double: 15ks ? :o Dost teda. A tolko ludi ukoncovalo sezonu ? :lol: /no offense/. U nas zas pod Kamzikom taziari celkom slusne zlikvidovali peknu siroku cestu, kade chodia hufy ludi (aj s kocikmi). V kontexte s informaciami o tom, ako budu setrne bla-bla, a v kontexte s tym, ze vedla spraivli na asfaltovej ceste nieco ako pesiu zonu (nezmyselne), toto posobi ako past na oko. Niekde v lese dajme tomu. Ale traily, tak tam treba mostiky , aby si niekto nahodou nieco nespravil.
25.09.2022 - 10:26:26
00
Srandujem dvaja sme boli. Kto by uz so mnou jazdil:) ale.ja to chapem kedze som zacal cosi aj ja budovat tak ked ti to tam nicia tak nemas donekonecna silu nieco opravovat obzvlast ked ste dvaja alebo nebodaj sam.nato. . Ked traily tak oficialnou cestou ale to moze byt tiez velky problem. Tie prirodne traily znacne ubudaju resp stracaju na kvalite aspon tu na zapade takze pojdem aj ja cestou len bikeparky alebo oficialne trailcentra. Tu na fore koncim kedze najdiskutovanejsia tema je politika. Pridana hodnota v podobe informacii o bikovom svete je minimalna. Youtube da odost viac infa podla mna.
25.09.2022 - 12:17:33
02
Este stale su v zalohe zvaznice :lol:
25.09.2022 - 12:25:45
01
Ja som niekde pocul ze Python je legalny trail, druha vec je ze nikto to po tazbe len tak neopravy, takze len na nadsenci. Takze na jar to bude zase dobre :-) verim
25.09.2022 - 12:40:44
01
to je blbosť, je to punk... ale tým čo tu robia v lese by to bolo tak či tak jedno... aj legal turistický chodník resp zvážnicu nechajú rozdrbanú/zavalenú po ťažne, pritom je ich povinnosť po ťažbe to dať do pôvodného stavu... ale to je tiež také, že po akej ťažbe, keď tam ťažia nonstop... python viac menej zničili neustálou ťažbou, ktorá začala holorubom, les sa tak oslabil a pri každom vetre tam tie krajné stromy vyvracia... až je z polky trailu lesná lúka a pribudol nový problém ohladom kosenia... ja osobne už python ochádzam. idem bud cez jelenec dole a tej eurofondovej novej ceste, alebo po modrej k tej "polovníckej" (už by to mal byť bufet - zatiaľ nevydalo) chate a dalej sa pustím po asfaltke a z nej to ešte strihnem na kúsok turistického chodníka... ale na ten python sa chystám, len mám moc roboty a cez víkend sa idem radšej bicyklovať ako kosiť les.. ale snáď sa k tomu dostanem... i keď už aj medzi enduristami sú také nálady že nikoho tá neustála práca nebaví a nechali by to "zakapať" ale tak v zime po snehu sa ten trail hodí... lebo jazdiť po asfaltke by nebolo moc rozumné.
25.09.2022 - 18:24:28
02
Tak ten usek co treba kosit nie je az taky dlhy. Ale jasne vsetko je to cas
25.09.2022 - 18:42:58
00
to sa zdá z biku, keď to preletíš za pár sekúnd... v realite je to kus.. hlavne sa tam dostať s technikou a oproti minulému roku je tam tej trávy tak o 1/3 viac ako bývalo... ešte aj hore pred tým jediným umelým skokom to zarástlo... na to ako bolo sucho je to celkom paradoxné ... ked som to jeden rok kosil, tak som si optimisticky zobral len plnú nádrž do krovinorezu, čo je počítané na hodinu roboty a bolo to málo.. ešte aj tá tráva tam je taká nejaká onakvenšia, tuhá že to išlo dosť pod záťažou
25.09.2022 - 18:51:53
00
Na kopaniciach je vsetko huzevnatejsie. Ludia, kopce, palenka aj trava :D
25.09.2022 - 18:54:24
04
Ale je to skoda, mne sa ten python paci keby som byval blizsie tak by som sa mu nejaku tu hodinku venoval.
25.09.2022 - 19:09:51
01
v ZA(okoli) a ked idem aj inde, tak ked je daco padnute, tak vzdy odhodim(vramci moznosti samozrejme) popripade prepilim. Niekedy idem vyslovene ucelovo prepilovat. Nic vzlom, ale nemozes cakat (tiez ma to netesi), ze si to po sebe upracu do bodoby ako bolo pred tazbou :-(. Treba castejsie davat na forim, ze bude-chysta sa brigada. Nejaka "spriaznena" dusa sa vzdy najde :-)
25.09.2022 - 21:34:52
02
kocnere: ja som uz prepilil nieco aj mimo MK, ale uz neviem kde :D /inak tu u nas po tych vichriciach tiez bolo vzdy co pilit .. naposledy cervena TZ z Kosarisk na Pajstun/, ale mam len malu fiskarsku zatvaraciu, ty mas v batohu urcite prirucnu motorofku, jak ta poznam :D A ked ju nechas doma, tak davas 4k vyskovych.
25.09.2022 - 22:03:52
01
Pythona by veru bolo skoda. Najlepsi trailbuildersky pocin siroko daleko. Nebyt tazby, tak mohol byt takmer "samoudrziavaci".
Penaze ste skusali niekto v ostatnom case? Ja som to siel len raz.
http://cmaps.gpsteam.eu/#map=16/48.84974/17.66066/N1
https://www.mtbiker.sk/forum/post800705.html#p800705
https://web.archive.org/web/20191029154311/http://www.karpatybybike.wz.cz/index.php?mega=2&c=26&d=1
25.09.2022 - 22:13:54
00
ano, bez lesákov by to fungovalo takmer samé *, ako nejaký turistický chodník.. aj hentade sa "veľa" ludí naučilo chodiť peši na turistiku..
tie penaze sú už asi dávno zaniknuté... kedysi som o tom počul, že čosi také bolo a keď poznám henten terén... tak to by bolo tak brzdy spáliť :D
* až na kalamitu tušim z 2020 kedy bolo zopár týždnov v decembri hmla a mrzlo, tak bola brutálna námraza a od toho holorubu až po začiatok pythonu bol kompletne celý zapadaný konármi, prípadne celými stromami... vtedy sme si tam pekne mákli, ja som rezal, chalani - enduristi odhadzovali a potom na jar tam boli ešte raz, lebo keď zliezli snehy, tak tam bolo zas kopec haluziny, ktoré boli predtým pozapichované atd..

chystám sa ešte niekedy na chodník z toho pamatníku na ROHu, to je taký pekný singláč, akurát tam tiež zopár stromov popadalo a už to je také otravné, stále prekladať
25.09.2022 - 22:38:20
00
To je ten chodnik kade isla Lazovka 100tka (nadol) ? Tam nam bezci utiekli nadol :D
25.09.2022 - 22:48:24
00
je to možné, že to tade išlo.. tušim to je modrá https://www.strava.com/segments/10790429
25.09.2022 - 23:07:46
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up