srdečne vás pozývame na 26.ročník najstaršieho MTB maratónu na Slovensku, ktorý sa uskutoční 22.augusta v Novej Dubnici. V spolupráci s našim generálnym partnerom - MTBIKER pre vás opäť pripravujeme niekoľko noviniek a vylepšení.
Všetky informácie postupne nájdete na webe https://maraton.sk a novinky pravidelne pridávame aj do udalosti na FB: https://www.facebook.com/events/1369984439791978/
Tešíme sa na vás!
Vzhľadom k relatívne priaznivej situácií na Slovensku máme pomerne veľkú nádej, že sa MTBIKER Novodubnický maratón 2020 podarí zorganizovať v riadnom termíne.
Ťažko predpovedať ako sa bude situácia ďalej vyvíjať, nateraz však pokračujeme s prípravami podujatia, aj keď v obmedzenom móde a spustili sme prihlasovanie na trate KLASIK a HARD.
Ostatné trate zatiaľ necháme „uzatvorené“ a ak nám to situácia dovolí, spustíme prihlasovanie aj na ne. Nateraz však počítajte iba s dvoma traťami. Nejde totiž len o to či bude dovolené usporiadať takéto podujatie, ale aj o to ako budú fungovať rôzne inštitúcie a firmy bez ktorých sa Dubničák nedá pripraviť. Ešte nie je jasné napríklad ani to akým spôsobom budeme môcť zabezpečiť vydávanie stravy, sprchy, hromadný štart a pod...
Naďalej pozorne sledujeme situáciu ohľadom šíriaceho sa vírusu COVID-19 a plne rešpektujeme nariadenie ÚVZ ktoré až do odvolania zakazuje konanie hromadných športových podujatí. V prípade potreby maratón samozrejme zrušíme alebo presunieme na vhodnejší termín. Platby za štartovné sa v takom prípade presunú na ďalší ročník, prípadne budú vrátené.
O akýchkoľvek ďalších zmenách vás budeme informovať.
Pred samotným prihlásením vám odporúčame si naštudovať propozície: https://maraton.sk/propozicie/
Prihlasovanie a podrobnosti vypustíme už čoskoro.
Strasne to je, ale nie s tym virusom, ale s plasenim sa. Realna sanca nakazy je takto v exterieri minimalna.
Bol som v juni 3 tyzdne v Piestanoch v kupeloch, oficialne ruskova povinnost, no kazdy na to dlabal, kopa ludi na hromade v hoteli, restauraciach, baroch, na chodbach, v bazenoch, … A z velkej casti starsi ludia. A co sa stalo? Samozrejme nic. Vsade mas restauracie a krcmy plne ludi. Co sa deje? Nic. Co sa stalo na maratone v H.Srni? Nic. Co by stalo na Dubnicaku? Nic.
A predsa ho museli zrusit…
Maraton v Srni bol pred troma tyzdnami ked bola situacia uplne ina, ale uz vtedy sa rodil sucasny stav. Uplne suhlasim so zrusenim maratonu a myslim, ze to nie je posledna akcia, ktore bude v najblizsie dobe zrusena a nebudu to len sportove podujatia.
Štartovné venujem organizátorom, o rok sa hlásim znova.
Ešte napíšem oficiálne mailom.
"Nebudeme polemizovať, prečo padlo takéto rozhodnutie zo strany Úradu verejného zdravotníctva, o tom, aká závažná je situácia na Slovensku, o tom, aký nebezpečný koronavírus vlastne je, ani o tom, že inde sa predsa rôzne podujatia konajú. Je koniec. Nemá zmysel pokúšať, ísť na alebo za hranu odporúčania. Sme len zopár priateľov, ktorí robia Dubničák najlepšie, ako vedia popri zamestnaní a nezištne. Áno, nezištne. Nikto z nás si nezoberie na svedomie ohrozenie verejného (vášho i nášho) zdravia a s tým spojené problémy so zákonom a prípadné pokuty. Mimochodom, podľa informácií, ktoré sme dostali, sa pokuta za porušenie epidemiologických nariadení pohybuje od 3 000 do 20 000 eur. Aj najnižšia sadzba by náš klub zlikvidovala a pravdepodobne spôsobila prievan aj v našich súkromných peňaženkách.
