Dnes sme boli v sedle Tri krize (smerom na Skalku) a vsetky smerovniky (turisticke i cyklisticke boli obtrhane. Kedze na cervenej, hned za zakrutou boli dva posedy, je mi jasne, kto to obtrhal. Navyse v zjazde na Brestovu bol pod listim umiestneny pas plechu, ktory mal navarene 4 hroty. Samozrejme, ze som ho objavil po tom, ako mi roztrhal koleso.

Kedze nejaky pri.ebany polovnik - typujem podnikatel, ktory si kupil polovny listok, drahu pusku a OFF ROAD (normalny, riadny lesnik by to nespravil) ohrozil moj zivot odkazujem im tam, ze ked niekedy niekoho prichytim pri tom, ako tam dava taketo "pasce" strcim mu jeho vlastnu pusku cez anal az do krku a stlacim spust!


Naposledy upravil Hosť dňa 23.10.2012 - 19:03:31, celkovo upravené 2 krát.

21.10.2012 - 23:22:43
01
A najskôr ho na tie ostne posadíš. :-)
21.10.2012 - 23:24:31
01
Najskor si upravim slovnik...
21.10.2012 - 23:27:57
00
no to je uz mozno suce aj na policiu
21.10.2012 - 23:48:17
00
Odfotit, zdokumentovat, zabezpecit svedkov a podat trestne oznamenie /nicenie majetku, znacenia, pokus o ublizenie na zdravi/. Inak si budu stale robit co chcu.
22.10.2012 - 09:11:25
00
presne tak. tuším už bolo pár článkov v novinách o tom. Treba to dávať čo najviac na vedomie. Ale slovač bude stále slovač. Motorkári budú značené chodníky stále považovať za cross country trať a poľovníci budú stále v tom, že ich revír je ich súkromný majetok...
ja som už tiež natrafil na latu s klincami.
Niekto šiel z Mojtína cez takú príjemnú lesnú cestu (mraznica) a potom bum, oceľové lano cez cestu ... sanitka ho odviezla, ale o tom nemám presné info...
Pokiaľ za to niekoho nepošlú do basy a nebudú sa tieto pasce tvrdo vyšetrovať, tak to lepšie nebude.

A najvačšia špecialitka je hrot zarazený do koreňa na mieste kadiaľ vedie "stopa" :-)
www.pnky.sk
zdroj obrázku http://www.pnky.sk/aktuality/cyklisti-hovoria-o-minovom-poli-pod-zlatym-vrchom-mali-by-volat-policiu/
22.10.2012 - 10:21:55
00
del


Naposledy upravil miso2012 dňa 27.08.2013 - 19:55:05, celkovo upravené 1 krát.

22.10.2012 - 10:29:04
00
nabit im klince do rebrika a lavicky na posede :), nech si aj oni postupaju po nich :)
22.10.2012 - 10:47:19
00
sa nejako rozkokošili .. ešte tak pred rokom som tam bol a vtedy tam nevyvádzali :)
22.10.2012 - 11:04:41
00
Chodil som na strednu lesnicku skolu, ale polovnikov nemusim. Hambim sa za nich. Nielen koli tomuto. Je to jedna velka banda pytliakov, co vobec nema vztah k prirode, len si urobia polovny listok, kupia zbran, pripadne auto 4x4 a hraju sa na majstrov sveta. Nevedia, ako sa o zver starat a pomahat jej. A to ze im raz za cas naplnia krmelce senom, pripadne nieco hodia pre diviaky neznamena, ze ich s laskou prikrmuju. Robia to len pre to, ze maju prazdne mrazaky,malo trofeji na stenach a potrebuju si nieco dokazovat, ked maju zver v puskohlade sucastne s ukazovakom na spusti. Su to maniaci, co miluju ten pocit, ked mozu zabijat bezbranne zvierata a palit po vsetkom, co sa v lese pohne (napr. jeden mi rozpraval, ako zastrelil bociana). Poznam to z vlastnej skusenosti, pretoze som sa medzi takymi ludmi pohyboval a aj ziju v mojom okoli.
Teraz, aby to nevyznelo, ze som ja nejaky extremista, co zastava zver, alebo nieco take. To teda nie. Ja mam tiez rad divinu na tanieri :lol:, ale treba to robit s mierou a drzat sa planu chovu a lovu zveri, nie ako vascina na jednu povolenku na odstrel (niekto aj bez nej) daju dole niekolko kusov.
Teraz sa obuju do mna vsetci polovnici... Ale aj medzi nimi sa najde nejake to percento normalnych ludi. Mozno som mal len ja taku smolu, ze poznam tu horsiu vacsinu.

