desertfremen napísal:
-20 az +40 za deň je OK ked ten strojček stojí 55 Dolárov, Mechanické hodinky raz denne nastavuješ podla presného času aj tak.
Mechaniky sa nikdy nekupovali kvôli presnosti, obyčajné Qartzy z číny za 5 Eur sú presnejšie ako najdrahšie Rolexy či Pattek Phillipe.

Mechaniky už len z podstaty konštrukcie nikdy nebudú tak presné ako kryštálom riadené Quartzy, každému kto sa trochu v technike vyzná je to jasné.

Quatrzy (aj tie najlacnejšie z číny za 5 Eur) majú prestnosť +- 0,5 sekundy za deň.
Najdrahšie mechaniky za stotisíce Eur majú prestnosť +- 4 až 10 sekund za deň.


miesas hrusky s hovnami
otazka bola ci je festina dobra znacka, ty tu tvrdis jaka je to vazna svajciarska znacka a pritom pouziva shitove strojceky za 55usd, ktore su viac nepresne jak presne
zaujimal by ma dovod preco by si niekto chcel kupit mechaniky s hentym strojcekom iny ako nevedomost, to jak keby niekto tuzil po Lade 2101 lebo nema ziadnu elektroniku

mechanicke hodinky nastavujem kazdy druhy mesiac ked musim posunut datum, inak nie je dovod
COSC certifikovane mechaniky maju presnost -4/+6s
17.01.2019 - 15:48:27
00
desertfremen napísal:
...své výrobky kompletuje ve Švýcarsku a to jí dovoluje umisťovat na své výrobky nápis Swiss made...

Skus najst Festiny s napisom Swiss made...
17.01.2019 - 16:05:14
01
JE to jednoduché. Mechaniky v cene 300-400 Eur (To sú tie čo majú strojček z Ázie za 50-100 Eur) majú odchýlku okolo 20-30 sekúnd za deň, dá sa to doladiť hodinárom, ale nikdy to nebude ako Quartz. Nie je to shit. je to normálne.
Mne osobne by bolo jedno či mám mechaniky s odchýlkou 4 až 6 sekúnd denne alebo 20 sekúnd denne. Presné ako Quartz nie sú ani jedny.
Mechaniky sa kupujú skôr pre prestíž a záľubu v hodináčine ako takej. Kôli tomu že ti sekundová ručička kmitá po štvrťsekundách, je v tom isté čaro.

Kto chce presné kúpi si Quartz a nerieši.

A prečo si ľudia kúpia mechaniky s japonským strojčekom za 55 Eur?
To je jednoduché
Kôli cene.

Nie každy má na Omegy alebo Rolexy za 8 tisíc, ale chce mechanické hodinky.
Tak si kúpi Festiny alebo Tissoty za 300-500 Eur so strojčekom SEIKO, MYIOTA alebo ETA (to už je švajčiarsky storojček) .
17.01.2019 - 16:17:57
02
A to ti nepride divne, ze si kupujes nieco koli prestizi a zaroven cene?
17.01.2019 - 16:24:22
00
Tak veru, Festina je bizuteria bez realnej hodnoty. Urcite nekupovat ako kvalitne hodinky, ale uznavam ze teenager by s tym vedel zamachrovat na diskoteke.
17.01.2019 - 16:38:35
01
:)

Ja mám jedny FESTINY. Chronograf , duálny čas, tachymeter, minerálne sklo, leštená nerezová oceľ, koženný náramok.
Švajčiarska značka, značkový strojček QUARTZ, presnosť 0,5 sekundy za deň, spoľahlivosť.
Čo na nich je akože "bez reálnej hodnoty"?
17.01.2019 - 16:51:04
00
Aj ja mam okrem inych aj Festiny chrono, ved nic proti. Akurat su to jedine hodinky v domacnosti ktore nefunguju :D
Ako bolo spomenute, je to masovka vyrabana v azii s lacnymi strojkami. Ta Myiota co bola spomenuta je este super oproti tomu co rvu do digitalok s quartzom. Ale ak si na kvalitne hodinky nepotrpis, tak je to ok, nie kazdy to ma ako hoby. Realne by som ale za Festiny peniaze nedal.
17.01.2019 - 17:06:01
01
A mám aj jedny Mechanické Zeppeliny, ( Japonský automatický strojček Citizen/Miyota 821A) a majú nápis "Made in Germany", stáli 200 Eur, sú spoľahlivé a vyzerajú dobre.
Čo viac si želať. :)