Nemáme ani záujem riskovať povinnú 14-dňovú karanténu, ak sa na/po maratóne nájde čo i len jedna nakazená osoba. Takáto karanténa by sa netýkala len vás – všetkých účastníkov (a pravdepodobne aj rodinných príslušníkov), ale odstavili by sme okrem organizátorov napríklad aj celý Amfík pub, školskú jedáleň, sponzorov, časť mestského úradu a podobne. A tomu chceme predísť.
Zrušenie maratónu nás bolí, je to naša srdcovka."
neviem kto organizuje tie cestne preteky, ani co su zac, kolko je v tom prachov. ale "Sme len zopár priateľov" - sa rozhodli ze to radsej vzdaju, dovody napisali, ja ich plne chapem.
https://maraton.sk/wp-content/uploads/2020/03/blackhawkdown-300x300.png
Ozvite sa nám prosím!
Chalani tricka mate odomna. Nech Vas tato situacia neodradi. 👍💪
Paradox – tento rok som nechcel absolvovať Novodubnický maratón. Nakoniec som ho šiel, napriek tomu, že ho zrušili. Kam mám poslať štartovné?
Vždy som chcel ísť na maratón po svojich. Takže ráno 30km do Novej Dubnice. Trasa Hard. A nakoniec 30km domov.
Trasa Hard bola ako vždy hard. Potešila „občerstvovačka“ na Baske. Úplnou samozrejmosťou je 30°C výpek na lúke nad Omšením. Bez toho by už „Dubničák“ nebol „Dubničák“. Šli sme traja, postretali pár ďalších skupiniek. Nešli sme žiadne bomby, takže bol čas zaspomínať na minulé ročníky. Zaklincované taktiež spomienkovým rozhovorom s jedným z organizátorov v „cieli“.
Aj napriek zrušenému maratónu – vydarený 26. ročník.
Fotku nemám ani jednu. Šli sme s dvorným fotografom – tak možno niečo pridá.
138km, 8:10 čas jazdy, celkový aj s kofolou 10:38, niečo cez 3000vm, 16,9km/h priemerka
ešte stále registrujeme zopár nevyzdvihnutých tričiek a nevyplnených formulárov. Radi by sme mali túto etapu Novodubnického maratónu uzatvorenú do konca roka a tak vás chceme aj takto poprosiť ak ste ešte nevyplnili formulár aby ste tak čo najskôr urobili: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHmjtpnyJQI4MhmmyyqXjlZVPVkVhtqTVJptvTOK7FC1f84g/viewform
Objednané a uhradené maratónske tričká sa momentálne posielajú z eshopu MTBIKER spolu s objednávkami. Pribaliť ho môžu do vašej objednávky, prípadne po dohode aj do objednávky niekomu vám blízkemu. Do Hrádku si ich môžete prísť vyzdvihnúť aj osobne. Prosíme aby ste sa im ohľadom doteraz nevyzdvihnutých tričiek ozvali čo najskôr.
Chceme opäť poďakovať vám, ktorí ste sa rozhodli presunúť štartovné zo zrušeného maratónu na budúci rok. A ešte väčšia vďaka patrí všetkým vám, ktorí ste sa rozhodli darovať štartovné na sanácie škôd a podporu ďalšieho ročníka. Bolo vás naozaj až nečakane veľa a vďaka tomu neupadne Novodubnický maratón do zabudnutia.
Už začiatkom roka by sme radi spustili prihlasovanie na MTBIKER Novodubnický maratón 2021 a všetky presunuté štartovné automaticky preklopíme do prihlasovacieho systému so statusom „ZAPLATENÉ“. Prípadné zmeny osobných údajov, zmenu trate a pod. budeme potom riešiť individuálne.
Zatiaľ prajeme pevné nervy, veľa zdravia a pokojné sviatky.
MTB klub Dubnica
posledný komentár: 26. 3. 2013 o 20:55