Nazdar, organizujem tu pre partiu z BA maly MTB vylet. Budeme spat na ruzinej na devinskej strane. Vedeli by ste odporucit nejake tracky po okoli? chcel by som maximalizovat lesne cesty. Len tak namatkovo som pozeral mapu tak maly okruh okolo ruzinej - budina, 7 chotarov beriem ako zaklad. Ak by boli nejake gpx/kml logy tak by to potesilo nepoznam to tam vobec.

Jeden den chceme ist vystup na Karanc do hungarie. Tu je otazka na xbikera/1977. Ako to bolo prejazdne z trebeloviec do ratky? Ja pochadzam z Ratky ale nebol som tam v lese 15 rokov. Viem ze je nejaka spojnica z vykryvaca nad trebelovcami cez Hargic, ale neviem ako je to s prejazdnostou tych lesnych ciest. ak by bol nejaky gpx log tak to potesi.

Dik za info.
Bajku zdar
23.07.2012 - 19:41:16
00
Pridavam nieco z domacej zbierky:
trasy 1&2 nemusia byt presne lebo su robene z programu
ostatne trasy su z gps-ka.
Dufam, ze som pomohol, niektore trasy vychadzaju z Mytnej ale to nie je problem :) pripadne sa da nieco pekne poskladat z toho co som sem dal.

Prílohy:

01_route.gpx [15.94 KiB] Zobraziť na mape

02_route.gpx [14.65 KiB] Zobraziť na mape

03_route.gpx [14.27 KiB] Zobraziť na mape

04_route.gpx [12.98 KiB] Zobraziť na mape

05_route.gpx [10.56 KiB] Zobraziť na mape

06_route.gpx [12.79 KiB] Zobraziť na mape

07_route.gpx [12.79 KiB] Zobraziť na mape

08_route.gpx [11.49 KiB] Zobraziť na mape

23.07.2012 - 20:48:18
00
Michales: dik moc vyzera to super
24.07.2012 - 00:13:17
00
Ahojte Egze a na kedy to planujete, aktivujem Mariana(Xbiker)-to je jeho rajón,nech niečo nakreslí :)
24.07.2012 - 09:34:03
00
Ci vam tu fajne :-) Ci si tu fajne bajkujete chlapci a dievcence.Po 2 tyzdnoch slnienia sa v Chorvatsku radost pozerat.A toto pocasicko to co je?Dnes som neodolal a napriek blativemu dazdivemu pocasicku som vybehol aspon lesik pobehat,blata pozehnane,konare a padnuty strom nad priehradou,ved v pohode.Ako sa hovori,vsade dobre,doma najlepsie.Alebo home,sweet home?Bajku zdar

Prílohy:

Snímka.jpg
Snímka.jpg 354.4 KiB thumb_up0thumb_down

25.07.2012 - 21:29:30
00
//Egze
gpx log nemám, zjazdné to je bez problémov, len sa tam dá dosť ľahko zle odbočiť, ak treba prevediem tade rád...
26.07.2012 - 23:03:50
00
Júj nútiť ma nemusíťe,aj ja sa rád pridám :)
26.07.2012 - 23:36:41
00
Tak nakoniec cesta ruzina-karancs bola prehlasovana ze je tam vela asfaltu a daleko :D
Ako sa lepsie vyslape na polanu ? z Krivana po modrej a potom zelenej alebo z Detvy po modrej ? Je to tam zjazdne ?
01.08.2012 - 16:37:56
00
EGZE no ja ti sice neporadim,teda aspon ktoru cestu zvolit,ale poradil by som ti skusit sa opytat AK4477,on by to mohol mat pojazdene.

