Ked ale ides po tme lesom na osvetlenom bicykli ( hoc aj s parohami) tak pokial nenatrafis na Seata Ivanovica tak si v bezpeci. Polovnici vedia ze lesna zver na bajkoch nejazdi......sem-tam sa ale nejake hovado alebo svina na bicykli objavi..
11.10.2017 - 14:42:29
01
uzivatelsky poriadok pre KE.CY kosicke cyklotraily nie je uzavrety, no jedna z veci o ktorych sme hovorili bolo to, aby sa po trailoch nejzadilo v noci. ako hlavny dovod bol ten, aby zver mala pokoj aspon v noci. mne to pride celkom logicke a ani tam netraba rozoberat z pohladu polovania. vsetci hadam chceme respektovat les, hlavne ked to ocakavame od druhych, napriklad po tych co v nom hospodaria. neviem ako je to presne s turistikymi cestami a pohybom pesi.
ak by sa tomu chcel niekto slusne a seriozne venovat, nech sa nam ozve, kazda pomoc dobra!
11.10.2017 - 16:25:45
013
dufam, ze v zimnom odboci cas okolo 18tej hodiny nie je brany ako noc... aj ked je uz tma
11.10.2017 - 19:56:34
00
Ja som zvykol aj v zime ist z prace po tme aspon cez Bankov alebo Jahodnu (trochu psychickej ocisty). Akurat to vychadza na taku hodinu po zapade. Teraz som trochu vystraseny, ak pojdem, tak s velkym respektom. A hlavne bez parohov :)
11.10.2017 - 20:00:52
00
A ja už radšej nepôjdem nikam a začnem doma chlastať. :-D :-D
11.10.2017 - 20:02:56
08
Na zdravie!

Prílohy:

IMG_20171011_211033.jpg
IMG_20171011_211033.jpg 539.51 KiB thumb_up2thumb_down

11.10.2017 - 21:53:44
02
Pekne máš doma :-)
12.10.2017 - 07:22:56
01
Joyduristi ziadne video? akcia sa vydarila? zachrannej sluzbe, co ste tam mali, sa asi pacila, hlavne tej zachranarke a zachranarovi, co sa tam mojkali, stiskali, ked som isiel okolo nich
:D
12.10.2017 - 08:15:39
00
Bolo pár kamier kolo mňa, no či to dotyční zverejnia netuším. Pretek sa vydaril, pomohlo tomu jednak počasie, jednak, že záchranári nemuseli zasahovať a hlavne funkčná časomiera, ktorá bola ,,čerstvo vyrobená" a nebolo 100% že bude reálne fungovať :)
Všetkým sa v mene KE.CY chcem ešte raz poďakovať za trpezlivosť s obmedzeniami ktoré pretek a značenie spôsobili...
12.10.2017 - 09:39:40
03
chrinik napísal:
uzivatelsky poriadok pre KE.CY kosicke cyklotraily nie je uzavrety, no jedna z veci o ktorych sme hovorili bolo to, aby sa po trailoch nejzadilo v noci. ako hlavny dovod bol ten, aby zver mala pokoj aspon v noci. mne to pride celkom logicke a ani tam netraba rozoberat z pohladu polovania. vsetci hadam chceme respektovat les, hlavne ked to ocakavame od druhych, napriklad po tych co v nom hospodaria. neviem ako je to presne s turistikymi cestami a pohybom pesi.
ak by sa tomu chcel niekto slusne a seriozne venovat, nech sa nam ozve, kazda pomoc dobra!