PS: Ja dobrovolne nevlastnim polovny listok a samozrejme ani zban. Domyslite si preco...
22.10.2012 - 11:16:39
01
del


Naposledy upravil miso2012 dňa 27.08.2013 - 19:54:54, celkovo upravené 1 krát.

22.10.2012 - 11:38:45
00
z tej diskusie :D

Dušan napísal:
21. Sep 2012 o 10:42
Vážení spoluobčania, milí turisti a drahí cyklisti,
pochopte konečne, že les patrí ochrancom prírody a Vy tam nemáte čo robiť.
Ochránci prírody sú lesníci, ktorí za Vaše peniaze obhospodarujú les (ťažia drevo a kšeftujú s ním) a hlavne poľovníci, ktorí sa starajú o zver (v zime prikrmujú a prežijú aj slabšie a choré kusy, cez sezónu tie najsilnejšie a najkrajšie vystrieľajú. Predsa nestrelia nejakého chromajzlíka ale parohy zo statného jeleňa to už niečo je).
Veď predsa keď naše zvieratá ohrozuje orol, alebo iný dravec, nemáme problém otráviť ho alebo zastreliť, takže nejaké klince…
Neplašte nám zver, seďte doma na ritiach a nič sa Vám nestane!
Lesu zdar.



AK4477: su aj normalni polovnici, ale vela ich asi nie je. Inak tot vedla v Rakusku je polovnikov tiez mrte .. stretol som podvecer pred asi mesiacom celkom mladeho cloveka, pozdravili sme sa, zastal som, pokecali par slov, poprosil ma, nech idem dalej po polnej ceste pomaly/ohladuplne, lebo vedla ma kolegu a rozlucili sme sa. Asi tak nejak si predstavujem normalny sposob fungovania. Bohuzial tych horsich stretnuti je viac :(
22.10.2012 - 12:00:45
00
AK4477:nehadz vsetkych polovnikov a lesnikov do jedneho kosa,to,ze ty poznas iba drbnutych je len tvoja chyba,poznam ich kopec okolo LV,BS a nikto z nich sa mi nezda nejaky hulvat a to co pises :(
miso2012:ach moj,ani nevies o com je praca lesnika,polovnika a pises degesoviny,ze sedia na posede apod. facepalm
22.10.2012 - 12:29:52
00
:D pekne napisana ta diskusia. Moja rec... Ano, ako sme uz spominali, vsade sa najdu aj normalni, len skoda, ze ich je malo. Presne, ako pises. Aj ja som videl polovnikov ci uz v Nemecku, Svedsku, Norsku,... Ale tam su nie hovada, ako u nas, ale normalni ludia, co im na niecom zalezi a vedia, ze les je ich vsetkych a do neho moze ist ktokolvek, co sa dokaze normalne spravat. V Skandinavii sa snazia zit ludia s prirodou a chrania si ju - polovnici nelovia, aby mali plne mrazaky a z nejakej pasie, ale uplne koli niecomu inemu.
22.10.2012 - 12:44:48
00
miso2012
ty si tiež dobrý k*k*t asi
22.10.2012 - 12:45:14
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up