Tak som si aj ja dnes kooonecne dupkol do pedalov..a ako vzdy padlo za obet moje oblubene miestecko zvane Budina,vrch Jasenie :y: Pocasie fantasticke,teplucko,takmer bezvetrie..hore dokonca prijemny chladnejsi vanok,padlo vhod :-) Fotocka len jedna,aj ked panorama,nadherne miesto.Co je horsie,kedze toho moc nenabajkujem poslednou dobou,kondicka je patricne v prdeli :shake: bajku zdar

Prílohy:

panorama mtb.jpg
panorama mtb.jpg 362.13 KiB thumb_up0thumb_down

01.08.2012 - 22:38:52
00
Včera sme sa s Marianom (X-Biker) vybrali na stovku, ktorú sme dva dni predtým nedokončili z dôvodu zlomenej pätky prehadzovača... Prekliatie pokračovalo :D vybral som sa dobre známou poľnou cestou z Mikušoviec do Trebeľoviec, kde ma už čakal nabudený spolubojovník, po 10 sme vyrazili smerom na vysielač (359) a ďalej na Ratku...chceli sme dať spoločný zjazd..idúc vedľa seba mi seklo reťaz...zisťujeme, že na svedomí to má ohnutý zub na veľkej píle..prešmykač začal štrajkovať tiež..po provizórnom doladení pokračujeme až do Čakanoviec, kde pýtame kombinačky a dopĺňame zásoby vody. Z Čakanoviec pokračujeme priamo na Karanč, cestou sme sa zastavili odfotiť vodopád pri Šiatoroši. Fotíme a dokumentujeme, aby nám mali čo závidieť, radosť mierne kazia okuliare, ktoré sa mi zlomili v ruke. :D Na Karanči (725) nás čakal krásny výhľad a elektrikári s kombinačkami. :D Pokračujeme zjazdom na hranicu, v maďarskom CBA dopĺňame zásoby sacharidov...ťahá sa prekvapivo dobre aj mne :D pokračujeme na hrad Salgó, v asfaltovej časti obiehame chlapíka na cesťáku, potom sa napájame na lesné cestičky... zo Salgó pokračujeme prechodom hranice pod hradom Šomoška výšľapom na Mačaciu, posledný zdroj vody na dlhý čas, fotíme menej, nie je čas. Zjazdom prichádzame do Obručnej (326) a odtiaľ zjazdujeme až po úsek, kde som sa rozhodol otestovať mäkosť lesného podkladu, po krátkom fotošúte nás čaká výdatný kopec Monica (584) odtiaľ pokračujeme na Belinské skaly a zjazdujeme po asfaltke do Čamoviec, kde pýtame vodu... Do Bulhar ťaháme rezkým tempom, keďže sa Slnko pomaly, ale isto stráca za horizontom, ešte nás čaká výšľap na Bučoň (514) a následný zjazd, cesta hore nám netrvala dlho, posledná fotka a hurá po červenej dole...ani jeden z nás nemá vodu, rozlúčime sa a už nás čaká len cesta domov po asfaltke, idem čo to dá, v dedinách sa vlečiem, vyzerám ľudí...voda sa mi dostala v 4. dedine (Fiľakovské Kľačany, majú tam peknú studňu)...hasím to domov čo to dá keďže sa medzi tým stmelo, pod 35 nejdem, keď ide auto lietam po tráve za krajnicou, je to celkom sranda :D Na Fabianke ma čaká posledný kopček celej trasy, rozbieham sa čo najviac, povstávam zo sedla, prechytávam riadítka na rohy a v tej stotine sekundy chytám nejakú prekážku, ktorá ma stojaceho, prechytávajúc riadítka poslala k zemi...ťahám sa rýchlo čo najviac von z cesty...Nakoniec vyskočené rameno, v nemocnici skočilo späť, vrch tela obviazaný, prilba ošúchaná, jazdec od brady po členok obitý, rukavice roztrhnuté, tri týždne liečba...bike som ešte nevidel, mrzí ma to o to viac, že dnes po 80km 2800+ m a tom 20 km dojazde, ktorý z tej trasy robí stovku, po asfalte domov, nemám svalovku. :party:

