caute,
chystam sa okolo slovenska na biku, ked sa to tak da nazvat :)
chcel by som vyrazit z KE resp. PP prejst na zapad do Sastina (pri cz hraniciach) a potom spat, len nemam sajnu ake su kde cesty....
ak mate niekto skusenosti ktora trasa je najlepsia dajte vediet pls...nechcem si vybrat cesty len tak podla mapy a potom zistim ze idem cez same kopce...

diki moc biku zdar...
rudo
02.07.2006 - 16:40:44
00
Od východu na západ sa cesty zlepšujú, od západu na východ pre zmenu zhoršujú. Ale na biku sú zjazdné všetky. A kopcov sa neboj, medzi východom a západom je najvyššie Štrbské Pleso (niečo cez 1300 m nad morom), ale to je zachádzka, potom ešte Čertovica (niečo cez 1000 m nad morom). A viac sediel s nadmorskou výškou cez 1000 m asi ani nie je. Ale takých brdiek s prevýšením 300 - 500 m je neúrekom.
Ja by som skúsil napríklad Krompachy - Sp. Nová Ves - Mlynky - Červená Skala - Tisovec - Detva - Zvolen - Žarnovica - Partizánske - Topoľčany - Piešťany - Brezová - Senica - Šaštín. Je to asi minimum kilometrov po frekventovaných cestách I. triedy. Ale trás sa dá vybrať desiatky - stačí si sadnúť k dobrej automape.


Naposledy upravil JoKo dňa 02.07.2006 - 22:27:09, celkovo upravené 1 krát.

02.07.2006 - 22:16:39
00
Mozes skusit aj planovac ciest napriklad http://www.skoda-auto.com/cze/services/routeplanner/
02.07.2006 - 22:25:25
00
Nie zlý nápad, ale route-planner ti naplánuje najkratšiu alebo najrýchlejšiu trasu. Nie napríklad najmenej frekventovanú (cesty II. triedy), alebo s čo najmenej kopcami. A to si môžeš urobiť len sám nad automapou - čo najpodrobnejšou.
03.07.2006 - 22:36:06
00
keyboard_arrow_up