže info nejaké zoženiem. Ja osobne mám 8miestnu T5 ale kvôli pohodliu a bikom môzu ísť max.piati lepšie však štyria ľudkovia. Neberiem výhody CK len takto by sme mali viac voľnosti a možnosti spraviť si program aký chceme.
28.03.2016 - 22:43:59
01
Tak s veľkým autom ťažká pohoda, predpokladám že núdzovo by sa 4 vyspali aj vnútri a chatky by stačilo platiť iba za naozaj hnusného počasia a kôli teplej sprche.
Akurát trochu vyšší rozpočet na dopravu, za 8L to ale asi chodí, keď sa nerúbe po dialnici a aj trajekt možno o 100€ viac. To by ale poriešil ten piaty...
28.03.2016 - 22:51:11
00
No chatky by som riešil,lebo sa mám rád :-) stany a ,,Stanky" som si užil v minulosti a teraz po peknej bikovačke si predstavujem teplú sprchu a pohodlnú posteľ :-) a pivko v ruke.
28.03.2016 - 22:55:49
02
Ja som isiel Norsko v karavane ako roadtrip ... take Ducato velke alebo nejaka dodavka podobnych rozmerov, kde sa daju dat nafukovacky, nafuk. karimatky ci matrace a vyspite sa dobre. Tie campy su drahe, je tam vela ludi a podla mna zbytocne lebo si tak neuzijete krajinu ... Pre 5 ludi to je cca 500-600 iba za naftu ak planujete ist aj vyssie na sever za Kristiansund.
Niekedy je dobre si obcas aj zajst do kempu ak sa nikde nedaju vyuzit sprchy a tak...
Co chcete jazdit cestne ci MTB?
29.03.2016 - 23:10:09
00
Ja osobne buď cross alebo mtb
30.03.2016 - 14:28:51
00
Zdravím dlhšie som tu nebol. Ja preferujem MTB. Ideme teda niečo vyriešiť?
30.03.2016 - 14:58:53
00
ceny nie su podstatne, lebo aj tak das daleko viac za alkohol :)
30.03.2016 - 21:56:13
00
no neviem, ak by si chcel piť toľko, že to neuvezieš autom z SK, tak môžeš rovno ostať doma a nalievať sa dva týždne do bezvedomia :D
30.03.2016 - 22:50:54
02
Pozri si pravidla. Neviem ako je to teraz, ale pred par rokmi to tam bolo nejake divoke - vraj to aj kontrolovali a podobne.
(toto mam od kamosa, co tam isiel autom s partiou na dovolenku a prave kupoval super drahy alkohol. Sam so sa tym nikdy nezaoberal)
http://www.toll.no/en/goods/alcohol-and-tobacco/quotas/
31.03.2016 - 08:17:53
00
ved sa nemusis nalievat, das si zo 3 piva pocas celodennej bajkovacky, zo 3-4 vecer a 50e v prdeli
31.03.2016 - 21:02:39
00
No ak by som šiel tak alkohol by bolo tabu. Opíjať sa môžme doma. Jediná tolerancia ,,jeden ráno na žalúdok"
01.04.2016 - 14:56:12
01
keyboard_arrow_up