Mas samozrejme pravdu, prirodu si treba vazit a zver v nej chranit, to nikto nevyvracia a myslim, ze sa tu kazdy normalny bajker a turista o to snazi. Ale nikto tu nespominal organizovanie hromadnych nocnych vyjazdov po kosickych trailoch s horiacimi faklami a vyskajucou mladezou. Trosku si odbocil od povodnej otazky, ktora bola, ci je CTZ Jahodna - Bankov sucastou polovneho reviru alebo ci je v jeho blizkosti. A ci pocas loveckej sezony plati zakaz vstupu do lesa po zotmeni. Kazdemu sa predsa moze stat, ze sa opozdi na vyjazde, ci uz kvoli tech. problemom alebo jednemu pivku navyse...A o nejakom dramatickom plaseni zvery pocas vecerneho alebo nocneho navratu domov po CTZ myslim nemoze byt rec. Pravidelne sa mi stava, ze musim spomalit alebo az zastavit za turistami, ktori ma nepocuju prichadzat od chrbta a poziadat ich, aby mi dovolili prejst. Takze tolko hluku az nenarobim. A to v noci nejazdim ani tak rychlo ako cez den. Takze tak. Len tam smerovali moje otazky.
12.10.2017 - 09:52:47
01
Ano aj CTZ Jahodna - Bankov je sucastou nejakeho polovneho reviru ale ziadny zakonny zakaz nocneho vychadzania neexistuje. Ano polovnici zvyknu polovat aj v blizkosti turistickych chodnikov (raz sa mi stalo ze polovnici stali v rojnici na vyvysenom svahu pod ktorym prechadzala turisticka znacka a honci plasili zver po druhej strane turistickeho chodnika - takze chodnik bol v palebnej linii). Najvacsou chybou polovnikov je, ze ani spolocne ani individualne polovacky nie su nikde oficialne zverejnene (niekedy aspon spolocne boli na http://www.wolf.sk/sk/spolocne_polovacky ale teraz uz nie su - tym som sa vyhybal, nebudem predsa drazdit hada bosou nohou). Zverejnovat ich nechcu samotni polovnici (ak ked kazdu spolocnu aj individualnu na posede musia hlasit na lesny urad ci kde) lebo sa boja ochranarov ze im pridu polovacku prekazit. A sme v zacarovanom kruhu pretoze ak by si aj chcel, tak sa o polovackach nedozvies. A ak zavolas na lesny urad (samozrejme iba v ich pracovnom case) tak by ti to mohli ale aj nemuseli poskytnut.
Dalsou vecou je ze polovnik ak striela si musi byt isty na co striela. Zaroven ak sa pohybuje v noci v lese je podla zakona povinny si svietit. Teda ak ty na bicykli svietis, tak podla zakona ta musi polovnik prinajhorsom povazovat aspon za kolegu a v danom smere nestrielat.
Ale ak na polovnika natrafis, tak aj tak vacsinou bude mat reci ako koza bobkov a zalezi len od konkretnej osoby a jej charakteru ako velmi bude nasr....deny a ako bude reagovat. Stretol som aj takych, ktori pokecali a vobec im nevadilo, ze pripadne dnes nic neulovia. Ale boli aj taki, co sa celi triasli od zlosti uz len pri pomysleni na to ze sa im dnes nepodari nic strelit. A vobec ich nezaujimalo ze sa pohybujem v lese ktoreho spoluvlastnikom je moj otec a jeho polovnicke zdruzenie ma dany polovny revir iba v prenajme. Musel som mu to vysvetlit a potom vychladol.
12.10.2017 - 11:47:59
05
OK, dakujem za odpoved.
Pozeral som na stranke mestskych lesov, ci najdem info o polovnych reviroch na uzemi ML KE, nasiel som dva: ČRMEL a ZÁLOM. Poľovný revír ČRMEĽ o výmere 4.178 ha sa nachádza v srnčej chovateľskej oblasti (S XI – Prešovská) s optimom výskytu uvedenej zveri sprevádzanej výskytom zveri jelenej a diviačej. Poľovný revír ZÁLOM o výmere 3.618 ha sa nachádza v jelenej chovateľskej oblasti(J XVI - Smolník) s optimom výskytu uvedenej zveri sprevádzanej výskytom zveri diviačej, srnčej, ale taktiež aj dravej zveri (vlk, rys, medveď) v areáli ich prirodzeného výskytu.
Oblasti Horny Bankov, Alpinka, Cermelske udolie, Stara Bankovska cesta a Jahodna (a ine) su tam vedene ako lesopark mesta Košice.
12.10.2017 - 11:56:14
02
Ak ta to tak velmi zaujima studuj tu: http://lvu.nlcsk.org/polovgis/
12.10.2017 - 12:57:42
00
Dik. Nasiel som mimo inych aj revir Črmeľ, asi najvacsi PR, no dolezite je, kde sa rozklada...

Prílohy:

Screenshot 2017-10-12 13.13.26.png
Screenshot 2017-10-12 13.13.26.png 2.31 MiB thumb_up1thumb_down

12.10.2017 - 13:24:09
00
jak tak pozerám, spoľahlivo pokrýva všetky oblúbené cyklotrasy SZ od KE - Bankov, Nemcova Dolka, Diana... ale zasa je pravda, že aj diviakov, vysokej, líšiek a veveriek som tam postretával dosť
12.10.2017 - 13:34:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up