no dneska sme sa vybrali s Billes-om a ocom na Jahodnú...
tak vysli sme si na bankov, ale kedze oco ma trochu pomalsie tempo
tak sme sli do predu a na kamennom hrbe sme s Billesom sli po zltej a oco isiel dalej po cervenej znacke...
my s billesom sme videli dve srnky a jedneho jelena a oco stretol Dzurindu :lol:, ze vraj trenoval na maraton... :)
no potom sme si na jahodnej dali cajicek a sli dalej...
vybrali sme sa domov cez klatovianku cestou tam v jednom zjazde oco dostal defekt...bolo to stiknute o dajaky kamen v polnej ceste cez ktoru sme sli...tak zacal opravovat dal tam nahradnu dusu, ktrora bola samozrejme dierava... :lol: tak zasa koleso rozobral a dal tam dusu ktoru mu dal Billes tak nasadil cely stastny ze konecnce ideme dalej ale este pre istotu skontroluje zadne koleso a na nom dalsi defekt :lol: tak tamtu dusu zalepil a ked nasadzoval plast vyfucalo to lebo lepka este nebola poriadne prilepena tak zasa to rozobral a opravil este raz a poriadne nasadil...a to ani nehovorim o tej zime aka cely cas pri tom opravovani defektu bola :x ...no nakonec sme to prezili a sli dalej...
ked sme neskor vosli do lesa bola tma jak v rohu samozrejme jediny kto mal svetlo nastastie aj v predu bol oco tak isiel prvy a mi za nim pekne pomalicky kedze nebolo vidno ani pred koleso...potom cely vymrznuty zamrznuty premrznuty sme si na klatovianke dali zasa cajik na zohriatie a potom sme sli s5 uz chvalabohu po betonovej ceste ale aj tak sme nic nevideli...nakonec sme uz vysli na kvp-cku a s tamat uz len rychlo hore na furcu a konecnce doma v teplucku...a po tejto skusenosti sme s Billesom obaja zmenili nazor ze svetlo treba a to nie len blikacku do zadu ale hlavne svetlo do predu aby sme v takej tme aspon daco videli...
to je asi vsio... 8)
03.09.2007 - 21:33:19
00
Napadaju ma viacere bikingi, napr. krasne marcove pocasie ma vyhnalo v kratasoch na bike a ked sa zvecerilo bola kosa cca. 15 st., pomaly som sa vliekol domov a nad Vrickom 26 km od Prievidze asi o 18 hodke ma asvaltka voviedla do este zasnezenej dolinky kde sa teplota este viac znizilaMohlo tam byt takych 5st.. Ked som pred domom zosadol z biku nevladal som chodit a malicek na ruke som mal mesiac strpnuty z toho chladu.
Ak mozem este cosi. Pamatam na prvu poriadnu bikovacku na zaciatku sezony pred asi 4 rokmi.Bolo to na zaciatku aprila. Vybral som sa na Martinske hole. Bola akasi vysoka oblacnost. Niekde pod Hodinovkou mi zacalo jemne prsat potom na chvilu prestalo a ked som vysiel na cestu zacalo tak viac prsat. Tak som sa schoval pri malej chatke nad chatou Martinske hole. Cakal som 30 min a neprestavalo a kedze bolo 16:45 musel som sa pobrat, lebo dom ma cakala este daleka cesta, okolo 70 km. Tak som sa pustil do vydatneho mrholenia, ktore akoby zazrakom za 5 min prestalo. Samo ze pod Krizavou bolo este nahulakaneho snehu a i ked som sa zabaral len 5 cm za chvilu som mal nohy total premocene. Nehovorim o kose co tam bola. Tak som sa spustil do Kuneradu no a cestou dole som narazil na medvedie stopy, bol riadny 15 min letny lejak ktory som preckal pod stromom no a ked som prisiel na lesnu cestu ktora bola mokra zo zjazdovania som mal nohy vo vode, to ma ale dom este cakalo takych 46 km. Takze asi tak.
04.09.2007 - 10:14:16
00
keyboard_arrow_up