Fotogaléria v skupine Bikeri Lc a okolie.
04.08.2012 - 16:27:34
00
Takze cez vikend sme odstrelili bajkovacku okolo ruzinej. Este raz dik Michalesovi za gpx trasy. V piatok sme davali okolo ruzinej a v sobotu vystup na tanovo. Niektore vyslapy po zvazniciach boli dost technicke koli makadamu a naplavenym pieskovym jazykom. Nedavno musela byt dost velka burka lebo strasne bolo vsetko vyplavene. Nakoniec ale vsetko dali aj zeny takze ok :D
dl.dropbox.com dl.dropbox.com
07.08.2012 - 10:38:48
00
Nieje zaco, dufam, ze sa pacilo :)
07.08.2012 - 12:46:07
00
vcera bol vonku snad kazdy co ma bike... Parada
08.08.2012 - 13:18:31
00
...tak dávno sa tu písalo niečo z juhu
Dnes som si dal krásny, síce krátky turistický tréning. (cca 39km prevýšenie:1160m) Zo Šiatorskej som sa rozhodol, že pokorím maďarskú vyhasnutú sopku Szilváskő(628). Szilváskő je podobný kamennému vodopádu zo Šomošky, len tu sa pýšia bazaltovými stenami vysokými 35-40m. Cesta k tomuto miestu viedla cez hrad Salgó(423)[tento rok už 5-krát], ďalej cez polia k dedine Rónafalu(540) a Rónabanya, kde som začal objavovať cestu k spomínanému bazaltu. Po vrchu vulkánu vznikli úzke štrbiny alebo jaskyne. Jedna diera bola aj 8-10 m hlboká. Cesta dole sa dala vychutnať, žiaden turista po úzkych cestičkách...
Odporúčam!
Ďalšie miesto ktoré sa určite oplatí pozrieť aj s bikom ;) :y:

Prílohy:

Komentár súboru: 35-40m bazalt
1.jpg
1.jpg 167.9 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: 8-10m, dosť studený vzduch stade šiel....
2.jpg
2.jpg 75.85 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pri Rónafalu...
3.jpg
3.jpg 126.36 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pohľad na Šomošku zo Salgo
4.jpg
4.jpg 85.18 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Neviem aký priemer mal ten strom ale bolo ich viacej....
5.jpg
5.jpg 138.43 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2012 - 20:38:29
00
Pekne je aj v tych madarskych koncinach,patrilo by sa aj mne mat pobehane,snad niekedy no.Len tak dalej,mozes sem dat aj dalsie navnady :y:

Ja dnes cyklozatah na Budinske lazy,prijemne pocasie,slnecno no hore o dost chladnejsie.Stalo to za tu namahu.Nejake fotocky,povacsinou panoramaticke,na krasne kopceky Budinskych lazov.Navstivil som aj Budinsku skalu,po prvy krat v zivote :-) zaujimave to bolo najst ju vobec v tom hustom lese,nastastie netrebalo ist velmi hlboko...vydalo to na 68Km krizom krazom..

Prílohy:

Komentár súboru: Panorama fotena nad Tuharom,pod sedlom Ziar..
1.jpg
1.jpg 326.77 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Fotene nedaleko Budinej,dedinky..tato sa ale nejak nepodarila,zrejme zarosene sklo ;-) stava sa,ked sa clovek dofuci hore..
2.jpg
2.jpg 313.53 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Fotene s pod pamatnika,nadhera..
3.jpg
3.jpg 332.86 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Fotene na samotnom vrchu Jasenie,moje oblubene miesto a tie vyhlady stale stoja za to..
4.jpg
4.jpg 335.17 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pod budinskou skalou,v tom hustom ihlicnatom lese je schovana :-)
5.jpg
5.jpg 333.22 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Uz cestou naspat..
6.jpg
6.jpg 352.44 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Mini-lyziarske stredisko na Budinej..
IMG_4564.jpg
IMG_4564.jpg 289.52 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2012 - 21:37:10
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up