https://shop.junkers.de/en/zeppelin-7656-5-lz127-count-zeppelin.html

Takže toľko k tomu "Swiss made" v prípade Festiny.
Čítal som že "swiss made" ťa oprávňuje používať ak boli finálne kompletizované vo švajčiarsku a najmenej 50% súčiastok pochádza zo švajčiarska..

Tiež som videl PRIMKY s čínskym kalibrom a bol na nich nápis "Czech Made" .
17.01.2019 - 17:12:02
00
Blackman.

Aj keby som bol čo ako bohatý, mám reálnu súdnosť a nedám za hodinky 5 tisíc (Napr za Omegy) tak ako za bicykel nedám 5 tisíc.
Tak ako za nové auto nedám viac ako 15 tisíc a za ojazdené viac ako 5 tisíc.

Nepotrebujem ukazovať "že na to mám"
(to je také slovenské)
17.01.2019 - 17:18:22
02
A ohladne "Masoviek" z ázie. ....

Drvivá vetšina bicyklov čo tu máme (hoci sú to Europske a americké značky), vyrábané sú "masovo" v číne, na tajvane, atd....
Ale že by boli pre to menej kvalitne?
Pochybujem.

Čo myslíš, kde vyrába SHIMANO svoje komponenty pre bicykle?
:)
17.01.2019 - 17:21:41
00
takze o 12tej bola FESTINA "vážna švajčiarska značka tak ako TISSOT napr. Je to švajčiarska značka založená v roku 1902 vo švajčiarsku."
o 17tej uz swiss made nic neznamena a vyroba hodiniek v azii je vlastne ok, lebo firma z uplne ineho odvetvia tam vyraba kvalitne komponenty
:-)
17.01.2019 - 17:51:04
02
:D :y:

...mimochodom nastavovat na "automatoch" kazdy den presny cas? Aj ked ma hodinky "bavia", tato cinnost by ma teda kazdy den nebavila. Ako bolo napisane, automat staci "dostelovat" ked si treba datum posunut...a ak by to malo mat odchylku v minutach, to uz ozaj radsej kupit quartz ( aj ked baterkace nie su to prave orechove ).
17.01.2019 - 17:56:55
00
ja nastavujem tiez kazdy den, najma preto lebo jedny automaty nosim tyzden ci 10dni a potom dalsie, a tak sa opat na rad dostanu o par mesiacov kedze hodin mam vela. I ked sa tocia vo winderi aj tak maju odchylku, aj tie COSC Paneraiky.....s tym nic nenarobis. Quartz v tomto poskytuje ovela vacsi komfort, absolutne nemas starost, kedykolvek ich chmatnes idu presne. Dokonca podla nich nastavujem automaty co prave beriem na ruku ;)
17.01.2019 - 19:18:33
00
ja mam v podstate lacne automaty, seiko zelvy...keby ich mam nastavovať kazdy den tak ich hodim za psom :D v podstate ich nastavujem len ked sa par dni zabudnem so suuntami na ruke a seika proste zastavia...to sa stane tak raz za mesiac..inak je odchýlka nebadatelna, mozno max do 5 sekund, kedze sa v praci odbijam, tak vacsiu odchýlku by som si vsimol...
17.01.2019 - 21:14:14
00
Ja mám tiež "obyčajné" Seiko 5 automaty a za týždeň spravia tak minútu niekedy aj dve podľa toho ako ich odložím cez noc. Ak by som chcel presnosť tak kúpim quartzi. Tých 20 sek je ešte v pohode a to také násobne drahšie ETA strojky majú aj viac.
17.01.2019 - 23:42:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up